android telefon açılmama sorunu

Telefonum Açılmıyor, Ne Yapmalıyım?

Android telefonlarda açılmama sorunu sıkça karşımıza çıkan şeyler arasındadır. Bazen donanımsal ve yazılımsal sorunlar üzerine ortaya çıkan bu durum, ne yaparsanız yapın hiçbir şekilde düzelmez. Böyle can sıkıcı bir olayı geçirmek için, aşağıdaki yöntemleri kullanarak basit bir şekilde telefonu açabilirsiniz.

Tabi bu yöntemin yazılımsal sorunları kesin olarak çözdüğünü belirtmek gerekiyor. Eğer donanımsal bir arıza varsa, en yakın sürede servisle iletişime geçmenizi öneririz. Bunun yanında batarya sorunları da telefonunun açılmama nedenleri arasında bulunuyor. Değişim yapıldığı takdirde, telefonunuzu eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Android Telefonu Açmak İçin:

Eğer Android telefonunuzun açılmadığından yakınıyorsanız, servis ekranına yönelerek buradan tüm işlemleri yapmanız kesin olarak sonuç verecektir. Bu ekran telefonunuza dair her türlü işlemin yapılmasına olanak sağlar. Bu ekrana ulaşabilmek için, cihazınızın tamamen kapalı olması gerekiyor. Cihazı kapattıktan hemen sonra, belirli tuşları aynı anda kullanarak servis ekranına giriş yapabilirsiniz.

Cihaza göre farklılık içeren bu tuşlar genel olarak şu şekilde sıralanır.

Ses arttırma ve güç tuşu

Ses azaltma ve güç tuşu

Ses arttırma-azaltma ve güç tuşu

Ses kontrollerinden biri veya ikisi ve home tuşu

Telefonunuzun modeline göre yukarıdaki tuşlara basarak, servis ekranının görülmesini sağlayabilirsiniz. Eğer halen telefon modeline uygun olan bir tuş kombinasyonu bulamadıysanız, internet üzerinde recovery mode araması yaparak, uygun olan tuşları anında bulabilirsiniz.

Servis ekranına ulaştığınızda, burada aşağı yukarı kontrolünü ses tuşlarını kullanarak anında yapabilirsiniz. Güç tuşunu kullanarakta yapmış olduğunuz işlemlere onay verebilirsiniz. Buraya giriş yaptığınızda ‘’normal boot’’ seçeneğine tıklayarak, cihazı yeniden açmayı deneyin. Genel olarak bu yöntem cihazın açılmasını kesin olarak sağlar. Ama bazı durumlarda format gibi işlemler gerekli olabilmektedir.

Halen normal boot seçeneği üzerinden telefon açılmadıysa, bu sefer yine servis ekranı üzerinden format işlemlerini gerçekleştirin. Bu işlem tüm verilerinizin kalıcı olarak silinmesine neden olacaktır. Tabi verilerinizi Google’ın servislerine yedeklediyseniz, korkmanızı gerektirecek bir durum kesinlikle yoktur. İstediğiniz her an bunların yedeğini yüklemiş olduğunuz servislerden yeniden alabilirsiniz. Format attıktan sonra cihazınızın yeniden çalışmasını sağlamış olacaksınız.

One Response

  1. samet 16 Temmuz 2018

Yorum Yap