instagram gizli özellikleri

İnstagram’ın Gizli Özellikleri

İnstagram’ın bugüne kadar keşfetmediğiniz özellikleri, bundan sonra epey işinize yarayacak özellikler arasında olacak. Bunlar sayesinde başka kullanıcıların pekte bilmediği yerleri tek tıkla kullanmaya başlayacaksınız. İşte uzun zaman boyunca zevkle kullanacağınız o özellikler:

Beğendiğiniz Gönderilere Bakın

İnstagram’da daha önceden beğenilmiş olan içerikleri kontrol etmek bazı kullanıcıların sıklıkla dile getirdiği konular arasındadır. Özellikle geçmiş zamanlarda hangi fotoğraf ve videoları beğendiğinizi görmek istiyorsanız, bu adımları yapmanız iyi olacaktır. Seçenekler bölümüne girerek buradan beğendiğiniz gönderiler bölümüne tıklayın. Bu şekilde liste halinde geçmiş zamanlarda beğendiğiniz tüm gönderiler ortaya çıkacaktır.

Daha Az Veri Kullan

İnterneti sadece mobil veri paketine bağlı olarak kullanmak zorundaysanız, o zaman internette gezintiyi biraz daha dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Aksi halde el yakan mobil internet paketini kısa sürede bitirmiş olabilirsiniz. Bunun için İnstagram gibi bir platformda kullanıcıların isteklerine cevap vermiş durumdadır. Artık profilinize girerek buradan mobil ağ kısmı bölümü üzerinden daha az veri kullan seçeneğini açarak, veri kullanımının biraz daha az olmasını sağlayabilirsiniz.

Anında Bildirim Özelliği

Bazı İnstagram kullanıcılarının gönderilerini sürekli olarak takip etmek isteyebilirsiniz. Özellikle canlı yayınlardan haberdar olmak için yapmanız gereken çok kısa bir işlem bulunur. Bunun için takip etmek istediğiniz kişinin İnstagram profiline girerek buradan gönderi uyarılarını etkinleştir seçeneğine ulaşabilirsiniz. Bundan sonra bu kişinin her paylaşımında anında bilgilendirilmiş olacaksınız.

Birden Çok Hesabı Yönetin

Artık İnstagram’da tıpkı Twitter gibi birden fazla hesabın kullanılmasına olanak sağlıyor. Özellikle yedek hesaplarıda sürekli kontrol altında tutmak istiyorsanız, bu özellik daima kullandığınız şeyler arasında olacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey ayarlar üzerinden hesap ekle seçeneğini tıklamaktır. Bu adımdan sonra yeni profil oluşturabilir veya var olan profili bu hesaba bağlayabilirsiniz.

Manuel Fotoğraf Düzenlemeleri

Filtreler bazı zamanlarda tam olarak içinize sinmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir. Özellikle fotoğrafların renklerine ve görüntülerine tam olarak müdahale etmek isteyebilirsiniz. Bu tarz durumlarda kullanmak üzere bir yönteme başvurduğunuzda zengin seçeneklerle birlikte fotoğrafları yeniden düzenleyebilirsiniz. Bunun için sadece fotoğraf paylaşımı öncesindeki düzenle seçeneğine tıklamanız gerekir.

Yorum Yap