gmail'in gizli özellikleri

Gmail’in Gizli Özellikleri

Gmail, Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisleri arasındadır. Her cihazda mutlaka yüklü olan Gmail, oldukça kolay ve pratik bir kullanım şekline sahiptir. Bunun yanında uygulamanın gizli saklı kalmış işlemleri biraz daha hızlandıran yönleride vardır. İşte işlerinizin biraz daha hızlı tamamlanmasını sağlayacak o özellikler:

Gözünüzden Kaçan E-Postalar

Gelen kutusunu daha pratik bir şekilde görüntülemenin yolu mevcuttur. Uygulamayı açtığınız sırasında sağ üstte bulunan arama alanına dokunduktan hemen sonra, buraya is:unread yazısını yazın. Bu sayede tüm e-postalar sırasıyla karşınıza gelmiş olacaktır. Bunun yanında is:spam üzerinden spam mesajları, is:started üzerinden yıldızlı mesajları ve is:important üzerinden önemli mesajları anında okuyabilirsiniz.

Akıllı Arama Özelliği

Gmail, daha kapsamlı bir arama yapabilmenize de imkan tanıyor. Bu özelliği kullanarak alıcıya özel mesajları takip edebilir veya bir tarihe yönelik arama gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemi yapabilmek için öncelikle arama çubuğuna bazı terimleri yazmanız gerekiyor.  Older_than araması üzerinden istediğiniz zamana özel tarama yapabilir, from: (isim) araması üzerinden alıcılar için detaylı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Sessiz Gruplar

Eğer iş için Gmail kullanıyorsanız yoğun mesajlardan sıkılmış olabilirsiniz. Grup mesajlarını sessiz bir hale getirerek bu şekilde gelen tüm mesajları takip edebilme özelliğide vardır. Uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayın. Buradan sessiz seçeneğine tıkladığınızda ilgili konuşmaların sadece arşiv olmasını sağlamış olursunuz.

Gelen Ekran

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza ne tür bir sayfanın geleceğinide çok kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra hesabınız ve gelen kutunuz adımlarını izlemelisiniz. Buradaki varsayılan gelen kutusu seçeneğini belirleyerek, önceliğinizin ne olduğunu seçebilirsiniz. Burayı dilerseniz varsayılan olarak belirleyebilir, isterseniz de öncelikle e-postalar olarak kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

Yeni Gmail Hesabı

Birden fazla Gmail hesabınıza sahipseniz, o zaman bunları tek bir hesabın altında barındırmak iyi bir fikirdir. Bu sayede tüm e-postalarınıza sadece bir yerden ulaşmanız mümkündür. Bunun için hesap ayarlarına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra hesap ekle seçeneğine ulaşarak, buradan diğer hesabınızın adını ve şifresini girmelisiniz. Bu adımdan sonra iki hesabı birden aynı yerden yönetebilirsiniz.

Yorum Yap