instagram nasıl güncellenir

İnstagram Nasıl Güncellenir?

İnstagram uygulaması günümüze bakıldığında hemen hemen herkesin telefonunda sıkça kullandığı uygulamalar arasında bulunuyor. Getirmiş olduğu gelişmiş özelliklerle kullanıcıların beğenisini alan bu uygulama, her geçen gün farklı şekilde donatılıyor. Tabi bu yeniliklerin aktif olarak kullanılabilmesi için, mutlaka güncelleme yapılması gerekiyor.

Kullanmış olduğunuz cihazlarda belli zamanlarda bu güncellemelere dair bir bildiri alırsınız. Bu adımdan sonra güncellemeleri yapmaya başlayabilirsiniz.  Tabi bunları istediğiniz gibi ayarlamanız mümkündür. Manuel veya otomatik olarak istediğiniz güncellemeleri anında cihaza yükleyebilirsiniz.

İOS ve Android Üzerinde İnstagram Güncellemeleri

İnstagram gelen güncellemelerini yapabilmek için cihazın sahip olduğu işletim sistemine bakmanız gerekiyor. Buna uygun olarak Google Play Store veya Appstore üzerinden gerekli olan güncellemeleri yüklemeye başlayabilirsiniz. Bu marketlere girerek arama alanına İnstagram yazıp, daha sonra karşınıza gelen güncelle seçeneğine tıklamalısınız. Eğer cihazda yeterli yer varsa bu işlemin başarılı bir şekilde tamamlanabileceğini belirtmek gerekiyor.

Güncelleme Beğenilmezse Ne Yapmalı?

Akıllı telefon kullanıcıları uygulamalar için yeni bir güncellemenin geldiğini gördüğünde, hiç düşünmeden bunları yüklüyor. Bazı güncellemeler kullanıcıların istemediği durumlarada sahip olabiliyor. Bu durumu ortadan kaldırabilmek için telefon kullanıcılarına bir imkan sunulmuş durumdadır. Eğer İnstagram güncelleştirmelerini geri almak isterseniz, telefonunuzun uygulamalar bölümüne giriş yapmalısınız. Bu alanda İnstagram’ı bularak güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayın. Bu adımdan sonra İnstagram’ın güncellemeyi yüklemeden önceki haline döndürmeniz mümkündür. Aynı zamanda eğer diğer uygulamaların gelen güncellemelerinden pek memnun kalmadıysanız da, bu yöntemi yapabilirsiniz. Tabi gelen güncelleme güvenlik açıklarını kapatacak bazı önlemlerde içerdiği için, bu yöntem pek önerilmemektedir.

Güncelleme Yüklenemiyor Hatası

Eğer güncelleme yüklenemiyor hatasıyla karşı karşıya kaldıysanız, o zaman cihazın yeterli hafızaya sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aynı zamanda uygulamanın önbelleğini temizlemekte sorunun giderilmesini sağlayacak bir çözümdür. Bunun için yine ayarlar menüsünden uygulamalar alanına giriş yapın. İnstagram uygulamasına girdikten sonra karşınıza önbelleği temizle seçeneği gelecektir.

Eğer bu yöntemler çözüme ulaşmanızı sağlamadıysa, uygulamayı silerek yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz. Genel olarak bu yöntemden sonra tüm güncelleme hataları çözüme bağlanacaktır. Eğer halen hata alıyorsanız, telefonu yeniden başlatarak tekrardan denemeye çalışın.

Yorum Yap