İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

İnstagram hesapları, bazı durumlar nedeniyle kötü niyetli kişilerin eline geçebiliyor. Herkesin başına gelebilecek bu sıkıntılı olay, bu nedenle önlem alınması gereken şeyler arasında bulunuyor. Özellikle İnstagram hesabım çalındı ne yapabilirim tarzı şikayetlerde bulunmamak için, hesabınız için bu tarz önlemleri mutlaka almaya başlamalısınız.

Hesap Güvenliği İçin Bunlara Dikkat

İnstagram hesabınızı kullandığınız telefon ve bilgisayarınızda gerekli olan antivirüslerin kurulumunu mutlaka yapın. Bu önemli programı ertelemeniz hesabınızın çalınma ihtimalini biraz daha arttıracaktır. Telefonlarda da son derece gerekli olan bu programları, ayrıca zaman zaman çalıştırarak geniş çaplı bir tarama yapmayı ihmal etmemelisiniz. SSL sertifikalı sitelerde bulunmanız çok önemlidir. Sitenin güvenliğini ispat eden bu sertifikalar, güvenli bir gezinti yapmanıza olanak sağlar.

Bunlara ek olarak İnstagram hesabınıza sadece kendi mobil uygulaması üzerinden girmeniz gerekir. Bunun dışında indirdiğiniz diğer uygulamalar, şifrelerinizi çalmak için hazırlanan kötü niyetli programlar arasında olabilir. Bu nedenle güvenmediğiniz kaynaklardan kesinlikle bir uygulamama yüklememelisiniz.

Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Çalınan İnstagram hesabını geri alma için, bazı adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bu adımlar üzerinden, hesabınızın çalındığını yönetime bildirebilirsiniz.

 • İnstagram giriş sayfasını açın. Bu kısımda giriş yapmak için yardım al seçeneğinin olduğunu görürsünüz. Bu seçeneğe tıklayarak hesabınızı bulmayı deneyebilirsiniz. Bu alanda telefon numarası, e-posta veya kayıtlı telefonunuzu aratmanız gerekir.
 • İleri yazısına tıklayarak hesabınızın aratılmasını sağlayın.
 • Eğer bu yöntem üzerinden hesabınızı bulamıyorsanız hesabı çalan kişi kullanıcı adını değiştirmişse, o zaman başka bir yol üzerinden hesabınızı bulmayı deneyebilirsiniz. Sizi takip eden arkadaşlarınıza ulaşarak, hesabınızın yeni kullanıcı adının ne olduğu hakkında bilgi alın. Takip ettiklerim kısmında sizin isminizi görecek arkadaşınız yardımıyla, İnstagram hesabınızı bulun.
 • Hesabınızı bulduktan sonra, gelen ekranda bunu nasıl kurtarmak istediğinizi sorar. Eğer verilen seçenekler üzerinden hiçbirine erişim sağlayamıyorsanız, daha fazla yardıma ihtiyacım var kısmına tıklayın.
 • Bu kısıma geldiğinizde İnstagram kimliğinizi doğrulamak açısından bazı sorular soracaktır. Bunları doğru şekilde doldurarak formu İnstagram’a gönderin. Bu formu gönderdikten yaklaşık iki gün sonra, hesabınız hakkında dönüş alacaksınız. Kullandığınız e-posta adresine de bu şekilde yeni şifreniz gönderilmiş olacaktır.

6 Yorum

 1. Alper 25 Aralık 2017
  • Yönetici 1 Ocak 2018
 2. Emrah kızıldoğan 17 Ekim 2021
 3. hakan 27 Şubat 2022
 4. Şükran 16 Aralık 2023
 5. İslam 9 Şubat 2024

Yorum Yap