İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur ve Tamamen Silinir?

Bazı sebeplere bağlı olarak İnstagram hesabı dondurma işlemini yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle hesabınıza uzun zaman boyunca giriş yapmayı düşünmüyorsanız, bu sağlıklı bir karar olacaktır. Bu işlem sonrasında, hesabınız etkisiz bir hale getirilir. Daha sonra yeniden hesabınıza giriş yaparak, kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hesap Dondurmak İçin Bunları Yapın

Hesap dondurma işlemlerini yapabilmek için öncelikle hesabı geçici olarak kapama linkini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu adrese ulaştıktan sonra sağ alt tarafta hesabımı geçici olarak kapat yazısını göreceksiniz. Burada hesap dondurma nedeni olarak bir durumu belirtmeniz gerekir. Ara vermek istiyorum, zaman alıyor, başka hesabım var gibi seçeneklerden birini işaretleyerek diğer alana geçin. Burada hesabınızın şifresini girerek işlemi onaylayın. Bu aşamadan sonra hesabınız geçici bir süre dondurulmuş olacaktır. Bu işlemi sadece haftada bir kez yapabilirsiniz. Haftada bir defadan fazla şekilde yapılan İnstagram hesap dondurma işlemlerine izin verilmemektedir. Verilerinizin saklandığı bir yöntem olacaktır. Bunun yanında beğeni ve gönderiler bir süre boyunca görünmeyebilir. Hesabınızı yeniden açtığınızda beğeni ve gönderilerin aynı şekilde var olduğunu görürsünüz. Eğer hesabınızı silip silmeme konusunda kararsız kaldıysanız, bu yöntemi kullanmanız geri dönüşlü olacağından daha iyi bir karar olacaktır.

Kalıcı Olarak Hesap Silme

Bunun yanında bundan sonra artık hesabınızı kullanmayı düşünmüyorsanız, İnstagram hesabını kalıcı silme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Tabi bu işlemin hiçbir şekilde geri dönüşü olmadığı için, bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Bu işlem sonrasında video ve fotoğraflarınızda tamamen silinmiş olacaktır. İşlem öncesi değerli anılarınızın yedeğini alarak, işlemi sonlandırmanız daha iyi olur.

İnstagram hesabını bu linke tıklayarak kalıcı şekilde silebilirsiniz. İnstagram kalıcı hesap silme linki  üzerinden  işlem yaparken, tüm formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Hesabınızı neden kalıcı olarak silmek istediğinize dair cevabı bu alanda girebilirsiniz. Bu adımdan sonra şifrenizi girerek, İnstagram’la olan ilişkinizi tamamen kesebilirsiniz. Bu işlem kalıcı olduğundan dolayı, bir daha hesabınıza geri dönüş kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Eğer bir süre geçtikten sonra İnstagram’a geri dönmek isterseniz, aynı kullanıcı adını kullanarak kayıt olamazsınız. Aynı zamanda bu işlemi yaptıktan sonra, beğeniler ve yorumlarında silindiğini belirtmek gerekir.

Yorum Yap