gmail hesabım kapandı nasıl açabilirim

Gmail Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim?

Gmail hesabı, internetteki çoğu işlemi hızlı bir şekilde kontrol etmeniz için kullanmanız gereken hesaplar arasındadır. Bunlar üzerinden e-posta gönderip alabilir, Youtube’da üyelik oluşturabilir, Google Play Store üzerinden istediğiniz içerikleri vs. indirebilirsiniz. İşte neredeyse internetle alakalı tüm işlerde yardıma koşan Gmail hesabı, bazen bilmediğiniz nedenlerden ötürü kapanabilir. Bu tarz bir sorun karşınıza çıktığında bazı adımlara dikkat ederek kapanan Gmail hesabını yeniden açmanız mümkün olacaktır.

Nasıl Yapılır?

Gmail hesabına giriş yapmak için siteye girdiğinizde hesabınız devre dışı yazısıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte bu tarz bir problemde bütün Google hizmetlerinde yasaklanmanız söz konusu olacaktır. Yapmanız gereken ilk adım ise devre dışı bırakılan hesabı açma bölümüne ulaşmaktır. Ancak bu yol üzerinden hesabınızı yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu bölüm üzerinden öncelikle hesabınızın gmail.com uzantılı olduğunu onaylamanız gerekir. Gmail hesabınızı doğru bir şekilde yazarak, daha sonra iletişime geçilmesi gereken e-posta hesabını yazın. Şuanda halen aktif olarak kullandığınız bir e-postayı iletişim alanına yazmanız iyi olacaktır. Farklı e-posta sağlayıcılarından aldığınız mail adresini kullanmanız sorun yaratmaz.

Bunu yaptıktan sonra eğer hesabınızla ilgili bildirmek istediğiniz başka şeyler olursa, gerekli formu doldurarak bildirmeniz mümkündür. Özellikle bu alanda hesabınızın yeniden açılmasını istediğinizi bildirmeniz işe yarayabilir. Bu nedenle dürüst bir açıklama yaparak burayı boş geçmeden işlemi tamamlamanızı öneririz. Eğer başvurunuzdan tam olarak eminseniz gönder yazısına tıklayarak kapanan Gmail hesabını geri açma işlemini yapmış olursunuz.

Hesabınız Hangi Durumlarda Yeniden Açılmaz?

Google özellikle tehdit, küfür, ırkçılık gibi yorumlarla karşılaştığında çok sert bir tutum sergiliyor. Özellikle bu hatanızdan dolayı defalarca uyarıldıysanız, bu başvuru alanından hesabınızın yeniden açılmasını talep etseniz dahi, bir sonuç alamayacağınızı söylemek gerekiyor. Bunun yanında en çok kullanılan Google kanalları olan Adsense ve Youtube gibi yerlerde hile yapıldığında da, tavır çok sert olabiliyor. Bu kişilerinde hesabı yeniden açmakla vakit kaybetmelerinin bir şey değiştirmeyeceğini belirtmek gerekir. Bunun yanında diğer Google kurallarını ihlal yüzünden kapatılan hesaplarda bir şansın olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer bunlar yüzünden hesabınızın kapandığını düşünüyorsanız bu işlemi bir kere denemenizi tavsiye ederiz.

One Response

  1. Erdoğan tiryaki 27 Ekim 2023

Yorum Yap