launcher nasıl kullanılır

Launcher Nedir, Nasıl Kullanılır?

Android işletim sistemi günümüzün en çok kullanılan sistemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Kullanıcılar tarafından bu sistemin biraz daha hızlı ve kullanışlı bir hale getirilmesi için bazı uygulamaların tam olarak sonuç verdiğini belirtmemiz gerekir. Özellikle launcher adı verilen uygulamalar hız ve performans açısından büyük sorunların bitişini sağlayacaktır.

Android sisteminde launcher, ana ekranı ve menüyü tam olarak kapsayan bir tema olarak kabul edilir. Bu temanın sayesinde telefonla kullanılan çoğu işlemi yapmanız mümkündür. Geçişler, fontlar, menünün yapısı, klasörlerin görüntüsü gibi pek çok durum launcher tarafından değiştirilerek bambaşka bir formata getirilir.

İyi Bir Launcher Seçimi

Sıradan Launcher uygulamaları sistemde pek bir fark yaratmazken, iyi bir seçim yaptığınızda gözle görülür şekilde performans artışları yaşarsınız. Özellikle ücretli launcher seçenekleri bu konuda oldukça beğenilen sonuçları ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda bunlar RAM kullanımını azaltarak telefonun daha az güç tüketmesini sağlar. Bu durumda pilinizin daha uzun süre boyunca korunmasına neden olacaktır. Bu nedenle launcher seçerken basit bir karar vermemeniz önemli bir durumdur.

Nasıl Yüklenir?

Bu temaları yüklemek için öncelikle Google Play Store’a giriş yaparak arama yerine launcher terimini yazın. Karşınıza bu konuda pek çok alternatif gelecektir. Bunlardan birini tercih ederek tıpkı diğer uygulamaları yükler gibi cihazınıza indirin. Daha sonra gerekli talimatlara göre uygulamanın kuruluma geçerek cihazda kullanmaya başlayın. Karşınıza gelecek ana sayfayı değiştirerek sistemi tamamen bu uygulamaya bırakın. Bundan sonra karşınıza uzun zamandan beri kullandığınız telefon sisteminden çok daha farklı bir tasarım çıkmış olacaktır.

Tüm Özelliklerine Erişme

Nadir olarak bu uygulamaları ücretsiz bir şekilde cihazınıza indirebilirsiniz. Ama genel olarak çoğu uygulama ücretli bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Bunların tüm özelliklerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak istiyorsanız, premium kullanıcı olmak zorundasınız. Aksi halde temanın en iyi özelliklerini sadece belirli bir süreye bağlı olarak kullanabilir veya hiçbir şekilde kullanamazsınız.

Cihazdan Nasıl Kaldırılır?

Uygulamayı pek beğenmediyseniz ve cihazdan kaldırılması gerektiğini düşünüyorsanız, herhangi bir uygulamayı kaldırır gibi bunu cihazınızdan tamamen silebilirsiniz. Bu adımdan sonra sistemi yine eskisi gibi kullanmaya devam edeceksiniz.

Yorum Yap