Facebook ‘’Kimlik Doğrulaması Başarısız’’ Sorunu Nasıl Çözülür? | Müşteri Temsilcisi

Facebook ‘’Kimlik Doğrulaması Başarısız’’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook ‘’Kimlik Doğrulaması Başarısız’’ Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook, güvenlik konusunda her geçen gün biraz daha sıkı önlemler alıyor. O önlemler arasında yeni uygulanmaya başlanan kimlik doğrulama işlemide var. Bu sistem sayesinde hesaba erişenlerin profil sahibi olup olmadığının kontrolü yapılıyor.

Kimlik doğrulaması yapmak adına e-mail veya telefon gibi yöntemler isteniyor. Kullanıcı hangisini şuanda kullanmak istiyorsa, bununla birlikte kimlik doğrulama işlemini yapar. Tabi bazı zamanlarda Facebook ‘’kimlik doğrulaması başarısız oldu’’ gibi can sıkan bir hata verebiliyor. Bu yazımızda Facebook kullanıcılarının sıklıkla karşısına çıkan bu sorun nasıl çözülür onu anlatacağız.

Kullanıcı Adı ve Şifreyi Yeniden Yavaş Şekilde Girin

Farkında olmadan kullanıcı adınızı veya şifrenizi yanlış girdiğinizde bu hatayla karşılaşmanız mümkün olabilir. Bunun yanında Caps lockun açık olmadığınıda kontrol etmeniz gerekiyor.

İnternet Bağlantısı

Wifi veya hücresel veri bağlantısı üzerinden internete giriş yapıyorsanız, o zaman bağlantınızın kesilip kesilmediğine bakmanız gerekiyor. Kısa internet kesintileri bile bu sorunla karşılaşmanıza neden olabilir.

Telefon ve Saat Ayarları

Telefon saatinin doğru olması aslında pek çok şeyin doğru bir şekilde çalışmasına neden oluyor. Eğer telefonunuzun saatinde yanlışlık varsa Facebook başta olmak üzere pek çok uygulamada hatalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle otomatik saat ayarı yapmak yerine, manuel şekilde saat ve tarihi yapmanız daha iyi olacaktır.

Google Hesabının Senkronize Edilmesi

Telefonunuzun ayarlar menüsünü açtıktan hemen sonra burada hesaplar>menü ve otomatik senkronizasyon verileri bölümüne giriş yapın. Sahip olduğunuz Google hesabını burada Facebook’la senkronize edebilirsiniz.

Önbelleği Temizleyin

Facebook uygulamasının önbellek verilerinin temizlenmeside aynı şekilde sorunu çözmek için kullanmanız gereken yollar arasındadır. Bu işlemi yapabilmek için yine ayarlar menüsüne girerek buradan uygulamalar ve Facebook kısımlarını izlemelisiniz. Facebook uygulamasının üzerine tıkladığınızda önbelleği temizle seçeneği karşınıza gelecektir.

Uygulamayı Güncelle

Uygulamanın son sürümünün telefonunuzda yüklü olmaması halinde bu tarz bir sorun ortaya çıkabilir. Uygulama marketine giriş yaparak, buradan Facebook’un yeni sürümünün olup olmadığının kontrolünü yapabilirsiniz.

Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyin

Eğer bütün bu işlemler işinize yaramadıysa, geriye yapacağınız tek bir adım kalıyor. Bu ise uygulamanın silinerek yeniden yüklenmesidir.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Yöneticiemil Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
emil
Ziyaretçi
emil

kimliyimi gonderdim cevap gelmedi

Yönetici
Yönetici

Merhaba

Kimliğinizi gönderirken elinizde kimlik ile (görünmesini istemediğiniz kısımları kapatınız) öz çekim yaparak göndermeniz süreci hızlandıracaktır.
İyi günler.