silinen mesajları geri getirme

Telefondan Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

Akıllı telefon kullanıcıları bazen gelen SMS’leri yanlışlıkla silerek kendilerini oldukça sıkıntılı bir durumun içinde bulabiliyor. Telefon kullanıcılarının sıklıkla başına gelen bu olumsuz durumdan kurtulmak aslında son derece basittir. Hem Android sistemini kullanan kullanıcılar, hem de IOS sistemini tercih eden kullanıcılar bu sorundan kurtulabilmek adına bazı adımları yerine getirmelidir. Bunları yaptıktan sonra silinen kısa mesajları geri getirme %100 olarak çözülecek bir sorundur.

Android Telefonlar İçin Silinen SMS’leri Geri Getirme

Eğer Android işletim sistemine sahip olan bir cep telefonu kullanıyorsanız, bu sorunu çözebilmek adına recovery uygulamalarından yardım almanız gerekiyor. Bu konuyu çözüme bağlamak adına bilgisayarınıza Android Data Recovery uygulamasını yüklemelisiniz. Daha sonra bir USB kablosu yardımıyla cihazınız ve bilgisayarınız arasında bir bağlantı oluşturun. Cihazı USB hata ayıklama moduna getirin. Android Data Recovery uygulamasına giriş yaptıktan sonra, burada scan yazısına tıklayın. Tarama işlemi bir süre boyunca devam ettikten sonra karşınıza messages seçeneği gelecektir. Bunu seçerek recover yazısına tıklayarak sildiğiniz kısa mesajları çok rahat bir şekilde cihaza geri getirebilirsiniz. Yapılacak bu işlemin cihaza hiçbir zararı olmazken, eski zamanlarda silmiş olduğunuz başka dosyalara da bu şekilde ulaşmanız mümkündür. Android sistemi IOS sistemine göre bu konuda daha avantajlıdır. Dosyalarınızı bu sistem üzerinden daha hızlı bir şekilde geri getirebilirsiniz.

IOS Telefonlar İçin Silinen SMS’leri Geri Getirme

IOS telefona sahipseniz, o zaman bu işlemin uygulamayla yapılması mümkün değildir. Eğer daha önceden silinen mesajları kurtarmak için bir önlem almadıysanız, mesajların geri getirilmesi de ne yazık ki mümkün değildir.

Eğer aşağıdaki verdiğimiz adımlar üzerinden bir önlem alırsanız, bundan sonraki zamanlarda istediğiniz her an yanlışlıkla sildiğiniz mesajları geri getirebilirsiniz. Bunun için öncelikle cihazınızı İTunes uygulamasına bağlayın. Daha sonra dosya menüsü üzerinden aygıtlar ve yedekle seçeneklerini izleyin. Bu şekilde yedekleme işlemini aktif hale getirerek, tüm dosyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Daha sonradan bu yedeklere ulaşmanız gerekiyorsa yine aynı menü üzerinden yedekten geri al seçeneğini kullanarak, istediğiniz dosyaya tek tıkla anında ulaşabilirsiniz. Ancak bu şekilde istediğiniz dosyaya ulaşmak mümkün olacaktır.

Yorum Yap