appstore abonelik iptali

App Store Abonelikleri Nasıl İptal Edilir?

App store, mobil cihaz kullanıcılarına yönelik pek çok içeriği içinde bulunduruyor. Zamanın daha iyi bir şekilde geçmesine olanak sağlayan bu içerikler, milyonlarca insan tarafından takip ediliyor. App store içinde ücretsiz uygulamalar olduğu kadar, ücretli uygulamalarda bir hayli geniş bir yer kaplıyor. Bu uygulamaları edinmek için bir abonelik başlatarak, ödemelerin her ay düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bazı durumlarda aboneler uygulamalar hakkındaki düşünceleri değiştirilebilir. Artık kullanılmak istenmeyen uygulamalar için appstore abonelik iptali gerekecektir. Aşağıdaki adımları kullanarak çok rahat bir şekilde istediğiniz aboneliğin kısa sürede sona ermesini sağlayabilirsiniz.

Aboneliklerin İptali İçin Bunları Yapın

Bu işlemi yapabilmek için İphone veya ipad cihazınız üzerinden bu adımları sırasıyla uygulamanız gerekir.

  • İlk olarak cihazınızın ayarlar bölümüne ulaşın.
  • Burada itunes ve app store bölümüne giderek, apple kimliğine tıklayın.
  • Kimlik doğrulamasını yapmak için burada oturum açın.
  • Aşağıya kaydırarak abonelikler bölümüne tıklayın. Bu bölümde tüm etkin aboneliklerini görebilir, aynı zamanda geçmişteki abonelikleri de takip edebilirsiniz.
  • Daha sonra bitmesini istediğiniz aboneliğin üstüne tıklayarak, bu aboneliği iptal et seçeneğine basın ve işlemi onaylayın.

Eğer aboneliğinizin yenilenmesi için daha zaman varsa, aylık olarak ödeme yapıldığı için iptalden sonrada paketi kullanmaya devam edebilirsiniz.

İtunes Üzerinden Abonelik İptali

İtunes üzerinden abonelikleri iptal etmek için, bu adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak İtunesi açın. Daha sonra menü çubuğunun altında bulunan hesap bölümüne tıklayın. Daha sonra hesabımı görüntüleye tıklayarak, oturum açın.

Oturum açtıktan sonra alt tarafta yer alan abonelik bölümünün hemen yanındaki yönet yazısına tıklayın. Burada tüm aboneliklerin listesi bulunur. Geçmişteki abonelikleride bu şekilde takip edebilirsiniz. Buradan hangi aboneliğinizi iptal etmek isterseniz, onun üstüne tıklayarak düzenle seçeneğini aktif edin. Daha sonra bu seçenek üzerinden aboneliği iptal et yazısına basın.

Bu şekilde devam eden aboneliklerinizi tamamen sonlandırabilir ve bir ödemenin yükünden de kurtulmuş olursunuz. Özellikle sürekli olarak hesabınızdan çekim yapıldığı konusunda şikayetçi oluyorsanız, uygulamalarda artık severek kullandığınız içeriğe sahip değilse bu işlemi mutlaka yapmanızı öneririz.

Yorum Yap