firefox nasıl hızlandırılır

Firefox Nasıl Hızlandırılır?

İnternet tarayıcıları arasında en çok tercih edilenler arasında Firefox vardır. Her geçen gün daha fazla insanın dikkatini çeken bu uygulama, hem hızlı hem de sorunsuz bir internet gezintisine yardımcı oluyor. Her güncellemeden sonra gücüne güç katarken, zengin içerikleriyle de beğenileri topluyor. Tabi bazı kullanıcılar en hızlı tarayıcılar arasında gösterilen Firefox’un çok yavaş olduğunu söyleyebilir. Aslında yanlış kullanım şekline bağlı olan bu sorunu çözebilmek tamamen sizin elinizdedir.

Firefox’u Yenilemek

Firefox tarayıcınız eskisinden daha düşük bir performans sergiliyorsa, o zaman yenilenme zamanı gelmiş demektir. Firefox’un içerdiği bu özellik kayıtlı olan şifre, açık sekmeler, geçmiş gibi durumlarında korunmasına neden oluyor. Bu sayede internet tarayıcınızın çok kısa süre içinde hızlanmasını sağlarken, verilerinizin de tamamen korunmasını sağlıyorsunuz.

Yan Uygulamaların Kontrolü

Firefox, bünyesinde bulunduran özellikleri sağlayabilmek için bazı yan uygulamaları içinde bulundurur. Bu yüklediğiniz yan uygulamalar aynı zamanda tarayıcının biraz daha yavaş çalışmasına neden olabilir. Eklenti özelliğini sistemden kaldırdığınızda, hız konusunda önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz.

Optimizasyon Yapın

İnternet tarayıcısını daha üst performansa sahip olarak kullanmak için giriş sayfasında bazı değişimler yapabilirsiniz. Giriş sayfasında bir internet sitesinin bulunması gereksiz şekilde tarayıcının daha yavaş olmasına yol açar. Acil yapacağınız internet işlemlerinde de bu şekilde zaman kaybedebilirsiniz. Bunun yerine giriş sayfasını boş sayfa olarak belirlemeniz tarayıcıdan daha iyi bir verim almanızı sağlar. Aynı zamanda hız konusunda da memnun edici sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Donanım Kullanımı

İnternet tarayıcısı donanımızın en üst düzeyde kullanıldığına emin olmalısınız. Bu işlemleri yapmak için kullanıcılara bir görev düşüyor. Bunun için Firefox’a giriş yaparak buradan seçenekler bölümüne ulaşın. Daha sonra gelişmiş bölümü üzerinden donanım ivmelenmesini kullan seçeneğini işaretleyin. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayar donanımı en üst şekilde kullanılmış olacaktır.

Virüs Taramaları

Son olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz programların çok hantal bir şekilde çalıştığından şikayetçi oluyorsanız, o zaman kapsamlı bir virüs taraması yapmanın zamanı gelmiş demektir. Bunun için lisanslı bir programı kullanarak, sistemi detaylı bir şekilde taratın. Sorun çözüldüğünde Firefox’un ve diğer yüklü uygulamaların daha hızlı bir şekilde çalıştığını fark edebilirsiniz.

Yorum Yap