facebook ile ücretsiz wifi bulma

Facebook İle Ücretsiz Wifi Noktaları Nasıl Bulunur?

Facebook her geçen zaman özellik açısından biraz daha geliştirilmeye devam ediyor. Kullanıcıları bir hayli memnun eden bu gelişmeler, günlük hayatın daha kolay geçmesine neden oluyor. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan ücretsiz wifi noktası bulma özelliği, Facebook’un adından bir kez daha övgüyle bahsettirmeye yetti.

Bu özellik sayesinde ister yurtiçinde, isterseniz yurtdışında ücretsiz şekilde sağlanan wifi noktalarından anında haberdar olabiliyorsunuz. Ayrıca bunun sadece saniyeler için gerçekleşen bir olay olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Her şehirde yer alan bu wifi ağları bazen unutulan şeyler arasında bulunuyor. Bir nevi hatırlatıcı görevi gören Facebook ücretsiz wifi bulma hizmeti, eğer yakınınızda bir ücretsiz ağ olursa anında bilgilendirme geçiyor. Bu adımdan sonra bir tıkla bu ağa bağlanabilir bu şekilde güvenilir ağlar üzerinden internetteki işlerinizi halletmeye başlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Facebook ile ücretsiz wifi noktaları bulmak için, öncelikle bu adımları harfiyen yerine getirmeniz gerekiyor. Facebook mobil uygulamasını açarak sağ üstte yer alan üç çizgi simgesine dokunun. Burada keşfet bölümünün altında wifi bul seçeneği karşınıza gelecektir.

Herkese açık şekilde sunulan ve ücretsiz olan wifi ağlarını bulmak için Wifi bul’u etkinleştir yazısına tıklayın. Bu noktada dikkat edilen şey konumunuzun sürekli olarak açık olmasıdır. Karşınıza gelecek olan mesajı onaylayarak konumunuzu sürekli açık tutmak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer konum onayı verirseniz, karşınıza gelecek harita üzerinden bedava olarak tüm wifi noktalarını anında takip edebilirsiniz.

İçi beyaz ve kırmızı olan noktalar ücretsizleri temsil ederken, bunların üzerine bir kez tıklayarak wifi ile ilgili tüm ayrıntıları rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bunun yanında harita özelliğinin dışında, hangi wifi ağının ne kadar uzunlukta olduğunu gösteren bir ekranda vardır. Bu ekrana ulaşarak wifi adını ve ne kadar yürüyüş mesafesinde olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Bu şekilde yararları olan özelliğin bazı dezavantajları da var. Özellikle konumu sürekli açık tutmanız gerektiği için, bir müddet sonra pil oranında gözle görülür şekilde düşüşler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle sadece ihtiyacınız olan anlarda bu özelliği kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Yap