facebook hesabımı tamamen nasıl silebilirim, facebook hesap silme, facebook hesabı nasıl kapatılır, facebook hesabımı tamamen kapatmak, facebook hesabını tamamen silme

Facebook Hesabımı Tamamen Nasıl Silebilirim?

Bu makalede sizlere facebook hesabımı tamamen nasıl silebilirim, facebook hesap silme, facebook hesabı nasıl kapatılır, facebook hesabımı tamamen kapatmak, facebook hesabını tamamen silme gibi konularsa bilgi vereceğiz.

Yazımızı okuduktan sonra aşağıdaki yorum kısmından sorularınızı iletebilir ve bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Facebook Hesabımı Tamamen Nasıl Silebilirim?

Facebook gibi sosyal medya platformları, kullanışlı olması nedeniyle hayatımızın büyük bir bölümünde yer alıyorlar. Peki Facebook hesabımızı kalıcı olarak nasıl silebilir?

Facebook hesabınızı silmek yeterince basit gibi görünse de aslında işler öyle değil. Sosyal medya platformları sizden para kazanıyor ve sizin o platformdan ayrılmanızı asla istemezler. Bu yüzden hesabınızı silmemeniz konusunda sizi bir kaç kez uyaracaklardır.

Facebook hesabınızı nasıl sileceğiniz konusunda kolay, adım adım bir kılavuz hazırladık.

Facebook Hesabını Tamamen Kapatmak

Genç yaşlarımızın çoğunu sosyal medya platformlarında harcadığımızı söylemek yanlış olmaz. Uzun bir süredir Facebook kullanıyorsanız ne kadar değiştiğini az çok anlayabilirsiniz. Muhtemelen dede, babaanne paylaşımları görmekten bıkmış olabilirsiniz veya ırkçı Facebook paylaşımları görmek istemiyor da olabilirsiniz ya da artık gerçekten Facebook güncellemeleri almak istemiyorsunuz.

Facebook hesabınızdan kurtulmanın iki yolu vardır. Birincisi ‘’devre dışı bırakmak’’; bu, hesabınızı istediğiniz zaman tekrar etkinleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Bu işlemi yaptığınızda diğer kullanıcılar sizin profilinizi görüntüleyemezler ve mesaj gönderemezler.

Facebook hesabınızdan kurtulmanın diğer bir yolu ise hesabı kalıcı olarak silmektir. Bu yolu seçerseniz eğer, Facebook, sizin bu isteğinizi onaylamak için birkaç gün boyunca silme işlemini geciktirir. Bu süre içerisinde oturum açarsanız silme işlemi iptal edilir ve hesabınız geri yüklenir.

Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra hesabınızı yeniden etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Ayrıca, yedeklediğiniz verilerinizin silinmesi 90 gün kadar sürebilir, ancak bu süre boyunca Facebook üzerinden bu bilgilere erişemezsiniz.

Facebook Hesabını Tamamen Silme

Hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ne yapmalısınız? Facebook hesabınızı silmek ciddi bir karardır ve akrabalarınızla, arkadaşlarınızla iletişiminizi internet üzerinden kesebilir.

‘’Hesabı Sil’’ seçeneğini seçmek oldukça basit, ama biraz bekle!

Hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce indirmeye değer Facebook verileriniz, geçmişte yüklediğiniz fotoğraflar ve videoları içeren veriler. Bunları kaydetmeyi kesinlikle unutmayın. Verilerinizi kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

  • Hesap Ayarlarına Giriş Yapın
  • Genel Hesap Ayarlarının altındaki ‘’Facebook verilerinin bir kopyasını indir’’ seçeneğini seçin.
  • ‘’Arşivimi Başlat’’ı seçin.

Verilerinizi kaydettinken sonra, Facebook Hesabını Sil seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Arama Terimleri: facebook hesabımı tamamen nasıl silebilirim, facebook hesap silme, facebook hesabı nasıl kapatılır, facebook hesabımı tamamen kapatmak, facebook hesabını tamamen silme

Yorum Yap