Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Müşteri Hizmetleri Numarası

Eskişehir, köklü geçmişe dayanan, islamiyet öncesi devirden itibaren başlayarak bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmakla beraber, Osmanlı zamanında faaliyet gösteren ticaret şehirlerinden biri de olmuştur. Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyesi adında iki alt belediyesi bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi dokusu da muazzamdır. Tarihi dokuya zarar vermeden yapılan restorasyon çalışmaları, üniversitede yapılan yenilikler ve değişimler göz ardı edilemez.

Tarihteki eski adı Dorlion olan Eskişehir, Selçuklu ve Osmanlı zamanında önemli bir kavşak noktası olmuştur. Üzerinde yaşayan medeniyetlerin bazıları; Frigya, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğudur. Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi olduğundan ötürü şehir adeta öğrenci şehri haline gelmiştir. Porsuk Çayı ise Eskişehir’i ortadan ikiye bölmüştür. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin son zamanlarda yapmış olduğu düzenleme ve projelerle şehirde sorun olmaya başlayan nehir güzelleştirerek, şehre ayrı bir çehre ve ulaşım yolu olarak ortaya çıkmıştır. Toplu taşıma araçları ve botların yanında oldukça modern ve rahat olan tramvay sistemi de önemli yer tutmaktadır.

Maden işciliğinde de ön plana çıkmış olan Eskişehir de, Belediyenin maden işçilerine verdiği değer ve alınan önlemleri de göz ardı edilemez. Sosyal aktivite yönünden de çok zengin olan şehir de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın üç sahnesi bulunmaktadır. Birincisi Tepebaşı Sahnesidir. İkincisi Bsm Turgut Özakman Tiyatro Salonudur. En sonuncusu ise Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonudur. Ayrıca Belediye her yıl düzenli olarak tiyatro etkinlikleri ve ayrıca Opera ve Bale etkinlikleri gerçekleştirmektedir.

Orta Anadolu’nun batıya açılan kapısı olarak tanımlanan Eskişehir de, ulaşım kolaylığı, enerji olanakları, uygun tarımsal yapısı ve zengin maden kaynaklarının yanı sıra sanayide de oldukça gelişmiştir. Şehrin nüfusu öğrencilerden ötürü kırsal nüfusa göre oldukça gelişmiştir. Yetiştirilmiş iş gücü potansiyelinin varlığı da ilin ekonomik açıdan gelişmesini sağlamıştır.

Gezip görebileceğiniz bir çok yerini, tarihi dokuların aslını bozmadan halka açmış olan Belediye sayesinde sizde Eskişehir’i gezebilir, tarihini öğrenebilirsiniz. Belediye başkanının size sunduğu güzellikleri mutlaka görmelisiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Santral Çağrı Merkezi Telefon Numarası
+ 90 222 211 55 00

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi GSM Numarası
+ 90 530 140 33 74

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Mail Adresi
info@eskisehir.bel.tr

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Faks Numarası
+90 222 220 42 36

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Adres
Arifiye Mah. İkieylül Cad. No:53 26010 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR

Arama Terimleri: eskişehir büyükşehir belediyesi çağrı merkezi, eskişehir büyükşehir belediyesi iletişim, eskişehir büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri, eskişehir büyükşehir belediyesi telefon numarası, eskişehir büyükşehir belediyesi şikayet hattı, eskişehir büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri numarası, eskişehir büyükşehir belediyesi şikayet, eskişehir büyükşehir çözüm merkezi

Yorum Yap