Spotify aile paketini arkadaşlarla kullanmak

Spotify Aile Paketi Arkadaşlarla Kullanılır mı?

Milyonlarca şarkıyı içinde barındıran Spotify, çevrimdışı ve reklamsız olarak müzik dinlemeye olanak sağlayan bir servistir. Uzun zamandan beri müzik konusunda rakipsiz olan bu adres, aynı zamanda daha uygun fiyatlar üzerinden müzik dinlemeyi de kolaylaştırmış fırsatları içinde bulunduruyor.

Spotify’nin yine geçtiğimiz zamanlarda duyurduğu aile paketi, altı kişiye kadar bir ödeme planı yapmanıza olanak sağlıyor. Bu aile paketini aldıktan sonra, grupta olan diğer kişilerinde şarkı dinlemeleri için bazı düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Her kişi için ayrı ayrı ücret ödemektense, bir grup oluşturmaya imkan veren bu sistem, bu sayede daha ekonomik bir pakete imkan tanıyor.

Aile Paketine Kaydolma

Spotify aile paketini arkadaşlarla kullanmak için öncelikle aile paketine üye olmanız gerekir. Spotify resmi sitesi üzerinden üyelik işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu işlemin sonrasında hesap özeti sayfasına ulaşmanız gerekiyor.Hesap özeti bölümünde, oluşturduğunuz aile planını ve bu şekilde ilgili faturaları takip edebiliyorsunuz. Bu adımdan sonra ise, hesabınıza eklemek istediğiniz kişileri seçmek kalıyor. Spotify’nin oluşturduğu bu paketin adı aile paketi olsa da, çoğu kişi arkadaşlarına da hesabını açmak istiyor.  İstediğiniz her kişiyi bu paketi kullanması adına yetki verebilir veya paketinizde olmasını istemediğiniz kişileri sistemden rahatlıkla silebilirsiniz. Paketle ilgili herşeyin sizin yönetiminizde olduğunu belirtmek gerekir. Gruba eklediğiniz kişiler ise, hesap yönetiminde yetkili değildir, bu kişiler yalnızca müzik dinleyebilirler.

Hesap özeti alanında invite kısmına girerek, davet etmek istediğiniz kişinin e-mailini buraya girmeniz gerekir. E-postayı gönderdikten sonra bağlantı gönderildi mesajı alırsınız. Daha sonra davet ettiğiniz kişinin e-posta adresine giderek bunu onaylaması gerekir. Ardından Spotify paketine kişi ekleme işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Spotify aile paketini yalnızca aynı adreste bulunan kişiler kullanabiliyor. Farklı adreslerdeki kişilerin aynı grupta bulunması ne yazık ki mümkün değildir. Bunların tespitinin yapılması halinde, Spotify premium hesabınız kapatılır. Daha sonradan aynı adres ve e-maille hesap almanızda yasaktır. Katı bir sisteme sahip olan Spotify aile paketini ise arkadaşlarla kullanabilmek mümkün değildir. Sadece aynı evin içinde bulunan ailenizle bu paketi paylaşabilirsiniz. Aksi tespit edildiği halde yedi gün içinde arkadaşlarınızın gruptan çıkarılması ve hesabınızın ücretsiz hale getirilmesi söz konusu olur.

Yorum Yap