numara engelleme

Android Telefonlarda Numara Nasıl Engellenir?

Bilmediğimiz numaralarla başa çıkmak zordur. Zamansız olarak rahatsız eden bu numaralar, uzun zaman boyunca can sıkıcı bir hale gelebilirler. İşte bu tarz numaraların aramasının önüne geçmek için ortaya çıkarılan numara engelleme özelliği, artık tanımadığınız numaralardan çağrı almanızın tamamen önüne geçecek. Tabi öncelikle sahip olduğunuz telefonun markasına göre bu adımları yapmanız gerekiyor.

Samsung Telefonlarda Numara Nasıl Engellenir?

En çok kullanılan özelliklerden biri olduğu için, özelliğin son derece basit bir şekilde kullanılmak için tasarlandığını belirtmemiz gerekiyor. Bir Samsung telefona sahipseniz numaranın engellemesi için telefon bölümüne giriş yapmanız gerekir. Daha sonra son çağrılar kısmına ulaşarak engellemek istediğiniz numaranın üstüne gelip ‘’daha fazla’’ yazısına tıklayın. Buradan otomatik reddedilenler listesine ekle diyerek bu sayede numaranın sizi aramasına engel olabilirsiniz. Daha sonra numaranın engelliler kısmından kaldırılması için yine aynı bölüm üzerinden ‘’engeli kaldır’’ seçeneğine basın.

LG Telefonlarda Numara Nasıl Engellenir?

LG telefonlarda numara engelleme biraz daha farklı olsada, Android işletim sistemine sahip oldukları için bunuda kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için telefon uygulamasını açtıktan sonra, sağ üst köşede yer alan üç noktalı simgeye tıklayın. Arama ayarlarına girerek aramaları reddetme yazısına tıklayın. +Butonuna bastığınızda engellemek istediğiniz numarayı yazarak kaydet diyerek işlemi tamamlayın. Yine aynı bölüm üzerinden kayıtlı olan numaraları silerek, numaranın engelli listesinden çıkmasını sağlayabilirsiniz.

HTC Telefonlar Numaralar Nasıl Engellenir?

HTC marka bir telefona sahipseniz numara engellemek için telefon uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Açılan bölümden numaranın üzerine tıklayarak ‘’iletişimi engelle’’ yazısına tıklamalısınız. Gelen onay uyarısına evet diye cevap vererek numaranın engellemesini sağlayabilirsiniz.

Sony Telefonlarda Numaralar Nasıl Engellenir?

Sony telefon kullanıyorsanız bunlara benzer adımlar kullanarak rahatsız edilmenin önüne geçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey cihazın ‘’telefon’’ menüsüne girmektir. Burada karşınıza son çağrılar çıkar. Hangi numaranın engellenmesini istiyorsanız onun üzerine bir süre boyunca basarak ‘’numarayı engelle’’ yazısına tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra artık sabit veya mobil hatlardan gelen rahatsız edici çağrıları tamamen engellemiş olursunuz. Yine aynı adımlar üzerinden engelli numaraların engelini kaldırabilirsiniz.

Yorum Yap