android nougat özellikleri

Android Nougat Gizli Özellikleri

Yeni cihazlarda kullanılmaya başlayan Android Nougat 7.0, pek çok android işletim sistemini farklı yönüyle geride bırakıyor. Özellikle yenilikçi tasarımıyla ve özellikleriyle dikkatleri çekerken, uzun bir süre vazgeçilemeyecek işletim sistemlerinden biri olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Peki Android bu işletim sisteminde ne gibi yenilikler getiriyor? İşte bu sürümün en çok ön plana çıkan özellikleri:

Resim İçinde Resim

Picture in Picture özelliği telefonu daha kapsamlı bir şekilde kullanmanıza imkan tanıyacak özellikler arasında bulunuyor. Bu özelliği kullanarak aynı anda istediğiniz iki işlemi birden yapabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda bunları ekran üzerinden istediğiniz boyutlarda konumlandırarak kullanabilirsiniz. Yani her açıdan zaman kazandıracak Picture in Picture özelliği bu yönüyle Android Nougat’ı daha farklı bir yere taşıyor.

3B Grafikler

Android telefonlarda pek görmeye alışkın olmadığımız oyun grafiklerini artık bu işletim sistemiyle birlikte çok sık bir şekilde görmeye başlayacağız. 3B grafikler oyun zevkinin biraz daha artmasını sağlarken, oldukça canlı görüntüleriyle kalbinizi kazanacak şeylerden biri olacaktır. Bunun yanında haber, TV şovu ve film gibi içerikleri bu özellikle birlikte daha farklı bir şekilde izlemeye başlayabilirsiniz.

Batarya Tasarrufu

Android 7.0 özellikle batarya alanında çığır açmış yeni özelliklerle birlikte geliyor. Pilin gücünün biraz daha kullanılmasını sağlayan bu özellikler, uzun zaman boyunca telefonla işlem yapmanıza olanak sağlayacaktır.  Bu sayede eski android işletim sistemlerinde olduğu gibi büyük veri kayıplarının oluşması da mümkün değildir.

Gece Işığı

Geceleri telefonu çok sık bir şekilde kullanıyorsanız, gözleriniz haliyle biraz daha fazla yorulacaktır. Bu durum göz sağlığına önemli derecede etki ederken, görüntüyü algılamanızı da biraz daha zor bir hale çeker. İşte bu sorunu bitirebilmek adına yetkililerin düşündüğü gece ışığı göz yorgunluğuna çare olacak bir seçenek olarak kullanabileceğiniz bir özelliktir.  Bu özelliği aktif hale getirmek için uygulamanın Google Play üzerinden indirilmesi gerekiyor.

Veri Tasarrufu

Son olarak mobil veriyi çok sık bir şekilde kullanıyorsanız, bu özellikten oldukça memnun kalabileceğinizi söyleyebiliriz. Verinin önemli ölçüde düşmesini sağlayacak bu özellik, internet paketinin daha uzun dayanması için ideal olacaktır.

Yorum Yap