telefonu tvye bağlama

Akıllı Telefon Televizyona Nasıl Bağlanır?

Akıllı telefonlar, bazı adımlara dikkat edildiği takdirde çok hızlı bir şekilde televizyonlara bağlanabilir. Bu yöntem sayesinde başında uzun zaman geçirdiğiniz telefonları dev ekrana sahip olan televizyonlar üzerinden takip edebilmeniz mümkündür. Bu işlemi yapabilmek için cihazın sahip olduğu işletim sistemine göre hareket etmeniz gerekiyor. İOS, Android ve Windows Phone üzerinden akıllı telefonu TV’ye bağlamak için bu adımları yapmalısınız.

Android İle TV Bağlantısı

Android kullanıcıları, akıllı telefonu Tv’ye bağlamak için oldukça fazla alternatife sahiptir. Tabi bunlar arasından bazılarının daha pratik çözüm sunduğunu belirtmek gerekir. Chromecast Ultra adı verilen bu uygulama, bağlantının sizi yormadan tamamlanmasını sağlıyor. Fazla sayıdaki medyayı destekleyen Chromecast, bir televizyon için kullanılabilecek en iyi uygulamaların başında geliyor. Bu sistem sayesinde çok eski bir televizyona bile sahip olsanız, çok kısa bir süre içinde onu Smart TV’ye dönüştürebileceksiniz.

IOS ile TV Bağlantısı

Eğer IOS sistemine sahip olan bir cep telefonuna sahipseniz, sizin için en kolay TV bağlantısı yapma seçeneği Apple TV olacaktır. Bu kutu sayesinde kablosuz bağlantı kurabilir ve bu şekilde cihazları TV’ye anında aktarabilirsiniz. Kullanımı son derece pratik bir şekilde ilerleyen bu kutu, aynı zamanda pek çok fonksiyonu da peşinde getiriyor. İtunes entegrasyonunu da bu şekilde sağlarken, bunun aracılığıyla bir an olsun sıkılmanız mümkün olmayacaktır.

Diğer Yöntemler

Ek bir cihaza sahip olmasanız da, bu bağlantıyı yapmanız günümüz şartlarıyla son derece kolaydır. Eğer televizyonda Smart TV özelliği varsa ve internete bağlıysa, Android telefonları kablosuz olarak DLNA ile bağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Miracast gibi sistemleride kullanarak Tv ve akıllı telefon arasında bir bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

Bu yönteme ek olarak ekranın içeriklerini bir HDMI ile transfer edecek adaptör kablolarıyla da bu işlemi yapabilirsiniz. Tabi bunun diğer yöntemlere göre daha zahmetli olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer televizyon biraz eskiyse bu yönteme ağırlık vermeniz daha iyi olacaktır. Zira diğerleri bu yönteme göre daha fazla zaman kazanmanıza neden olur. Bu şekilde yapılacak bağlantı çeşitleri, telefonda yaptığınız her şeyi TV’de yapmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yap