Akıllı Telefonlar İçin Gizli İpuçları

Akıllı Telefonlar İçin Gizli İpuçları

Akıllı telefonlarda çoğu kullanıcının bilmediği bazı özellikler gizlidir. Bunlar üzerinden günlük işleri daha kolay yönetebilir ve zamandan kazanabilirsiniz. İşte mutlaka bilmeniz gereken akıllı telefonların gizli özellikleri:

WPS Tuşuyla Hızlı Bağlantı

Bu özellik sayesinde artık wifi şifresini cihaza girerek, bağlantı kurmayı beklemek zorunda değilsiniz. Telefondan wifi menüsüne giderek bu menüdeki ayarlar bölümünü açın. Karşınıza gelecek wps tuşunu tıklayarak kurulumun başlamasını sağlayın. Daha sonra modemin üzerinde bulunan wps tuşuna dokunarak cihazlar arasında bir bağlantı oluşturun.

Telefonu Mouse İle Kontrol Edin

Özellikle akıllı telefonunuzun dokunmatiği çalışmıyorsa ve kısa süreli bir çözüm arıyorsanız, fare kullanarak telefonu yönetebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey ise USB OTG kablosudur. Bu bağlantıyı yaparak saniyeler için farenin telefon tarafından algılanmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Hızlı Menüler

Telefon menüsünün biraz daha hızlı olması gerektiğini düşünüyorsanız, bu seçeneği aktif hale getirerek her zamankinden daha hızlı geçişler elde edebilirsiniz. Bunun için telefonun ayarlar menüsünü açın. Daha sonra cihaz hakkında ve yazılım bilgisi yollarını takip edin. Yapım numarası geliştirici haline gelene kadar birkaç kez üzerine tıklayın. Daha sonra geliştirici seçeneklerini açarak ekranı biraz aşağı kaydırın. Burada bulunan Force 4X MSAA özelliğini etkinleştirin. Bu özelliği açtıktan sonra tüm menü hareketleri iki kat daha hızlı olacaktır.

Sadece Önemli Widgetlar

Telefonunuzun ana ekranında her zaman kullanılmak üzere bazı widgetları yerleştirmeniz daha hızlı bir kullanım imkanı verecektir. Örneğin bunun üzerinden wifi gibi sıklıkla kullandığınız özellikleri anında açıp kapayabilirsiniz. Ana ekranda widget özelliğini açmak için, widgetlar bölümüne giriş yapın. Burada yer alan widgetlardan birini seçerek sürükle bırak tekniği ile bunları ekrana yönlendirin. İstediğiniz konuma alarak bu şekilde widgeti kullanmaya başlayın.

Gizli Oyunlar

Android kullanıcılarını bunun yanında başka sürprizlerde bekliyor. Eğer cihazda hiçbir oyun yüklemeden oyun oynamak isterseniz, bunu çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsüne girerek buradan cihaz hakkında ve yazılım bilgisi yolunu izleyin. Yazılım bilgisi alanında Android sürümü üzerine bir süre boyunca basılı tutun. Karşınıza çoklu oyuncu seçeneği olan oyunlar gelecektir.

Yorum Yap