Adana Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Adana Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Adana Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından 0 322 455 35 00 Adana Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Müşteri Hizmetleri Numarası

Adana Türkiye’nin altıncı büyük şehridir. Şehir merkezi Akdeniz’den 30 km içeridedir. Karataş ve Ayas isminde iki adet sahil ilçesi vardır. Ceyhan da ise ticari amaçlı limanı bulunmaktadır. Adana Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerin sorumluluğunu üstlenerek ilçelere büyük özen göstermektedir.

Maden zengini olarak dördüncü bölge olan krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından da büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’nin birçok ilinden göç alan Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölgedir. Bölgenin büyük bir bölümü tarıma elverişli olduğu için arazileri düzdür.

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Adana, Paleolitik Çağa değin uzanan insan yerleşkelerini gün yüzüne çıkarmıştır. Arkeologların bulduğu Tepebağ Höyüğü Neolitik Çağ da inşa edilmiştir. Çukurova bölgesindeki de en eski şehir olarak düşünülmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi de bu tarihi dokuları göz ardı etmeyerek restorasyon çalışmaları yaparken tarihi dokuya zarar vermeden yapmaya özen göstermektedir.

Adana da çok fazla olay olmasının nedeni belediyenin ihmalkarlığı değildir. Gö alan bir şehir olduğundan ötürü birden fazla topluluğun kültürlerini bir arada bulunduruyor. Bu sebepten ötürü de toplum ve kişiler arasında kültür farklılıkları meydana çıkıyor.

Çocuklara, eğitime ve spora önem veren belediye, her mahalleye bir park yaparak çocukların eğlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda çocuklarını götüren anneler içinde spor yapma aletleriyle spor yapmasını sağlıyordur.

Toplam 1642 okul e 473 bin öğrenci, 23 bin öğretmene sahip olan şehir de eğitim sistemi gelişmeye çalışsa da öğrencilerin başarıları açıklanan verilere göre Türkiye sıralamasında da kendini göstermektedir.

Çukurova Üniversitesi Türkiye genelinde 60. Sırada bulunmaktadır. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre dünyanın en kaliteli eğitim sistemine sahip üniversiteler arasına giren Çukurova Üniversitesi, gün geçtikçe daha kaliteli, daha modern ve öğrenci merkezli eğitim vermeye devam etmektedir. Öğrencilerinin başarısıyla gurur duyan veliler sayesinde, Çukurova Üniversitesine kaydolan öğrenci sayısı her geçen yıl daha da artış göstermektedir.

Kendini günden güne geliştirmeye devam eden Adana Büyükşehir Belediyesi, sayesinde Adana ilçelerinde de kalite ve göze hitap ön planda tutulmuştur.

Adana Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0 322 455 35 00

Adana Büyükşehir Belediyesi Faks Numarası
0322 455 36 35

Adana Büyükşehir Belediyesi Mail Adresi
info@adana.bel.tr

Adana Büyükşehir Belediyesi Adres
Adana Büyükşehir Belediyesi 
Reşatbey Mah. Atatürk Cad.
Seyhan/ADANA

Arama Terimleri: adana büyükşehir belediyesi çağrı merkezi, adana büyükşehir belediyesi iletişim, Adana Büyükşehir Belediyesi müşteri hizmetleri, adana büyükşehir belediyesi telefon numarası, adana büyükşehir belediyesi şikayet hattı, adana büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri numarası, adana büyükşehir belediyesi şikayet

Yorum Yap