yaani nasıl kullanılır

Yaani nedir? Nasıl Kullanılır?

Yaani Turkcell operatörünün çıkarttığı Türk arama motorudur. Yaani arama motorunun amacı kullanıcıları kısıtlamadan internetteki bütün içeriklere ulaşmasını sağlamaktır. Yaani arama motoru özellikle yerel içeriklere daha fazla önem verir.

Neler Yapabilirsiniz?

İstediğiniz haberi, istediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Ayrıca dinlemek istediğiniz müziği Yaani arama motorunda arattığınızda rahatlıkla Fizy ile dinleyebilirsiniz. Çevrenizde en yakın restoranları size gösterir sizde ona göre karar verirsiniz. Bulunduğunuz konumun hava durumunu öğrenebilir gitmek istediğiniz sinemanın seanslarını bulabilirsiniz. Yaani kısacası her türlü ihtiyaçlarınızı giderebilecek bir arama motoru diyebiliriz.

Nasıl Kullanılır?

Google play veya Appstore üstünden ücretsiz indirme yapabilirsiniz. Yaani arama motorunu kullanmak için herhangi bir Turkcell aboneliğinizin olması zorunlu değildir. Ayrıca Yaani’yi indirebilmek için en az Android 4.1 ve iOS 9 sürümünde bir akıllı cihazınız olmalıdır. Herhangi bir operatörle indirip rahatça kullanabilir ve internetin büyülü dünyasında gezmeye başlayabilirsiniz. Üstelik bunların hepsi ücretsiz olarak sizlere sunulan şeylerdir. Kısacası Yaani arama motoru ücretsiz ve operatör fark etmeksizin çalışan bir uygulamadır. Yaani arama motoru yurtdışında da geçerlidir fakat en iyi sonuçları Türkiye sınırları içerisinde verebilmektedir.

Ayrıca Yaani kullanan Turkcell aboneleri ise hem internetin büyülü dünyasında dolaşıyor hem de bol bol internet kazanıyor. Bunun için yapmanız gereken ise şebeke internetinden Yaani uygulamasını indirmeniz ve şebeke internetinden bir kere de olsa Yaani uygulamasına giriş yapmanız yeterlidir. Bu sayede 1 hafta geçerli 1 GB internet paketi kazanacaklardır. Ayrıca Yaani uygulamasını ayda en az 10 günü ve en az 20 arama yaptığınız takdirde yine 1 haftalık 1 GB her yerde kullanabileceğiniz internet paketi verilecektir.

Yaani Uygulamasını Nasıl Varsayılan Yapabilirim?

Ayarlar bölümünden uygulamalara tıklayın. Buradan Yaani tarayıcısını seçin ve Yaani tarayıcı aracını seçin. Bu işlem sadece Android cihazlarda yapılabilen şeyler arasındadır.

Paket Nasıl İptal Edilir?

Herhangi bir aktivasyon yapmadığınızdan dolayı paket iptal etme seçeneği yoktur. Yaani arama motoru kesinle ücretsizdir. Bu yüzden paket iptali için bir yere başvurmanız gerekmez. Eğer artık Yaani arama motorunu kullanmak istemiyorsanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanız yeterlidir. Başka hiçbir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Yorum Yap