whatsapp özellikleri

Whatsapp Kullananların Mutlaka Tercih Etmesi Gereken Uygulamalar

Whatsapp, Dünya çapında 1 milyardan fazla insan tarafından tercih edilen en popüler uygulamalardan biridir. Özellikle Facebook, Whatsap’ı satın aldıktan sonra yükselişini de katlayarak devam etmiştir. Her açıdan son derece faydalı bir uygulama olan Whatsapp, aslında bazı ek uygulamalarla birlikte kullandığınızda biraz daha benzersiz bir hale gelebilir. İşte Whatsapp kullanıcılarının cihazdan eksik etmemesi gereken o uygulamalar:

Mavi Tık Özelliğini Kaldırmak İçin

Kısa bir süre önce uygulamaya gelen mavi tık özelliği, mesajların okunduğu bilgisinin alınmasını sağlıyordu. Bazı insanlar bu özelliği beğensede, çok büyük bir kesim halen bu özelliğin oldukça gereksiz olduğunu düşünüyor. Eğer sizde bu kesimin içindeyseniz ve fazla zahmetli olmadan bu özelliğin kapatılmasını istiyorsanız o zaman yapmanız gereken şey oldukça basittir. Sadece stealtapp uygulamasını yükleyerek mavi tık özelliğinden tamamen kurtulabilirsiniz. Bu sayede gönderilerin okunmuş olduğu bilgisi karşı tarafa iletilmemiş olacaktır.

Kişilerin Çevrimiçi Olduklarını Görme

Whatsapp üzerinde halen kişilerin online şekilde çevrimiçi olduğuna dair herhangi bir bildirim yoktur. Eğer sizde tıpkı msn zamanlarında olduğu gibi anlık şekilde kişilerinizden haberdar olmak istiyorsanız o zaman Whatalert uygulamasından yardım alabilirsiniz. Ayrıca uygulama sayesinde kişilerin çevrimiçi sürelerini ve ne zaman çıkış yaptıklarınıda çok rahat bir şekilde görmüş olursunuz.

Uygulamaya Şifre Koymak

Halen Whatsapp uygulamasını kilitlemek için herhangi bir özelliğin getirilmediğini belirtmemiz gerekiyor. Bu sorun ise mesajların ne kadar güvensiz bir şekilde tutulduğunu gösteren konulardan biridir. Eğer sizde bu konudan sıkıldıysanız ve Whatsapp uygulamasını telefonunuzu karıştıracak olan kişilere karşı korumak istiyorsanız, o zaman Applock uygulamasını cihaza yükleyerek tek tıkla güvenlik sorununu çözebilirsiniz. Üstelik bu uygulama sayesinde kilitlenmesini istediğiniz diğer uygulamalarıda sorunsuz ve güvenli bir şekilde anında kilitlemiş olacaksınız.

Özellikleri Kapatma

Whatsapp uygulaması için mutlaka kullanmanız gereken uygulamalardan biride WhatNot uygulamasıdır. Bu uygulamanın özelliği ise profil fotonuzu ve durumunuzu istediğiniz her an kapatmanızı ve açmanızı sağlamasıdır. Aynı zamanda sadece belirli bir kişiye karşıda bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Yani bu uygulama sayesinde de gizlilik sorunlarını çok hızlı bir şekilde çözmüş olacaksınız.

Yorum Yap