unilever çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

Unilever Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Başlıklar

Unilever

İngiltere ve Hollanda merkezli olan şirket, dünyanın hızlı tüketim malları üreten şirketleri arasında öncüdür. Bu yüzden şirketin Hollanda’nın başkenti Rotterdam ve İngiltere’nin başkenti olan Londra’da olarak iki merkezi bulunmaktadır. Şirket faaliyet alanını 4 ana bölüme ayırarak üretim sunmaktadır. Yiyecek, içecek ve dondurma, kişisel bakım ve ev bakım ürünleri olarak ayrılmaktadır.

Tarihçesi

İngiltere sabun üreticisi Lever Brıthers ve Hollanda yağ üreticisi Margarine Unie şirketleri 1930 yıllında birleşerek Unilever şirketini kurmuştur. Palmiye yağını keşfeden sabun üreticisi İngiliz şirket oldukça başarılı bir hale gelmiştir. Çünkü bu yağ hem sabun hem de margarin üretiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. İşte bu gelişme üzerine yağ ve sabun şirketleri birleşme kararı almışlardır. Şirket savaşlara ve mai krizlerde bile dik duran nadiren şirketler arasında yerini almıştır. Şu anda şirketin yıllık cirosu 50 milyon avroya yaklaşmaktadır.

Unilever Türkiye

Marka Türkiye’deki ilk yatırımını 1952 yılında gerçekleştirmiştir. Bakırköy’de kurulan sana fabrikası ilk fabrikasıdır.

Şirket bünyesinde tescil edilmiş olan 400’ü aşkın marka bulmaktadır. Bu markalardan 14 tanesi ise Türkiye’de oldukça tanınmıştır. Türkiye’de Axe, Dove, Becel, Omo, Lipton, Magnum, Rama, Surf, Sunsik, Lux, Knorr, Heartbrand gibi markalar oldukça çok tüketilmektedir.

Dünyanın en büyük küresel kuruluşlarından olan Unilever, 190 ülkede faaliyet göstermektedir. Yüzde yüz halka açık bir şirket olarak faaliyet gösteren Unilever, Türkiye’de ise bir asırdan fazla süredir hizmet sunmaya devam etmektedir. Günden güne artan hizmet çeşitliliği, hizmet ağı ve ürün çeşitliliği ile markanı dünya pazarındaki payı da sürekli olarak artmaktadır. Şirketin Türkiye’de bulunan 8 fabrikası ile üretim gerçekleşmekte ve 5 binden fazla kişi istihdam edilmektedir.  Günlük hayatta yediğiniz gıdadan tutun, kullandığınız deterjana kadar unilever imzasını görebilirsiniz.

Unilever’in Türkiye Şubesinin adres ve telefon bilgileri bulunmaktadır. Ek olarak iletişim formu ve tüketici danışma hattı da bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden ulaşarak ürünler hakkında bilgi alabilir, istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından Unilever hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Unilever Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 25 19

Unilever İletişim Formu Mail Adresi
iletişim formu

Unilever Türkiye Şubesi Telefon Numarası
+90 216 633 90 00

Unilever Türkiye Şubesi Adres
Saray Mah.  Dr. Adnan Büyük deniz Caddesi No: 13v  34768 Ümraniye /İstanbul

Arama Terimleri: unilever çağrı merkezi, unilever türkiye şubesi, unilever telefon numarası, unilever tüketici danışma hattı, unilever iletişim, unilever irtibat tel, unilever müşteri hizmetleri, unilever şikayet hattı, unilever şikayetvar

Yorum Yap