enka inşaat çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası

Enka İnşaat Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Başlıklar

Enka İnşaat

Dünya çapında mühendislik ve inşaat firması olarak faaliyet gösteren ENKA, yerli bir inşaat şirketidir. Şirket 1957 yılında Şarık Tara ve Sadi Gülçelik tarafından ortak olarak kurulmuştur. Bu ikili birbiri ile enişte(Tara) ve kayınbirader (Gülçelik) olduğu için şirketin adı da buradan esinlenerek EN-KA olarak belirlenmiştir. Şarık Tara halen hayatta olup, şirketin onursal başkanlığını yürütmektedir. Şirket merkezi İstanbul Türkiye’dedir.

Türkiye’nin en büyük inşat şirkti olan Enka, 1982 yılından beri uluslararası müteahhitler arasında yer almaktadır. Şu anda şirket yönetimini üstlenen Mehmet Tara, Tara ailesinin 3. Kuşaktan temsilcisi olarak şirketin başındadır.

İcraatlar

Türkiye’deki inşaat firmaları arasında en değerli marka olarak gösterilen Enka, 2016 yılında şirket hacmini 3,5 milyar ABD doları genişletmeyi başarmıştır. Piyasa değeri 7 milyar dolardan fazla olan miktar ise BİST ile halka araz edilmiştir.

Şirket şimdiye kadar yurtiçinde 121 proje tamamlamıştır ve bu projelerin değeri 7 milyar dolardır. Yurtdışında ise 380 projeye imza atılmıştır ve bunların değeri ise 36 milyar dolardır. Bu yönüyle de şirket, ülkemizi yurtdışında oldukça iyi temsil etmektedir.

Faaliyet Alanları

Enka’nın faaliyet alanları oldukça geniş eve iş hacmi oldukça yüksektir. Mühendislik ve satın alma işlemleri, altyapı, bina projeleri, kaynaklı fabrika imalatı, petrol-gaz-petrokimya, modülleştirme, işletme, bakım, inşaat, elektrik santralleri gibi hizmetler ve çok daha fazlası şirket tarafından sunulan hizmetlerdendir.

Enka çatısı altında pek çok şirket ve kuruluş faaliyet göstermektedir. Bu sayede her hizmet kendi alanında faaliyet gösteren şirketler tarafından profesyonel olarak yürütülmektedir.

Mühendislik Faaliyetleri

ENKA, mühendislik alanında uzmanlığı ile rakiplerinden oldukça ayrılmaktadır. Her mühendisin çalışmak için can attığı şirkette, inşaat, elektrik, mimar ve yapı mühendisler başta olmak üzere pek çok mühendis faaliyete göstermektedir. Projelerin tasarlanması, devreye alınması ve en başarılı şekilde inşa edilmesi için mühendislerin önemi oldukça fazladır. Bu yüzden Enka mühendislerine oldukça önem vermektedir.

Satın Alma Uzmanı

Enka aynı zamanda bir satın alma uzmanı ve küresel tedarikçi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayede sermaye yatırımlarına en iyi değeri sunabilmek için çalışır. Bu alanda Enka satın alma ve sözleşme uzmanları faaliyet göstermektedir.

İnşaat Uzmanlığı

İnşaat alanında oldukça üstün ve fark edilir olan şirket, proje yönetimi, gelişmiş teknolojisi, entegre sistemleri ve iş süreçlerinin doğru yönetimi ile en iyi sonuç için çalışmaktadır. Şirket bünyesinde 3 binden fazla inşaat çalışanı yer almaktadır. Yine aynı zamanda 3 binden fazla da gelişmiş inşaat ekipmanı bulunmaktadır. Görüldüğü gibi sonuçtaki payda iş gücü ile teknoloji yarışır durumdadır.

İmalat

Enka bünyesinde faaliyet gösteren Çimtaş sayesinde üretim de yapılmaktadır. Özellikle inşaat alanında kullanılacak olan malzemelerin üretimi bu şirket tarafından yapılmaktadır. Şirketin yurtiçi ve yurtdışında pek çok imalat fabrikası bulunmaktadır.

Enka İnşaat’ın telefon numarası, faks numarası, mail adresi ve adres bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden Enka İnşaat ile iletişime geçerek yaşamış olduğunuz sorunları iletebilir ve ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmından Enka İnşaat hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Arama Terimleri: enka inşaat çağrı merkezi, enka inşaat iletişim, enka inşaat telefon numarası, enka inşaat irtibat tel, enka inşaat müşteri hizmetleri, enka inşaat şikayet hattı, enka inşaat şikayetvar, enka inşaat mail adresi

Enka İnşaat Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0212 376 10 00

Enka İnşaat Faks Numarası
0212 376 19 80

Enka İnşaat Mail Adresi
enka@enka.com

Enka İnşaat Adres
Balmumcu Mah., Zincirlikuyu Yolu No: 10, 34349, Beşiktaş, Istanbul, Türkiye

2 Yorum

  1. ramazandurgut 25 Ekim 2018
  2. İmamettin aydemir 26 Ocak 2021

Yorum Yap