sosyal medya hesaplarını gizlemek

Sosyal Medya Hesaplarını Gizlemek İçin Bunları Yapın

Sosyal medya siteleri, en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri durumundadır. Bazı zamanlarda sosyal medya hesaplarını gizlemek daha faydalı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu sitelerdeki kimliğinizi gizlemek için, bu adımları harfiyen yerine getirmeniz gerekiyor. İşte siteye göre hesap gizlemenin püf noktaları:

Twitter’da Hesap Gizleme İçin Ne Yapılır?

Eğer Twitter’da tweetleri gizlemek istiyorsanız, o zaman yapacağınız şey çok basittir. Bunun için ayarlar menüsüne girerek oradan da gizlilik ve güvenlik alanına tıklamalısınız. Bu menüye giriş yaptığınızda karşınıza tweetleri korumaya al seçeneği gelecektir. Bunu işaretlediğinizde bundan sonra tüm tweetleriniz yalnızca takipçilere açılır. Sizi takip etmeyen kişilerin tweetlerinizi görebilmesi mümkün değildir. Bunun yanında bu menü üzerinden başka güvenlik önlemlerini de alabilirsiniz.

İnstagram’da Hesap Gizleme

İnstagramda gizli profil oluşturmak istiyorsanız o zaman ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız.  Kendi profil sayfanızdan ayarlar menüsüne ulaşın. Burada karşınıza gizli hesap seçeneği gelecektir. Bunu aktif hale getirmeniz durumunda hesabınız artık gizli hesaplar arasında yer alır. İstediğiniz her an profilinizi bu bölüm üzerinden,herkese açık bir hale getirebilirsiniz.

Snapchat Hesap Gizleme

Snapchat adresinde hesabınızı gizlemek isterseniz, bu adımları uygulayarak hesabınızı sadece arkadaşlarınıza açık bir hale getirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için, kamera ekranına gelerek ekranı aşağı kaydırın. Ve bu şekilde ayarlar menüsüne ulaşın. Ayarlar menüsüne ulaştığınızda burada hikayemi görüntüleyebilir seçeneğini değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu seçeneği arkadaşlarım olarak belirlediğinizde, sadece arkadaşlarınızın gönderilerinizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Facebook Hesap Gizleme

Facebook adresinde hesabınızı sadece arkadaşlarınıza açık bir hale getirmeniz, daha güvenilir bir hesap oluşturmanızı sağlayacaktır. Bunun için gizlilik seçenekleri menüsüne giriş yapmanız gerekir. Bu menüye girdiğinizde herkese, açık, arkadaşlar ve şu kişiler hariç tarzında seçenekler görürsünüz. Bunu arkadaşlar olarak belirlemeniz gönderilerinizi sadece arkadaşlara açacaktır. İstediğiniz her an bu menü üzerinden gizlilik seçeneklerini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Linkedin Hesap Gizleme

Bu adres üzerindeki gizlilik tercihlerini değiştirmek için, ayarlar ve gizlilik menülerini kullanmanız gerekir. Gizlilik menüsüne ulaştığınızda karşınıza gelen profil gizliliği yazısından istediğiniz şekilde bir seçim yapabilirsiniz. Buradan isterseniz hesabınızı gizli yaparak, daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap