telefondan internete giremiyorum

Telefondan İnternete Giremiyorum Ne Yapmalıyım?

Akıllı telefonlar internete giriş yapabilmek için çok sık bir şekilde kullanılan cihazlar arasına girdi. Özellikle her yerden rahat bir şekilde internet erişimi sağladığı için, kullanıcıların tam da aradığı cinsten bir seçenek diyebiliriz. Bazı durumlarda hiçbir sebep görülmeksizin telefondan internete girişlerde sorun yaşanabiliyor. İnternet açık ve aktif olsa bile, kullanıcılar telefonlarıyla birlikte internete girmekte zorluk yaşayabilirler. İşte bu tarz sıkıntılı durumları ortadan kaldırabilmek için bazı konulara kesinlikle dikkat etmelisiniz. Ancak bunlar sayesinde yeniden istediğiniz gibi interneti kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnternet Ayarlarının Yapıldığına Emin Olun

İnternet ayarlarının doğru bir şekilde yapılması demek, internete sorunsuz bir şekilde gireceğiniz anlamına gelecektir. Bu nedenle bu işlemi kesinlikle atlamamanız gerekiyor. Bunun için ayarlar menüsü üzerinden diğer ayarlar ve mobil ağlar yolunu takip etmelisiniz. Karşınıza erişim noktası geldiğinde yeni APN oluşturmalısınız. Ad kısmına kullanmış olduğunuz operatörün ismini yazarak, APN kısmını da internet olarak kayıt edin.

Paketlerin Kontrolü

İnterneti kullanmak için hazır bir hale getirdikten sonra hattınızda yeterli bakiyenin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Hat için tanımlı olan bir internet paketi yoksa, bağlantılar geçersiz olacaktır. Kendi operatörünüzün sunmuş olduğu internet paketlerinden birini inceleyerek hangisini almak istediğinize bu şekilde karar verebilirsiniz.

Otomatik Ayar Seçeneği

Telefonun ayarlar menüsü üzerinden şimdiki kullandığınız internet ayarlarını tamamen silerek, operatör üzerinden yeni ayarları otomatik olarak alabilirsiniz. Bunun için kullanmış olduğunuz operatörün SMS hattını kullanarak buraya bir kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Birkaç dakika içinde yeni internet ayarlarınız tarafınıza gönderilecektir. Sizin ise tek yapmanız gereken kaydet seçeneğine basarak, ayarların telefon tarafından algılanmasını sağlamaktır. Bu adımdan sonra yeniden interneti kullanmaya devam edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Bütün bu adımları yaptıktan sonra büyük ihtimal eskisi gibi interneti kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnız bazı durumlar iş kullanıcının halledemeyeceği durumlarda olabiliyor. Bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. İnternete bağlı kısıtlamalar yaşadığınız için bu tarz bir hata alıyor olabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yönlendirmeyi yaparak, sorunun neyden kaynaklı olduğunu bu sırada sizlere belirtmiş olacaktır.

Yorum Yap