çiziklerden kurtulmak için ne yapmalı

Telefondaki Çiziklerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Akıllı telefonların yoğun olarak kullanıldığı bir dönemde yaşıyoruz. İnternet, film, müzik, telefon görüşmesi gibi pek çok şeyi başarılı bir şekilde yöneten akıllı telefonlar bu nedenle günün büyük çoğunluğunda elimizde bulunuyor. Durumun böyle olması da, telefonun kırılma ve çizilme gibi ihtimalleri biraz daha arttırıyor. Hele evde çocuk varsa, bu ihtimal biraz daha katlanıyor. Peki bu çiziklerden kurtulmak için ne yapmalıyız? İşte telefondaki çiziklerden kurtulmak için mutlaka denemeniz gereken çözüm yöntemleri:

Karbonat Yöntemi

Karbonat çizikleri ortadan kaldırabilmek için mutlaka yönelmeniz gereken yöntemlerden biridir. Bu yöntemi yapabilmek için karbonat ve suyu bir karışım haline getirerek, telefonun ekranına uygulamanız gerekir. Tabi bu hareketi dairesel şekilde yapmanız oldukça önemlidir. Uygulama bittikten sonra, temiz bir bezle alanı temizleyerek uygulamayı bitirebilirsiniz.

Bebek Pudrası

Karbonat kadar başarılı sonuçlar almanızı sağlayacak bebek pudrası, çiziklerin görüntüsünü biraz daha hafifletmek için kullanabileceğiniz yollar arasındadır. Bu yöntemide aynı şekilde suyla karıştırarak telefonun ekranına uygulamanız gerekir.

Diş Macunu

Aynı zamanda hafif bir diş macunuyla da uzun zamandan beri canınızı sıkan çiziklerden kurtulmanız mümkündür. Üstelik diğer yöntemlere göre evde daha kolay bulunan bir uygulama olacaktır. Bir miktar diş macunu temiz bir bezin üzerine yayarak, bununla birlikte ekranı dairesel hareketlerle birlikte ovun. 5 dakikalık süre boyunca bu hareketi tekrar ederek, daha sonra temiz bir bez yardımıyla ekranı temizlemelisiniz.

Araba Çizik Kremi

Arabalar için üretilen çizik kremleri aynı zamanda telefonlar içinde etkili sonuçlar görmenizi sağlayacaktır. Sadece birkaç damla bile kullansanız, sonuç görmeye başlayabilirsiniz. Büyük çiziklerin görünümünü biraz daha iyileştiren bu kremler, kılcal çiziklerinde tamamen çözülmesini sağlıyor. Bu sayede telefonunuzun eski görüntüsünden daha farklı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemleri yaparken telefonun kapalı bir halde olmasına dikkat edin. Aynı zamanda telefonun pilinide çıkartmanız iyi olmayacaktır. Bunun yanında cihazı uygulama sırasında şarj etmeye çalışmanızta pek iyi bir fikir değildir. Bütün uygulamaların sonrasında telefonun iyi bir şekilde uygulama kalıntılarından arınmış olmasına dikkat etmelisiniz.  Bunlara uyduğunuz takdirde son derece pratik ve hızlı sonuçlar alabileceğiniz uygulamalardır.

Yorum Yap