tcdd-cagri-merkezi-numarasi

TCDD Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

TCDD çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde TCDD müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına erişebilirsiniz.

TCDD yani Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, ülkemizde demiryolları işletmesini kontrol eden, yürüten ve düzenleyen resmi kurumdur. TCDD, 1927 yılında devletleştirilmiştir.

TCDD’nin aktif demir yolu uzunluğu toplamda 11.940 km’dir. TCDD, genel olarak; yolcu taşımacılığı, yük taşımacılığı, liman işletmeciliği gibi alanlarda halka hizmet vermektedir. Yüksek hızlı tren, mavi tren, ekspres trenler, bölgesel yolcu trenleri, banliyö trenleri, Marmaray gibi yolcu taşıma alanında hizmet vermektedir.

1 Ocak 2017 tarihi itibariyle fiilen demiryolu taşımacılığının serbestleşme ve rekabete açılma süreci başlayatak TCDD tarihi açısından oldukça büyük bir gelişme yaşandı.

Bu durumda TCDD nin resmi olarak yürütüldüğü şirket, yolcu ve yük taşımacılığı, lojistik hizmetleri, feribot ile yük ve yolcu taşımacılığı gibi alanlarda çalışmalarını sürdürerek genişlemeye devam etmiştir. Yüksek hızlı trenler, konvansiyonel trenler, kent içi banliyö trenleri, Marmaray, Başkentray gibi önemli ve insanlarımız için çok büyük olan hizmetler şirket tarafından yönetilmekte ve sürekli geliştirilmektedir.

TCDD her geçen gün büyümesine devam etmektedir. Bünyesinde bir çok mühendisin bulunduğu ayrıca teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği ve en iyi şekilde uygulandığı birimler mevcuttur. İnsanların oldukça rağbet ettiği bir çok alanda büyük işler yapan şirket toplumumuz açısından her zaman destek görmektedir.

Şirketin oldukça fazla sayıda alanda hizmet etmesi haliyle şirketin yaygınlaşmasına ve gelişmesine neden olmuştur. Hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefleyen TCDD kendini her alanda geliştirmeye devam etmektedir.

Ülkemiz genelinde bir çok gişesi bulunan TCDD aynı zamanda da daha yaygın olabilmek adına bir çok ptt şubesi ile görüşme yaparak bilet satış, bilet iadesi ve bilet değişimi gibi konularda destek alabileceğiniz noktalar oluşturulmuştur.

Başlıklar

TCDD Çağrı Merkezi Numarası

Trenlerde seyahat eden her kişi uluslararası sözleşmeler ve mevzuatlar ışığında TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. ile geçerli bir sözleşme imzalamış sayılmakta olup mutlaka sözleşme içeriğini okumanız sizin açınızdan isabetli olacaktır. Cinsiyet durumunuzu doğru olarak beyan etmeniz gereklidir. Sorun yaşanması durumunda farklı bir yere oturtulabilir ayrıca oluşan fiyat farkı gibi durumlarda ekstra ödemeler yapmanız gerekebilir. Anlaşmazlık yaşanması durumunda ve sorunun devam etmesi halinde ayakta giderek en yakın istasyonda inmeyi onaylamış sayılmaktasınız.

Yolcu başına bir adet bisiklet taşınmasına izin verilmektedir. Bu bisiklet taşınırken katlanabilir olması ya da en azından diğer insanlara huzurluk vermemesi gereklidir. Trende yaşanabilecek olası sorunlarda kişi sorumlu olup öncesinde taşıma ile ilgili bilgilendirmeleri okumanız gereklidir.

Yanınızda taşımak istediğiniz evcil hayvanınız varsa ilgili şartlara uyduğunuz taktirde yanınızda yolculuk yaptırabilirsiniz. Öncelikle evcil hayvan kategorisinde küçük köpek, kedi, kuş, balık gibi hayvanlar girmektedir. Bu tür evcil hayvanlarınızı hayvanlara uygun kafeslerde  vagon ve koltuk gibi trene ait hiç bir yere zarar vermeden taşıyabilmektesiniz. Evcil hayvanları taşırken kokuları ve gürültüleri diğer yolcuları rahatsız etmemeli ayrıca hayvanların sağlık raporları yanınızda bulunmalıdır. Hayvanlarınız için gideceğiniz mesafeye göre kesilen ücretlerin yüzde elli indirimli hali uygulanmaktadır.

TCDD Müşteri Hizmetleri Numarası

TCDD ye ait biletlerinizi gişelerden, ptt şubelerinden ve acentelerden temin edebilirsiniz. Almak istediğiniz açık biletlerin 180 (yüz seksen) günlük kullanımı süresi vardır. Açık bileti kullandığınız zaman iade ya da değişim gibi haklarınız bulunmamaktadır. Açık biletler önceden almış olduğunuz bileti iptal etme yerine kesinti olmadan çevirebileceğiniz bir bilet çeşidi olup sizler için avantajlı bir durum haline gelmektedir.

TCDD’nin 444’lü bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla TCDD ve trenleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, rezervasyon yaptırabilir, bilet satın alabilir, sefer saatlerini öğrenebilir; istek, soru, öneri ve görüşlerinizi kolayca bildirebilirsiniz.

TCDD oldukça tercih edilen ve taşımacılık sektöründe oldukça büyük bir paya sahip olan şirkettir. Taşımacılık bu kadar yaygın olarak kullanıldığı için haliyle müşterilerin yaşayabildiği bir çok sorun olmaktadır. Bu sorunların çözümü için hızlı ve etkili çözümler bulma açısından TCDD müşteri hizmetleri numarası aktif olarak çalışmaktadır.

TCDD Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 82 33

Arama Terimleri: tcdd iletişim bilgileri, tcdd telefon no, tcdd irtibat tel, tcdd canlı destek, tcdd müşteri temsilcisi, tcdd şikayet hattı, tcdd müşteri hizmetleri, TCDD çağrı merkezi numarası, TCDD müşteri hizmetleri numarası

19 Yorum

 1. MURAT BAĞUÇ 6 Ocak 2018
 2. HÜLYA ÇELİK 5 Şubat 2018
 3. Mustafa Sarıca 26 Şubat 2018
 4. Admin 27 Şubat 2018
 5. HÜSEYİN TOKER 4 Mart 2018
  • Yönetici 4 Mart 2018
 6. yusuf 20 Mart 2018
 7. İsmail 11 Nisan 2018
 8. Zeliha Günhan 2 Mayıs 2018
 9. suleyman ozmen 18 Haziran 2018
 10. Salim öz 1 Temmuz 2018
 11. KEZBAN SAYAR 9 Temmuz 2018
  • Perihan mersin 21 Temmuz 2018
 12. Mısa çeteci 27 Ağustos 2018
 13. Kadir sağer 5 Eylül 2018
 14. bekir sakar 28 Ekim 2018
 15. NURİYE KANDEMİR 6 Ocak 2020
 16. Murat önder 7 Haziran 2022
 17. Dilek Karakaya 28 Ocak 2024

Yorum Yap