snapchat güvenliği

Snapchat Güvenliği İçin Bunlara Dikkat !

Snapchat, mobil dünyanın en çok tercih edilen uygulamalarından biridir. Uygulamanın yarattığı eğlenceli bir dünyada video ve fotoğrafları izleyebilme şansı yakalıyoruz. Tabi çok fazla popüler olması, bazı tehlikeleride peşinde getiriyor. Snapchat hesabını güvenli tutmak için bu yollara dikkat etmeniz, uzun zaman boyunca gönül rahatlığıyla hesabınızı kullanabilmenizi sağlayacak.

Gizliliği Belirleyin

Snapchat üzerinden göndermiş olduğunuz video ve fotoğraflar, eğer hiçbir ayar yapmazsanız herkese açık olarak yayınlanır. Hesabınızı daha güvenilir yapmak için, bunu sadece arkadaşlar olarak belirlemeniz daha iyi olacaktır. Aksi takdirde, hiç tanımadığınız kişiler verilerinizi görebilir ve saklayabilir.

Sadece Güçlü Şifreler Kullanın

Güçlü şekilde oluşturulmuş bir şifre, kötü niyetli kişilerin hesabınıza sızmasını önleyecektir. Bunun için daha çok harf ve rakamları benzersiz şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz. Tabi oluşturduğunuz şifrenin içinde, kullanıcı adına dair bir takım izler bulunmamalıdır. Her zaman kolay bir şekilde hatırlayabileceğiniz şifreler üzerinde durmanız daha iyi olur. Bu şekilde şifrenizi not alıp, sürekli olarak bu notu kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

İstekleri Yoksay

Bazı zamanlarda hiç tanımadığınız kişilerden arkadaşlık teklifi alabilirsiniz. Aslında bu istekleri kabul ettiğinizde, hesabınızın güvenliğini de riske atmış olursunuz. Bu kişiler göndermiş olduğunuz hikayeleri görerek, oldukça kötü senaryolarla karşı karşıya kalmanıza neden olabilirler. Bu nedenle sadece yakınlarınızdan gelen arkadaşlık isteklerini kabul etmeniz gerekir. Diğerleri için yoksay ve engelle seçeneği üzerinden işlem yapmanız daha iyi olacaktır.

Oturum Açma Doğrulaması

Snapchat, tıpkı diğer sosyal medya siteleri gibi oturum açma doğrulaması sunuyor. Son derece basit bir şekilde yapılacak bu işlem, güvenliğinizin bir seviye daha yükselmesini sağlıyor. Bu işlemi yapmak için öncelikle hesabınızdan ayarlar menüsüne ulaşın. Daha sonra oturum açma doğrulaması ve kimlik doğrulama uygulaması yönergelerini izleyin. Size gelen kodu bu alana girerek, hesap doğrulamasını tamamlayın.

Kullanıcı Adı ve QR Kodu Paylaşmayın

Bazı kullanıcılar internet aleminde çok rahat bir şekilde Snapchat kullanıcı adını ve snap kodunu paylaşabiliyor. Bu durumdan sonra, eğer hesapta bir güvenlik açığı varsa oldukça sıkıntılı zamanlar başlıyor. Bu nedenle tanımadığınız kişilere kullanıcı adınızı paylaşmamanızı öneririz.

Yorum Yap