Side Müzesi Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Side Müzesi Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Side Müzesi açılış saati kaçta? Side Müzesi kapanış saati kaçta? Side Müzesi çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Side Müzesi Çalışma Saatleri

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Side Mahallesi, aynı zamanda ülkemizin en önemli tarihi miraslarından birisi olarak bilinmektedir. Side antik döneminde en önemli liman kentlerinden birisi olarak bilinen Side Müzesi, mahallenin girişinde yer almış ve restore edilerek, turist ve ziyaretçilere ağırlamak için hizmete sunulmuş bir tarihi yapıdır. Müze olarak düşüldüğü zaman akla ilk olarak büyük ve görkemli yapılar gelmiş olsa da, Side Müzesi çok fazla bir büyük alana sahip değildir. Her ne kadar büyük bir salon ve alanlara sahip olmasa da, önemi ve tarihi dokusu ile oldukça ihtişamlı yapıların başında yer almakta olan Side Müzesi, Roma döneminde inşa edilmiş ve günümüze kadar özel korunması sebebi ile tazeliğini kormuş yapılar arasında yer almaktadır. M.S. 5 ile 6. Yüzyıldan kalmış olan yapı, 1960 yılında restore edilerek, günümüz yapısına daha uygun hale getirilmiş ve müze haline getirilerek, insanların beğenisine sunulmuştur. Yurtiçinden binlerce turisti ağırlayan müze, bunun yanı sıra yurtdışından da ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Tarihi yapıyı görmek ve hakkında detaylı şekilde fikir almak isteyen kişiler, müzenin açılış ve kapanış saatleri için bilgi edinmek istemektedir. Müzenin hangi günler açık olduğu, hangi saat aralıklarında ziyaretçi kabul ettiği ve resmi tatillerde hizmet verip, vermediği konusunda sorulan sorular için aşağıdaki vereceğimiz bilgilerden detaylı şekilde bilgi sahibi olabilir ve yanıtları alabilirsiniz. Bizans ve Roma dönemine ait pek çok farklı eşya ve malzemeyi bulabilecek olduğunuz Side Müzesi’nde yaz ve kış mevsimlerine göre çalışma saatleri farklılık göstermektedir. Yaz aylarında sabah 09:00’da giriş yapabilecek olduğunuz Side Müzesi’nde, akşam ise 19:00’dan sonra giriş yapmanız mümkün olmamaktadır. Yazıtlar, heykeller ve sütun gibi pek çok farklı içeriklere sahip olan Side Müzesi, kış aylarında ise sabah 08:00’da ziyaretçilerine açılmaktadır. Müzenin kış mevsiminde kapanış saati ise 17:00’dır. Söz konusu olan mevsim çeşitlerine göre belirtilen saatler içerisinde yaklaşık 1 saat kapalı olan müze, içerideki ziyaretçilerin dışarı çıkmasının ardından girişleri yeniden açmaktadır. Aynı zamanda dini bayramların ilk günü saat 13:00’a kadar kapalı olan müze, bu saat sonunda açılmaktadır.

Side Müzesi Açılış Saati
09:00

Side Müzesi Kapanış Saati
17:00 (Kış aylarında)
19:00 (Yaz aylarında)

Side Müzesi Çalışma Saatleri
09:00-17:00 (Kış aylarında)
09:00-19:00 (Yaz aylarında)

Arama Terimleri: Side Müzesi açılış saati, Side Müzesi kapanış saati, Side Müzesi çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap