PTT Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

PTT Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz PTT açılış saati kaçta? PTT kapanış saati kaçta? PTT çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

PTT Çalışma Saatleri

Tarihçesi oldukça eski yıllara dayanmakta olan PTT ilk olarak Osmanlı Devleti zamanında kurulmuştur. 1840 Yılında kurulmuş olan PTT yani Posta ve Telgraf Teşkilatı, ülkemizin posta örgütü olarak bilinmektedir. Ancak kurulduğu ilk zamanlarda Nezaret ismi ile kurulmuş olan PTT, 2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen yasa teklifi sonrasında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Ancak günümüzde pek çok farklı alan ve ihtiyaçlar konusunda kaliteli çözün sunmayı sağlamakta olan PTT ile son yıllarda az sayıda olsa da mektup ve telgraf gönderimi, fatura işlemleri ya da havale gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Özellikle son dönemlerde sağladığı postacılık, kargo ve elektronik ticaret gibi alanlarda, insanların günlük ihtiyaçlarını kolay şekilde karşılaması ile birlikte sıkça tercih edilen PTT, aynı zamanda yetkili merciler tarafınca yürütülen bir kuruluş olarak da nitelendirilebilmektedir. Bahsedilen işlemleri yerine getirmek ve her il ve semtlerde yer alan şubelerine giderek işlem yapabilmek isteyen kişiler, PTT’nin çalışma saatlerini ve kapanış saatini ciddi anlamda merak etmektedir.

Hafta içi mesai saatleri içerisinde insanların işlem yapabilmesi için açık olan PTT, sabah saat 08:30’da açılmaktadır. Sabah 08:30’dan öğlen 12:30’a kadar açık kalan PTT şubeleri, bu saatin ardından 1 saat süreliğine öğle molası vermektedir. 1 saatlik aranın ardından 13:30’da tekrar açılan PTT, bu saatten sonra ise akşam 17:30 sularında kapanıyor. Hafta içi çalışma saatleri standart olup, kesinlikle erken açılma ya da geç kapanma gibi işlemlere yer verilmemektedir. Hafta içi çalışan PTT şubeleri, aynı zamanda Cumartesi günleri de hizmet sunmaktadır. Ancak Cumartesi hizmet sunan PTT, yalnızca merkezdeki şubeleri ile hizmet vermektedir. Diğer semt ve yerlerde bulunan PTT şubeleri, Cumartesi hizmet vermemektedir. Cumartesi hizmet veren merkezi PTT şubeleri ise sabah 08:30 ile öğlen 13:30 arası işlem yapabilmeniz için açıktır. Tüm bunların yanı sıra merak edilen diğer bir konu ise PTT şubelerinin Pazar günü açık olup olmadığıdır. Merkezi ya da farklı bölgelerde yer alan tüm PTT şubeleri, Pazar günleri kapalıdır.

PTT Açılış Saati
08:30

PTT Kapanış Saati
17:30

PTT Çalışma Saatleri
08:30-12:30
13:30-17:30

PTT müşteri hizmetleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: PTT açılış saati, PTT kapanış saati, PTT çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap