SGK Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

SGK Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz SGK açılış saati kaçta? SGK kapanış saati kaçta? SGK çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

SGK Çalışma Saatleri

Kuruluş amacının uluslararası düzeyde sosyal güvenlik sistemlerinin yürütülmesi olduğu bilinen SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK’nın ortak olarak birleşmesi ile birlikte yeni adını alarak, hizmetlerini devam ettirmektedir. Ülkemizde yaşayan T.C. vatandaşlarının sosyal güvenliğinin sağlanması ve kişilerin yaşam boyunca, sosyal haklarının güvence altına alınabilmesi için sürekli olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin resmi makamları tarafınca denetlenen ve hizmetleri yürütülen SGK, eski yıllarda SSK adı ile hizmet vermiş olsa da, 2006 yılında yürürlüğe girmiş olan kanun sayesinde SGK adını alarak, çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Genel olarak insanların reşit olma yaşından itibaren, sosyal güvence altına girmeleri yani sigortalı olması adına önemli kuruluşlardan birisi olan SGK, ülkemizde farklı amaçlar doğrultusunda hizmet veren firma, şirket ya da işletmelerdeki çalışanların düzenli olarak sigortalı olması için başvurulan tek adres olarak da kayıtlara geçmektedir. Hastanelerde muayene ya da ameliyat olacak kişilerin, tedavi ve ilaç masraflarının büyük bir bölümünü karşılaması, emeklilik yaş ve primlerinin hesaplanması ve sigortacılık işlemleri gibi çok sayıdaki ihtiyaçlar için hizmet veren kurum, Türkiye’de yer alan tüm il ve ilçelerdeki şubeleri ile hizmet vermektedir.

Eczanelerden daha uygun fiyatlara ilaç alabilmek, hastanelerde tedavi olabilmek, emekli olabilmek ve yaş ve gün primlerinin hesaplanabilmek adına sıkça tercih edilen Sosyal Güvenlik Kurumu, ülkemizde belirli saatler arasında merkez ve semt şubelerini açık tutmaktadır. Binlerce memur ve işçi çalışan kadrosu ile şehirlerdeki şubeleri ile hizmetlerini sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu için insanlar, şubelerin kaçta açıldığı, hangi saatler arasında açık kaldığı, çalışma günleri, izin günleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istemektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu hafta içi sabah 09:00’da şubeleri açarak hizmet vermeye başlamaktadır. 12:00’da öğle molası veren kurum, 13:00’da molanın ardından yeniden aktif olarak şubelerini tekrar açmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gün içerisindeki kapanış saati ise 17:00’dır. Hafta sonları kapalı olan kurum, aynı zamanda 1 Ocak, 29 Ekim, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı ve 15 Temmuz gibi dini ve milli bayramlarda resmi tatil olduğu için kapalıdır.

SGK Açılış Saati
09:00

SGK Kapanış Saati
17:00

SGK Çalışma Saatleri
09:00-12:00
13:00-17:00

SGK müşteri hizmetleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: SGK açılış saati, SGK kapanış saati, SGK çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap