Menemen Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Menemen Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Menemen Belediyesi çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından Menemen Belediyesi ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Menemen Belediyesi Müşteri Hizmetleri Numarası

Menemen’in kuruluşu milattan öncesine dayanmakla beraber net bir tarih belirlenmiş değildir. İlçenin M.Ö 1000 yıllarında İyonyalıların hudutlarını oluşturan Gediz nehrinin sol sahiline yakın olan bugünkü Yahşelli Köyü civarında kurulduğu zannedilmektedir. M.Ö 263-241 yılları arasında da Asarlık köyü yakınlarına nakledildiği, Anadolu Beylikleri ise zamanında bugünkü yerine taşındığı bilinmektedir. Uzun yıllar İyonyalıların egemenliği altında kalan Menemen, daha sonra Frigyalıların egemenliği altına girmiştir. Bölge el değiştirmesine rağmen İyonlar bazı yerlerde egemenliklerini sürdürmüşlerdir. Frigyalıların egemenliği M.Ö 676-546 yılları arasında Lidyalılar izlemişlerdir.

Asya krallığı sınırları içinde kalan Batı Anadolu’da Büyük İskender’in kumandanlarından biri tarafından bugünkü Bergama ve yöresinde “Bergama Krallığı” kurulmuştur. Bu sırada Menemen ve çevresi de Bergama Krallığının egemenliğini tanımıştır. M.Ö 64 yılında Asya Krallığı Romalılar tarafından ortadan kaldırılınca kasaba Romalıların egemenliği altına girmiştir. Daha sonra Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesi üzerine(M.S 395)Doğu Roma İmparatorluğu’nun (Bizans) payına düşmüştür. Anadolu’da Malazgirt zaferi ile başlayan Selçuklu egemenliği hızlıca Menemen’i de içine aldı.(1084)Ancak haçlı seferlerine rastlayan bu dönemlerde Menemen’in birkaç defa el değiştirdiği görülmüştür.

1850 yılında şehrin Aydın’dan İzmir’e alınmasıyla Menemen’de Manisa’dan ayrılıp İzmir’e bağlandı. 479 yıl Osmanlı idaresinde kalan Menemen, İzmir’in işgalini takip eden 17-18 Mayıs 1919 tarihinde Yunanlılar tarafından işgal edildi. Üç yıldan fazla süren işgal sırasında Menemen çok kötü acı günler yaşamış ve bu arada buna rağmen Kaymakam’ı Kemal Bey de şehit edilmiştir. İşgale rağmen Menemenli hiçbir zaman Yunan buyruğu altına girmemiş bazı zamanlar dağlara çıkarak Yunan askeri birliklerine baskınlar yaparak zayiatlar verdirmişlerdir. Menemen, Kurtuluş Savaşı sonrasında zafer kazanan Türk Ordusu’nun 9 Eylül 1922’de şehre girmesiyle yeniden bağımsızlığına kavuşmuştur. 9 Eylül günü Menemen’in en mutlu günlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Her yıl belediye tarafından o günde kutlamalar yapılmıştır.

Menemen Belediyesi tarafından düzenli olarak restore edilen, Osmanlı zamanından kalma tarihi yerler, şehri güzelleştirmeye devam etmektedir. Aynı zamanda Tunç Çağından, Osmanlı Devletine kadar yerleşim yeri olan Panaztepe Antik Kenti de gezilip görülecek, tarihi yerlendendir.

Menemen Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 80 08

Menemen Belediyesi Mail Adresi
iletisim@menemen.bel.tr

Menemen Belediyesi Faks Numarası
(232) 832 00 06

Menemen Belediyesi Adres
Şehit Kemal Cd.No:1 Menemen – İZMİR

Arama Terimleri: menemen belediyesi çağrı merkezi, menemen belediyesi iletişim, menemen belediyesi müşteri hizmetleri, menemen belediyesi telefon numarası, menemen belediyesi şikayet hattı, menemen belediyesi müşteri hizmetleri numarası, menemen belediyesi şikayet

Yorum Yap