Beylikdüzü Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Beylikdüzü Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Beylikdüzü Belediyesi çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından 444 09 39 Beylikdüzü Belediyesi ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Beylikdüzü Belediyesi Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

MÖ. 7.yüzyılda ilk yerleşimin başladığı yerlerden biri olan Beylikdüzü’nün kurucularının Helenler olduğu öne sürülür. MÖ. 2. Yüzyılda Bizans egemenliğine giren Büyükçekmece’nin beldelerinden biri olan Beylikdüzü, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra Osmanlı İmparatorluğuna bağlı olarak yaşamına devam etmiştir. Tarım konusunda çok zengin olan Beylikdüzü, askeri konuda da kendini geliştirmişti. Hatta Bizans ve Osmanlı’ya bağlı olduğu dönemlerde orduların kaldığı yerler fazla olduğundan bölgeye fazla göç gelememiş ve yerleşim olmamıştır.

Beylikdüzü’nün eski ismi bahçe anlamına gelen “Gardan” dir. Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan beldede, en yakın zamanın izleri de görülmektedir.Özellikle 1924 yılına değin Rumların izleri görülmektedir. Muhtemelen Rumlar, Kurtuluş Savaşından hemen sonra Yunan-Türk nüfus mübadelesi esnasında buralarda yaşamaya başlamışlardır.

Mübadele ile gelen insanlar yerleştirilmeye başlanmıştır. İlk başta dönemin ana ekonomi kaynağı olan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Rumların fazlalığı ve koyun iklimine çok rahat ayak uyduran kavak ağaçlarının fazlalığı nedeniyle köye “Kavaklı” adı verilmiştir.

19 Şubat 1958 yılında belediye olan Büyükçekmece, 19507 sayılı resmi gazetede yayınlanan karar ile 4 Temmuz 1987 tarihinde Büyükçekmece ilçe olmuştur. Günümüzün Beylikdüzü ilçesini oluşturan, Kavaklı, Gürpınar ve Yakuplu beldeleri bu ilçenin köyleri olmuştur. 1993 tarihinde ise Kavaklı ve Yakuplu Belediye olmuştur.

Kavaklı Belediyesinin ismi 4962 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 10 Aralık 2002 tarihinde Beylikdüzü Belediyesi olarak değiştirilmiştir.

Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul da planlı yerleşmenin olduğu yerlerden birisi. Bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı için, tarihi mekanlarını görmemezlik yapmayın.

Sultan Süleyman Kervansarayı(Kurşunlu Han), Büyükçekmece Menzil Külliyesi, Büyükçekmece Köprüsü, Enverpaşa Köşkü gidip görülebilecek, tarihi mekanlardandır. Beylikdüzü Belediyesi, bu mekanların restorasyonlarını tarihi dokuya zarar vermeden yenilemektedir.

Beylikdüzü Belediyesi’nin diğer bir güzel etkinliği ise her hafta belirli yerlere, halkından para talep etmeden gezmeye götürmesidir. Türkiye genelinde çok az belediye böyle faaliyetlere önem vermektedir.

Ayrıca Beylikdüzü Belediyesi’ne ait bir TV programı da mevcuttur. Spora, geziye, kutlamalara önem veren belediyenin, bu zamana kadar insanlara fayda sağlayacak bir çok faaliyeti olmuştur.

Beylikdüzü Belediyesi Çözüm Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 09 39

Arama Terimleri: beylikdüzü belediyesi çağrı merkezi, beylikdüzü belediyesi iletişim, beylikdüzü belediyesi müşteri hizmetleri, beylikdüzü belediyesi telefon numarası, beylikdüzü belediyesi şikayet hattı, beylikdüzü belediyesi müşteri hizmetleri numarası, beylikdüzü belediyesi şikayet, beylikdüzü çözüm merkezi

Yorum Yap