Bilgisayarda yıldız işareti nasıl yapılır

Bilgisayarda Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde bilgisayarda yıldız işareti nasıl yapılır, bilgisayarda yıldız yapma, bilgisayarda yıldız işareti gibi konular hakkında bilgi vereceğiz. Makalemizi okuduktan sonra alt kısımdaki yorumlar bölümüne deneyimlerizi yazarak diğer okuyucularla paylaşabileceğiniz gibi yaşamış olduğunuz sorunları da yazarak çözüm noktasında destek alabilirsiniz.

Bilgisayarda yıldız işareti nasıl yapılır ?

 Yazabileceğiniz çoğu karakter, ister fiziksel bir klavye ister dokunmatik bir klavye kullanıyor olun, klavyenizde görünmüyor olabilir. Bilgisayarınız yada mobil  cihazınıza nasıl kolaylıkla  yazabileceğinizi aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

Sembolü bulmak ve kullandığınız programa kopyalamak için her zaman çevrimiçi bir arama yapabilirsiniz. Bu verimsiz olabilecektir, ancak arada sırada belirsiz sembolü hızla eklemek için bu yolu kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Alt tuş kodlarını kullanarak da Windows’a çabucak istediğiniz özel karakterleri ekleme olanağı sağlar. klavyenizin sağ tarafında ayrı bir sayısal keypard gerektirir, bu nedenle çoğu dizüstü bilgisayarda çalışmazlar. Masaüstü bilgisayarlarda yalnızca Enter tuşunuzun sağında bu sayısal tuş takımına sahipseniz çalışırlar.

Alt tuş kısa yollarını kullanmak için Num Lock’u açın. Ardından, Alt tuşuna basılı tutuğunuzdan emin olun. Klavyenizin sağ tarafındaki sayı tuşlarını kullanarak uygun numaralara dokunduğunuzdan emin olun ve ardından Alt tuşunu serbest bırakın. Örneğin,  yıldız sembolünü  yazmak istediğinizi varsayalım. Karakter Eşleme aracı burada  çok yardımcı olabilir.  İlk olarak Windows tuşuna basın , arama kısmına Karakter Haritası yazıp  açabilirsiniz.

Herbir özel karakter için, pencerenin sağ alt köşesinde Alt anahtar kodunun basılı olduğunu görürsünüz. Sayısal tuş takımınız yoksa, bir karakter listesi görüntülemek ve bunları diğer uygulamalara kopyalayıp yapıştırmak için bu pencereyi de kullanabilirsiniz. Ayrıca özel karakterlerin listelerini ve bunlarla ilişkili kodları çevrimiçi bulabilirsiniz.

Android’in klavyesi de benzer şekilde çalışır. İlgili karakterlere ve simgelere erişmek için klavyedeki tuşlara uzun basın. Örneğin, yıldız işaretini bulmak için ilgili ek simgelere basarak kolayca metninize ekleyebilirsiniz.

Eğer Mac bilgisayarından yıldız işaretini yapmak istiyorsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Çünkü Mac OS X’in çok kullanışlı Karakter Görüntüleyicisi  vardır aynı zamanda erişimi  çok daha kolaydır. Hemen hemen her uygulamada kullanmak istiyorsanız Düzenle> Özel Karakterler’e tıklayarak çabucak ulaşabilirsiniz. Belirli özel karakterleri sık sık kullanıyorsanız, kolayca erişilebilmeleri için Sık Kullanılanlar listenize ekleyebilirsiniz. Mac’in karakter görüntüleyici listesi, Windows’da olduğundan çok daha organize bir şekilde işlev görmektedir. Seçenek tuşu kısayollarıyla çeşitli aksanlı harfler ve diğer özel karakterleri de kolaylıkla yazabilirsiniz.

Arama Terimleri: Bilgisayarda yıldız işareti nasıl yapılır, bilgisayarda yıldız yapma, bilgisayarda yıldız işareti

Yorum Yap