Instagram Şikayet

Instagram Şikayet

Instagram şikayet, Instagram şikayet hattı var mı? Instagram şikayetlerinizi nasıl yapabileceğiniz ile ilgili bilgilere makalenin devamından ulaşabilirsiniz. Makaleyi okuyarak Instagram hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından diğer okuyucularımızla da paylaşabilirsiniz.

Instagram Şikayet

Dünyanın her yerinde gündemi belirleyebilme ve gündemi değiştirebilme gücüne sahip olacak düzeyde hayatın önemli bir parçası haline gelen sosyal medya platformları, her saniye yaygın şekilde kullanılıyor. Günümüzde sosyal medyaların en önemli ve en büyük markalarından birisi ise Instagram sosyal medya platformudur. Kurulduğu günden itibaren her gün sürekli olarak kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Günümüzde de en çok aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformu konumunda bulunuyor. Kullanıcıların anlık olarak fotoğraf ve video paylaşımları gerçekleştirebilmesine olanak sağlayan ve sanal sosyalleşmeye yardımcı olan Instagram, dünyanın her yerinde kullanılıyor.

Her geçen gün hızla gelişen teknoloji ile birlikte kullanıcılarına çok daha zengin bir sosyal medya platformu kullanım deneyimi sağlıyor. Bu sebeple de çok daha renkli bir dünyanın kapılarını aralayan Instagram, en çok tercih sosyal medya platformu konumunda bulunuyor. Bu şekilde dünyanın her yerinde yoğun olarak kullanılan bir sosyal medya platformu olması nedeniyle Instagram kullanıcıları hem teknik sorunlar hem de kullanıcı problemleri yaşayabiliyor. Böyle bir durumda teknik destek alınabilmesi ve çözüm sağlanması amacı ile kurulan Instagram şikayet servisi bulunuyor.

Tüm Instagram kullanıcıları, Instagram kullanımı sırasında karşı karşıya kaldığı ve mağduriyetine yol açabilen teknik sorunları yetkili birimlere bildirebilme imkanına sahip olabiliyor. Aynı zamanda da Instagram şikayet servisi sayesinde kullanıcılar diğer Instagram hesaplarının paylaşımlarındaki Instagram topluluğu kurallarına uygun olmayan, rahatsız edici ya da saldırgan içeriklerinin kaldırılması için şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Bu şekilde herkesin son derece kaliteli ve aynı zamanda da güvenli bir sosyal medya kullanımı gerçekleştirebilmeleri sağlanabiliyor.

Instagram Destek hizmetlerinin son derece aktif olması ile birlikte özellikle terörizm, genel ahlak kurallarına aykırı cinsellik vb. nitelikte toplum genelinde rahatsızlık uyandırıcı her türlü paylaşımdan yoksun, güvenli bir platform kullanımı sunuyor. Bu sebeple de günümüzde diğer özelliklerinin haricinde de Instagram platformunun bu denli yoğun şekilde kullanılıyor olması pek de sıra dışı bir durum olarak karşılanmıyor. Kullanıcılarına sunmuş olduğu ek özellikler ile birlikte çok daha renkli ve çok daha interaktif bir sosyal medya kullanım imkanı veriyor. Bu durumda günümüzün en çok tercih edilen sosyal medya platformu konumunda Instagram’ ın kendisine yer bulmasına neden oluyor.

Instagram şikayet servisi kesintisiz olarak tüketicilere hizmet veriyor. 2010 yılında kurulması nedeni ile en güçlü rakiplerine göre biraz geç kurulan bir sosyal medya platformu olmasına karşın çok kısa bir süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya sahip olmayı başarmıştır. Mobil cihaz ağırlıklı/odaklı bir hizmet olan Instagram geniş servisleri ile günümüzde diğer sosyal medya platformlarından farklı bir deneyim sunuyor.

2 yıl içerisinde yakalamış olduğu önemli yükseliş ve başarı neticesinde de Instagram platformu, en büyük rakibi olan Facebook tarafından 1 milyar dolar gibi devasa bir rakama satın alınmıştır. Bu satış süreci kapsamında 30 milyon kullanıcı sayısına sahip olan Instagram, 2017 yılına gelindiğinde 800 milyonu aşkın aktif kullanıcı sayısını yakalamayı başarmıştır. Daha sonraki süreçte yakaladığı ivmeyi sürdürerek 2018 yılında 1 milyar kullanıcı sayısını aşmayı başarmıştır.

Bu şekilde dünya genelinde milyar sınırını çok önce geçmesi ile çok yüksek kullanıcı sayısına sahip olan Instagram platformu tarafından tüm sorunlara istinaden çağrı merkezi aracılığı ile teknik yardım sunulabilmesini doğal olarak olanaksız hale getiriyor. Bu sebeple de kullanıcıların yapacakları Instagram şikayet bildirimleri için herhangi bir telefon numarası bulunmuyor. Ancak böyle bir Instagram çağrı merkezi numarası bulunmuyor olsa da kullanıcılar, şikayet bildirimlerini hzılı ve kolay bir şekilde yapabiliyor.

Instagram Şikayet Hattı

Her bir Instagram kullanıcısı rahatsız olduğu ve Instagram politikalarına uygun olmayan paylaşımları, hesapları ve içerikleri şikayet edebilme imkanına sahip olabilmektedir. Aynı zamanda da Instagram özelliklerini ya da hesaplarını kullanırken yaşamış olduğu sorunları da anında Instagram Destek servisine bildirebilme şansına sahip olabilmektedir. Üstelik bu bildirimler her ne kadar aktif şekilde faaliyet gösteren bir Instagram şikayet hattı bulunmuyor olmasa da Instagram destek birimine kolayca ulaştırılabiliyor. Çünkü Instagram yönetimi tarafından tüm kullanıcıların her işlemde olduğu gibi şikayet bildirimleri noktasında da son derece pratik ve fonksiyonel iletişim kanallarından faydalanabilmelerine olanak veriyor.

Kullanıcılar Instagram şikayet hattı hizmetlerini Instagram Yardım veya Instagram Şikayet servis sayfaları üzerinden alabiliyor. Özellikle de kullanıcıların sadece dakikalar içerisinde Instagram şikayetlerini ilgili birimlere gönderebilecekleri bir iletişim yapısı bulunuyor. Bu şekilde bir şikayet başvurusu için uzun bir işlem süreciyle uğraşılması ya da beklenmesi gerekliliği bulunmuyor.

Tüm kullanıcılar anında Instagram şikayet bildirimlerini yetkili birimlere ileterek, çözüm için incelenmesini sağlayabilmektedir. Instagram Yardım Merkezi bünyesinde görevli olan Instagram kullanıcı destek personelleri tarafından incelemeler dinamik bir şekilde yapılıyor. Bu incelemeler sırasında kullanıcıların mağduriyetine yol açan bir durum tespit edilmesi durumunda mağduriyetin en hızlı şekilde giderilmesi için teknik müdahaleleri yerine getirmektedir.

Instagram şikayet hattı servisi 7/24 kesintisiz olarak kullanılabiliyor. Yani Instagram kullanıcılarının herhangi bir konudaki şikayetlerini yetkili birimlere iletebilmesi için uzun süreler mesai saati başlangıcı bekleme süreyle uğraşmak zorunda kalmıyor. Sorun yaşadığı anda hızlı ve kolay bir şekilde Instagram Yardım sayfası üzerinden şikayet bildirimlerini iletebiliyor. Üstelik Instagram paylaşımlarının her birinin altında otomatik olarak yer alan “Şikayet Et” butonu aracılığı ile paylaşımlara özel şikayetlerini de kolayca gerçekleştirebiliyor.

Aynı şekilde şikayet etmek istedikleri Instagram hesap ve profillerini de yine sayfada/ekranda yer alan “Şikayet Et” seçeneğiyle şikayet edebiliyor. Yapılacak şikayet bildirimleri uzman teknik personeller tarafından incelenmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda şikayetin haklılığı tespit edilirse şikayete konu olan problemin ortadan kaldırılması için gerekli olan işlemler anında yerine getiriliyor. Bu şekilde şikayete konu olan durumun kullanıcılara mağduriyet teşkil etmeye devam etmesinin önüne geçilebiliyor.

Instagram Şikayet Telefonu

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’ de de son derece yoğun ve sık şekilde internet kullanıcıları tarafından tercih edilen Instagram sosyal medya platformu fotoğraf ve video paylaşım imkanıyla dikkat çekiyor. Ancak bunun yanı sıra Storie yani Hikaye paylaşım özelliği ile de kullanıcılara daha interaktif bir kullanım sunuyor.

Ayrıca son güncellemesi ile gelen IG TV yani Instagram TV ile çok daha geniş ve çok daha zengin içeriklerin kullanıcılara ulaştırılabilmesi sağlanabiliyor. Tüm bu hizmetlerin dinamik biçimde sağlandığı Instagram portalında kullanıcıların hiçbir sorunu Instagram şikayet telefonu ile bildirebilme şansı bulunmuyor. Çünkü Instagram için böyle bir çağrı merkezi hizmeti sunulmamıştır.

Günümüzde dijital platform üzerinde milyarlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’ ın bu potansiyelinden yararlanmak isteyen kişi ya da kurumlar tarafından Instagram müşteri hizmetleri numarası veriliyor. Ancak bu telefon numaraları Instagram’ dan tamamen bağımsızdır. Bu nedenle de bu iletişim kanalları yerine Instagram Yardım sayfasında bulunan “Şikayet” ekranını kullanarak kullanıcı, hesap/profil şikayetinde bulunabilir.

Aynı şekilde paylaşımlara yani içeriklere özel olarak da alt kısmında yer alan şikayet et butonunu kullanabilmektedir. Bu şikayet işlemleri sırasında şikayet etmeye neden olan konunun seçimi de yapılıyor. Bu şekilde şikayetlerin çok daha kısa zaman dilimlerinde sonuca ulaştırılması mümkün oluyor. Instgram şikayet telefonu bulunmadığından sadece bu sayfalardan şikayette bulunulabiliyor.

Arama Terimleri: instagram şikayet, instagram şikayet var, instagram şikayet hattı, instagram şikayet telefonu, instagram şikayetim var, instagram müşteri hizmetleri

One Response

  1. Eczane Sağlık 28 Şubat 2020

Yorum Yap