Google Play Store Şikayet

Google Play Store Şikayet

Google Play Store Şikayet adlı bu makalemizde şikayetleri okuyabilir ve yaşamış olduğunuz sorunları yorumlar kısmından diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Google Play Store şikayet alanında yaşamış olduğunuz sorunlar hakkında nasıl şikayette bulunabileceğinizi okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

Google Play Store Şikayet

Mobil cihaz teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte artık hayatımızın her alanında çok önemli kolaylıklar sağlıyor. Bu sebeple de günümüzde mobil cihazlar yaşamımızın önemli bir parçası haline geldi. Akıllı cihazların ve sanal uygulamalarımızın hayatımızda edinmiş olduğu yer açısından Google’ nin çok önemli bir pozisyonu bulunuyor. Çünkü akıllı cihazlara yönelik olarak geliştirilen Android mobil işletim uygulamasını bünyesine kattığından beri mobil dünyaya çok önemli kazanımlar katmıştır. Bu sebeple de günümüzde dünyanın çok kullanılan mobil işletim sistemi Android mobil işletim sistemidir.

Son derece gelişmiş yapısı ve stabilizasyon değerleri dolayısıyla dünyaca ünlü teknoloji markaları tarafından tercih ediliyor. Bununla birlikte açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemi olmasının da önemli bir payı bulunuyor. Son derece gelişmiş yapıya sahip olan Android işletim sisteminde uygulamaların kullanımı için Google tarafından bir sanal mağaza açılmıştır. Bu sanal mağaza ise Google Play Store olarak isimlendirilmiştir. Dünyanın en çok uygulama indirilen ve zengin uygulama çeşitliliğine sahip olan Google Play Store şikayet destek hizmetleri ile kullanıcılara yardımcı oluyor.

Tüm Android mobil işletim sistemli cihaz kullanıcıları tarafından Google Play Store uygulaması oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Çünkü Android cihaz kullanıcıları, Android için geliştirilmiş olan tüm mobil uygulamalara bu sanal mağaza aracılığıyla ulaşabiliyor. Dolayısı ile son derece aktif bir kullanım yapısına sahip olan Google’ de kullanıcılar her türlü konuya ilişkin olarak teknik destek alabiliyor. Özellikle de Google Play Store uygulamasında kullanıcıların ücretli Android uygulamaları da satın alabildiğinden kurumsal bir hizmet veriliyor.

Bu kurumsal hizmet standartları da günümüzde kullanıcılara her türlü konuda teknik destek sunumunun önemli bir zaruriyet taşıyor. Bu sebeple de Google Play Store şikayet servisi bulunuyor. Tüm teknik sorunlar, Google Play Store uygulamalarındaki problemler ve diğer konular ile ilgili olarak profesyonel destek sağlanıyor. Kullanıcılar son derece pratik bir şekilde şikayet servisini kullanarak, teknik sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlayabiliyor.

Uluslararası pazarın teknoloji devlerinden Google tarafından hizmete açılan Google Play Store şikayet servisi 7/24 kesintisiz olarak kullanılabiliyor. Hayatımıza teknoloji ve internetin tüm avantajlarını kesintisiz olarak kazandıran Android cihazlarda bu gibi bir teknik desteğin sağlanması da ayrı bir önem taşıyor. Çünkü kullanıcıların günün her saatinde kullanım esnasında karşılaşabildiği sorunların en hızlı şekilde çözülmesi elzemdir. Bu sebeple de Google Yardım servisi tarafından Google Play Store kullanıcılarının şikayet başvurularına kesintisiz olarak yanıt veriyor. Son derece hızlı ve kolay bir şekilde kullanıcılar Android uygulamaları, Google Play Store kullanım sorunları ve uygulama satın alma sorunları gibi genel konular hakkında yaşadıkları mağduriyetlere istinaden teknik yardım alabiliyor. Hızlı ve dinamik servis hizmeti ile tüm Android kullanıcıların Play Store yardım servisinde sorunlarına çözüm bulabilmesi mümkün oluyor.

Google Play Store şikayet servisini kullanabilmek için kullanıcıların oluşturması gereken tek koşul ise Google hesaplarıyla giriş yapmış olmalarıdır. Bu şekilde kullanıcıların hem güvenle işlem yapabilmeleri hem de Google Play Store yardım servisi ile daha hızlı iletişim sağlayabilmeleri mümkün olur.

Bu koşulun dışında herhangi bir koşul olmadan her türlü Google Play Store uygulaması teknik sorununa istinaden hızlı ve kolay bir şekilde yardım alabiliyor. Ancak Google Play Store uygulaması, Google şirketi tarafından sunulan sanal bir hizmet olması ve uluslararası ölçekte milyarlarca kullanıcıya sahip olması nedeniyle telefon destek hattına sahip değil. Yani kullanıcılar genel müşteri hizmetleri telefon numarası hizmetlerinden Google Play Store için faydalanamıyor.

Google Play Şikayet Hattı

Dünyanın en çok kullanılan uygulaması konumunda bulunan Google Play Store uygulaması, Android mobil cihazların uygulama konusundaki tek kaynağıdır. Bu nedenle de zaruri olarak oldukça yüksek kullanım oranlarına ulaşmaktadır. Son derece gelişmiş teknolojiye ve yapay zeka çalışmalarına sahip olan Google tarafından Google Play Store servisinde kullanıcıların şikayetleri için özel bir birim oluşturmuştur. Ancak oluşturulan bu birim Google Play Store şikayet hattı olarak faaliyet göstermemektedir. Yani herhangi bir telefon numarası bulunmamaktadır. Dolayısı ile de pek çok kullanıcı Google Play Store uygulaması şikayet işlemlerini/bildirimlerini nasıl yapacağı konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabiliyor.

Çünkü bu şekilde müşteri hizmetleri ya da çağrı merkezi hizmeti bulunmamasının herhangi bir teknik yardım desteğinin sağlanmadığı şeklinde genel bir kanının oluşmasına yol açıyor. Ancak Google Play Store şikayet hattı yerine Android kullanıcılarına Google Play Store Yardım servisiyle yardımcı olunuyor. Yani kullanıcılar herhangi bir teknik sorun, rahatsız edici ya da uygun olmayan uygulama vb. konular ile ilgili şikayetlerini telefonla olmasa da farklı iletişim kanallarını kullanarak, Google yetkili servislerine iletebilme şansına sahip olabiliyor.

Kullanıcılar Google Play Store destek servisinin sanal altyapıda faaliyet göstermesinin avantajıyla gün boyunca istediği zaman şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Yapacakları şikayetler çok hızlı bir şekilde incelemeden geçirilerek, gerekli çözüm müdahaleleri ile dinamik bir şekilde çözüm sağlanıyor.

Google Play Store şikayet hattı destek hizmetleri uygulama üzerindeki “Şikayet” bölümünden ya da paylaşılan Yardım sayfası üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Google Play Store uygulamasının milyarlarca kullanıcıya sahip olması sebebi ile bir gün içerisinde milyonlarca şikayet bildirimi gerçekleştirilebiliyor. Bu tip şikayet bildirimlerinde Google tarafından daha hızlı çözüm sağlanması amacı ile acil şikayet kademeleri oluşturmuştur.

Buna göre ehemmiyet taşıyan ve mutlak kısa vadede müdahale edilmesi gereken şikayetler için daha kısa zaman dilimlerinde müdahalenin sağlanması için bu kademeler üzerinden şikayetler değerlendiriliyor. Bunu sağlayabilmek maksadı ile de Google tarafından Google Play Store şikayet bildirimleri esnasında kullanıcıların şikayetine konu olan sorun ya da mağduriyeti hakkında bilgi vermesi veya seçimde bulunması talep ediliyor. Bu şekilde şikayetin önem ve acil durumu net şekilde belirlenebiliyor.

Google Play Şikayet Telefonu

Uluslararası pazarda piyasaya sürülen akıllı cep telefonlarının neredeyse 90% gibi yüksek bir oranı Google Android mobil işletim sistemini kullanıyor. Her Android cihazda da etkin olarak uygulama indirme, kaldırma ve yönetimi konusunda hizmet veren Google Play Store uygulaması bulunuyor. Bu şekilde dünya çapında kullanılan bir uygulama içinde Google tarafından Google Play Store şikayet telefonu şeklinde bir servis desteğinin verilebilmesi olanaksız oluyor. Ortaya çıkabilecek yoğunluğun oluşturabileceği sorunları ortadan kaldırmak ve daha hızlı destek hizmetleri verebilmek için istek, öneri ve şikayet bildirimleri için yardım servisinde alt kategorileri bulunuyor. Kullanıcılar bu alt kategorileri kullanarak, şikayet bildirimlerini yapabiliyor.

Google Play Store uygulamasında yer alan her uygulama ve her uygulama yapımcısına ilişkin sayfa üzerinde yer alan “Şikayet Et” butonunu kullanarak, şikayet bildirimlerini yapabiliyor. Bu şikayet bildirimleri sırasında da kullanıcılar, şikayetlerine konu olan duruma ilişkin Google’ nin çok sık aldığı standart şikayetlere ilişkin oluşturduğu şikayet nedeni seçeneklerinden birisini seçmesi gerekiyor. Bu şekilde Google Play Store şikayet telefonu ihtiyacı olmadan, şikayetlerini 7/24 kesintisiz olarak yetkili birimlere iletebiliyor. Yapılan şikayet bildirimlerinin inceleme sonucu ve yapılan çözüm işlemleri ile ilgili bilgiler ise Android kullanıcısının vermiş olduğu Google hesabı aracılığıyla Gmail hesabına gönderiliyor.

Arama Terimleri: google play store şikayet, google play store şikayet var, google play store şikayet hattı, google play store şikayet telefonu, google play store şikayetim var, google play store müşteri hizmetleri

3 Yorum

  1. irfan 3 Haziran 2020
    • yetkin 13 Ekim 2021
  2. Hakan 21 Mayıs 2021

Yorum Yap