UPS Kargo Şikayet

UPS Kargo Şikayet

UPS Kargo şikayet, UPS Kargo şikayet hattı, UPS Kargo şikayet telefonu var mı? UPS Kargo şikayetim var nasıl iletebilirim? UPS Kargo şikayet yazma gibi konular hakkında bilgi sahibi olacağınız bu makalemizi okuyabilir ve şikayetlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

UPS Kargo Şikayet

Dünyanın en büyük kargo taşıma ve kargo dağıtım altyapısına sahip olan kargo şirketi UPS Kargo, Türkiye’ de de uzun yıllardır faaliyet gösteriyor. Uluslararası kargo taşıma ve dağıtım sektörünün lideri konumunda yer alan UPS Kargo, tüketicilerin kargo gönderilerini dünyanın neredeyse tamamına taşıyor. Geniş kargo uçak filosu, ülkeler bazındaki kargo dağıtım araç ve personelleri ile geniş bir ağa sahip olan UPS Kargo, 1907 yılında ABD’ nin Seattle şehrinde kurulmuştur.

Günümüzde dünya genelinde pek çok ülkede faaliyet gösteren UPS Kargo, Türkiye’de de tüketicilere yönelik hem yurtiçi hem de yurtdışı kargo gönderim hizmetleri sağlamaktadır. Kargo sektörünün en gelişmiş altyapı ve taşıma araçlarını kullanan UPS Kargo, özellikle kalitesi ve tüketici odaklı hizmet anlayışı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Çok üst seviyede kargo taşımacılığı hizmeti sunduğunu iddia etmesi ile tüketici cephesinde dikkat çeken UPS Kargo markası, tüm dünyadaki kargo şirketlerinin yaşadığı yoğun şikayetlerle karşı karşıya kalabiliyor. Kargo taşıma ve kargo dağıtım sektöründe sorunlar çok sık şekilde görülebildiğinden tüketicilerine UPS Kargo şikayet servisi ile de teknik destek sağlıyor.

UPS Kargo tarafından tüketicilerin kargo gönderilerinde herhangi bir problem meydana gelmesi durumunda yasal yükümlülükleri gereğince dinamik müşteri destek çözümleri sağlanıyor. Özellikle de tüketicilerin kargo gönderilerinde kendisinden kaynaklı olmayan bir sorun meydana geldiğinden bireysel kapsamda mağduriyet yaşamaması için aktif bir müşteri hizmetleri departmanı bulunuyor. Tüketicilerin UPS Kargo ile ilgili olan tüm şikayet ve sorunlarına yönelik olarak müşteri hizmetleri departmanı tarafından aktif bir destek sağlanıyor.

Tüm tüketiciler hızlı ve kolay bir şekilde başvurularını gerçekleştirerek, müşteri hizmetleri departmanından kargosuna ilişkin olarak bilgi alabiliyor. Aynı zamanda da kargo hizmetleri ile ilgili olarak tüm istek ve önerilerini iletebiliyor ve şikayet UPS Kargo şikayet bildirimlerinde bulunabiliyor. Bu şikayet bildirimleri ilgili birimler tarafından anında inceleniyor ve çok kısa zaman dilimleri içerisinde sonuçlandırılarak, tüketicilerin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi sağlanıyor. Bu hizmet yaklaşımı da sadece Türkiye’ de değil tüm dünyada tüketici tarafından en fazla tercih edilen kargo dağıtım ve kargo gönderim şirketi olmasına neden oluyor.

UPS Kargo şikayet bildirimleri için hizmet veren UPS Kargo müşteri hizmetleri departmanında görevli olan tüm teknik personeller, alanında uzman ve eğitimlidir. Dolayısı ile tüketicilerin bir sorun yaşaması durumunda söz konusu soruna ve çözümüne dair bilgi ve tecrübe sahibidir. Bu şekilde de tüketicinin şikayetine söz konusu olan problemin en hızlı şekilde giderilmesi için gerekli işlemleri hızla gerçekleştirmektedir. UPS Kargo müşteri hizmetleri departmanından her türlü kargo sorunu ve yaşanan mağduriyet ile ilgili olarak işlem yapabilme imkanı bulunuyor. Özellikle de tüketicilerin kendilerinden kaynaklı olmayan ve firma sorumluluğunda olan bir konuda mağduriyet yaşamamaları amacı ile profesyonel müşteri destek hizmetleri sağlıyor. Türkiye genelinde de hem yurtiçi hem de yurtdışı kargo gönderim ve dağıtım hizmetleri sunması sebebi ile UPS Kargo’ nun Türkiye’ de de ofisi, şubeleri ve müşteri hizmetleri servisi bulunuyor.

Söz konusu UPS Kargo müşteri hizmetleri servisi üzerinden tüketiciler UPS Kargo’ nun hizmetleri ile yaptığı kargo gönderimlerine istinaden ya da UPS Kargo şubelerinde yaşadığı sorunlara yönelik olarak UPS Kargo şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Türkiye’ deki UPS Kargo Genel Müdürlüğü bünyesindeki yetkili departmanlar tarafından da şikayetler incelemeye alınarak, en hızlı şekilde tüketicilere olumlu dönüş sağlanıyor. Yapılan incelemeler sonucunda tüketici haklılığı tespit edilirse, tüketicilerin mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile de gerekli olan işlemleri hızla yerine getiriliyor.

UPS Kargo Şikayet Hattı

Türkiye genelinde yurtiçi ve yurtdışı kargo gönderim ve dağıtım hizmetleri sunan dünyanın en büyük kargo şirketi UPS Kargo tarafından tüketicilere aktif ve dinamik bir müşteri hizmetleri servisi ile hizmet veriliyor. UPS Kargo şikayet hattı ile tüketiciler firmanın hizmetlerini kullanırken yaşadıkları sorunları ve buna bağlı mağduriyetlerini ilgili birimlere iletebilme imkanına sahip olabiliyor. Dolayısı ile de tüketicilerin bir sorun yaşamaları durumunda yurtdışı merkezli bu kargo firmasının hizmetlerinde mağduriyet yaşamaması sağlanıyor. Her türlü teknik işlem ya da genel sorun ile ilgili olarak tüm tüketiciler UPS Kargo müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabiliyor.

UPS Kargo müşteri hizmetleri departmanı ile yapılacak görüşmelerde, müşteri temsilcileriyle görüşme sağlanıyor. Bu şekilde UPS Kargo hizmetlerindeki sorunlar için yapılacak şikayetler, doğrudan ilgilisine yani muhatabına iletilebiliyor ki bu şekilde şikayet sürecinin daha kısa olması sağlanıyor. UPS Kargo şikayet hattı üzerinden yapılan şikayetlerin müşteri temsilcilerine iletiliyor olması, şikayeti departmanlar arası gönderimiyle zaman kaybının söz konusu olmaması sağlanıyor. Bu şekilde de genel şikayet çözüme kavuşturma sürecinin çok daha kısa sürmesi ve mağduriyetin daha kısa zaman dilimleri içerisinde giderilmesi sağlanabiliyor. UPS Kargo Türkiye hizmetlerinin müşteri ilişkileri departmanına farklı kanallar üzerinden ulaşabilmek mümkündür. Ancak UPS Kargo müşteri hizmetleri numarası ile çok daha basit şekilde işlemlerin gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor.

UPS Kargo şikayet hattı numarası üzerinden yapılacak şikayet başvurularında, işlemlerin anında tamamlanabilmesi için UPS Kargo çağrı merkezi çalışma saatleri içerisinde arama gerçekleştirilmesi gerekmektedir. UPS Kargo müşterileri, kargo gönderilerinin teslim edilmemesi, kargonun zarar görmesi ve diğer teknik sorunlar için hızlı ve kolay bir şekilde UPS Kargo müşteri hizmetleri departmanında şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Her türlü işlemin yapılabildiği UPS Kargo müşteri hizmetleri servisinde tüketiciler şikayet birimlerine “Sesli Yanıt Sistemi” kapsamında yapacağı tuşlama yönlendirmeleri ile ilgili birime kolayca ulaşabiliyor. İlgili birimlerde müşteri temsilcileri ile görüşmeler ise sadece UPS Kargo çağrı merkezi çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilebiliyor.

UPS Kargo Şikayet Telefonu

UPS Kargo hizmetlerini kullanan tüketiciler, firma hizmetlerinde sorun yaşaması halinde anında UPS Kargo şikayet telefonu üzerinden şikayet bildirimlerinde bulunabiliyor. Şikayet bildirim işlemleri dakikalar içerisinde tamamlanabiliyor. Özellikle de telefonda uzun süre bekletilme gibi durumlar söz konusu olmadan çağrı merkezi çalışma saatleri içerisinde şikayetler ile ilgili teknik yardım alınabilmesi mümkündür. UPS Kargo çağrı merkezi numarası olarak şikayet başvurularına da yanıt sağlayan telefon numarası ise “0850” sistemlidir. Bu sistem altyapısındaki çağrı merkezi 7/24 kesintisiz olarak mobil hat numaralarından ve sabit hat numaralarından aranabiliyor. Ancak müşteri temsilcileriyle görüşme sadece çalışma saatlerinde yapılabiliyor.

UPS Kargo şikayet telefonu numarası olarak da belirtilen 0850 255 00 66 telefon numarasını arayan tüketiciler, müşteri temsilcileriyle görüşme sağlayabiliyor. Ancak bu görüşmeler sadece haftanın 5 günü yani hafta içi günlerinde saat sabah 09.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında söz konusu olmaktadır. Bu çalışma saatleri dışında yapılan aramalarda UPS Kargo çağrı merkezi Sesli Yanıt Sistemi üzerinden kargo durumu/bilgileri sorgulama gibi teknik işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bunun dışındaki işlemler için hafta içi mesai saatinin başlamasının beklenmesi gerekiyor. Bu telefon ile yapılabilen başvuru kanalı dışında UPS Kargo tarafından Türkiye’ deki tüketicilerine resmi internet sitesi üzerinde “Öneri Formu” şeklindeki online form ile de başvuruda bulunma imkanı sağlıyor. Bu her iki kanal üzerinden de tüketiciler şikayet bildirimlerini yaparak, kısa zaman dilimleri içerisinde mağduriyetlerinin giderilmesini sağlayabiliyor.

Arama Terimleri: ups kargo şikayet, ups kargo şikayet var, ups kargo şikayet hattı, ups kargo şikayet telefonu, ups kargo şikayetim var

4 Yorum

  1. ceylan 31 Aralık 2019
  2. Esin 4 Şubat 2021
  3. Burcu 21 Mayıs 2021
  4. Derya 16 Temmuz 2021

Yorum Yap