Facebook Şikayet

Facebook Şikayet

Facebook şikayet adlı bu makalemizde Facebook şikayetlerinizi nasıl yapabileceğiniz ve Facebook şikayet hattı hakkında bilgi paylaşılacaktır. Makalemizi okumaya devam ederek Facebook müşteri hizmetleri ve Facebook şikayet hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Facebook Şikayet

21. yüzyıl dünyasında internetin ve sosyal medya platformlarının bugün gelmiş olduğu noktada en önemli pay Facebook’a aittir. Dünyanın ilk ve en büyük sosyal paylaşım platformu konumunda bulunan Facebook, ilk kurulduğu günden bugüne çok ciddi bir büyüme kaydetme başarısını göstermiştir. İlk hizmete açıldığı tarihten itibaren sürekli olarak kullanıcı sayısını arttıran ve günümüzde de halen aktif şekilde kullanıcı sayısını arttırmayı sürdüren Facebook, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu konumunda bulunuyor. Özellikle de ağını her geçen gün daha da büyüterek, kullanıcılarına çok daha geniş alternatifli bir sosyal medya kullanımı gerçekleştiriyor.

Dünyanın en değerli internet devlerinden birisi konumunda bulunan Facebook şirketinin resmi piyasa hacmi ve değeri de dikkat çekiyor. 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından sadece Harvard Üniversitesi’ne yönelik olarak kurulan daha sonra Boston, ardından da tüm ABD okullarını kapsayan bir sosyal medya platformu haline geldi. 2006 yılında ise herhangi bir koşul olmadan tüm internet kullanıcılarının hizmetine açıldı. Böyle hızlı bir büyüme kaydeden şirket tarafından kurulan Facebook şikayet birimi bulunuyor.

Dünya genelinde aktif şekilde milyarlarca kullanıcıya sahip olan Facebook gibi bir sosyal medya platformunda doğal olarak çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlar teknik altyapı sorunlarından oluşabildiği gibi kullanıcılar arasındaki problemleri de kapsayabiliyor. Her ne sebeple olursa olsun Facebook kullanıcısının mağduriyetine yol açabilecek durumların çözümsüz kalmaması amacı ile Facebook şikayet birimi kurulmuştur. Bu şikayet birimi sayesinde Facebook kullanıcıları, karşılaştıkları her türlü sorunun ve olumsuz durumun çözüme kavuşturulması amacı ile Facebook kullanıcı destek servisine başvuru gerçekleştirebiliyor.

Yapılan başvuruların en hızlı şekilde sonuçlandırılarak, mağduriyetlerin önlenebilmesi amacı ile Facebook kullanıcı destek servisi son derece dinamik ekibi ile 7/24 kesintisiz olarak faaliyet gösteriyor. Kullanıcıların şikayet bildirimleri anında değerlendirmeye alınarak, kullanıcı haklılığı ya da mağduriyeti tespit edilmesi durumunda çözümü için gerekli olan işlemler yerine getiriliyor. Böylelikle çok daha güvenli ve çok daha sorunsuz bir sosyal medya platformu kullanımının tüm Facebook kullanıcılarına sağlanabilmesi mümkün oluyor.

Facebook, çevrimiçi olarak faaliyet gösteren bir internet hizmetidir. ABD merkezli çok uluslu bir internet şirketi olan Facebook platformunun dünyanın dört bir yanında kullanıcısı bulunuyor. Bu nedenle de dünya genelindeki milyarlarca kullanıcısına yönelik olarak aktif şekilde canlı destek hizmetleri sunabilmesi teknik açıdan olanaksızdır. Bu sebeple de kullanıcıların Facebook şikayet işlemlerini gerçekleştirebilmesi için standart bir şirket gibi müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmuyor.

Bu şekilde Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmuyor olması kullanıcıların yaşadıkları sorunlara çözüm desteği alamayacağı anlamına ise gelmiyor. Tüm kullanıcılar Facebook paylaşımları, reklamları ya da ürünleri kapsamında sunulan şikayet bildirimi butonu aracılığı ile şikayetlerini kullanıcı destek servisine iletebiliyor. Kullanıcı destek servisine iletilen bu şikayetler anında incelemeye alınıyor.

Facebook şikayet bildirimleri gün içerisinde on milyonları bulabildiğinden her biri için anında çözüm sağlanabilmesi de teknik açıdan mümkün olmayabiliyor. Bu şekilde çok yüksek seviyede olan şikayet bildirimlerinin en hızlı şekilde çözüme kavuşturulması amacı ile bir sistem geliştirilmiştir. Buna göre yapılan şikayetin niteliğine yani acillik durumu ya da önemine göre derecelendirme uygulanıyor. Bu şekilde çok önem taşıyan şikayetlere ilişkin olarak kullanıcı destek birimleri tarafından daha kısa zaman dilimleri içerisinde müdahalelerin gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor.

Kullanıcıların yaptıkları şikayetler önem sıralamasına göre ekipler tarafından incelemeye alınıyor olsa da daha az önem seviyesi taşıyan şikayetler içinde geri dönüşler çok uzun süreli değildir. Her zaman en kısa zaman dilimleri içerisinde kullanıcılara şikayetlerinin sonucuna ilişkin geri dönüşler gerçekleştiriliyor.

Facebook Şikayet Hattı

ABD merkezli olarak faaliyet gösteren çok uluslu internet şirketi Facebook tarafından kullanıcılarına destek çözümleri sağlanıyor. Farklı Facebook iletişim kanalları üzerinden sunulan bu kullanıcı desteği sayesinde tüm teknik sorunların, paylaşımlardaki Facebook kurallarına uygunsuzluk durumlarının ve tabii ki diğer kullanım sorunlarının en hızlı şekilde çözüme kavuşturulması sağlanıyor. Ancak Facebook internet tabanlı faaliyet gösteren dünyanın en büyük şirketi olması sebebi ile günümüzde herhangi bir telefon numarası ile kullanıcılarına destek veremiyor. Yani Facebook şikayet hattı telefonu şeklinde bir telefon numarası bulunmuyor. Bu sebeple de Facebook kullanıcıları herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmaları durumunda doğrudan Facebook müşteri hizmetleri numarasını arayarak, teknik destek alamıyor. Çünkü böyle bir telefon numarası bulunmuyor.

Facebook şikayet hattı servisi telefon numarası bulunmuyor olması kullanıcıların teknik destek alamayacağı anlamına gelmediği de tartışmasız bir gerçek. Telefon ile gerçekleştirilemeyen şikayet bildirimleri için Facebook Destek sayfası, Facebook iletişim sayfası ya da Facebook e-posta servisi kullanılabilmektedir. Bu üç kanal aracılığı ile de hızlı ve kolay bir şekilde yaşanan teknik probleme ilişkin olarak teknik destek alabilmek mümkün oluyor. Bu şekilde Facebook sorunları için çözümsüzlük durumu gibi bir mağduriyetin asla söz konusu olmaması sağlanıyor. Facebook iletişim kanallarından herhangi birisiyle dakikalar içerisinde Facebook şikayetleri, kullanıcı destek ekibine iletilebiliyor.

Facebook şikayet hattı servisine ulaşılabilen Facebook nasıl şikayette bulunurum sayfasında yaşanan sorunlara odaklı olarak farklı yönlendirmeler uygulanıyor. Yani kullanıcılar herhangi bir Facebook sorununun niteliğine göre bu destek ekranı üzerinden seçimde bulunarak, yönlendirmelerden faydalanıyor. Bu destek ekranında yer alan yönlendirmeler kapsamında öncelikle yaşanan sorun için sağlanabilecek çözümler sunuluyor. Bu şekilde daha pratik bir şekilde sorunların çözümü sağlanıyor. Ancak kullanıcıların yaşadıkları teknik Facebook problemleri için bu ekranda sunulan seçenekler ile çözüm sağlanamaz ise kullanıcılar direkt olarak, şikayet ekranına yönlendiriliyor. Bu ekranda sorunun niteliğine göre pratik bir şekilde şikayet bildirimlerini iletebiliyor.

Facebook Şikayet Telefonu

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook tarafından sunulan bir şikayet numarası bulunmuyor. Yani Facebook şikayet telefonu numarası gibi bir servis desteği bulunmuyor. Bu sebeple de kullanıcılar herhangi bir şekilde telefon numarasını kullanarak, şikayet işlemlerini gerçekleştiremiyor. Tüm kullanıcılar bir şikayetlerinin mevcut olması durumunda direkt olarak Facebook Destek sayfasını kullanabiliyor.

Bu şikayet sayfasında yaşanan soruna göre genel şekilde sunulan şikayet nedeni seçenekleri içerisinde şikayetin niteliği seçilebilmektedir. Bu şekilde yapılan şikayetlerin niteliklerine göre ilgili birimler tarafından daha hızlı ve daha pratik şekilde incelenerek, gerekli olan çözüm işlemlerinin yerine getirilmesi sağlanıyor. Bu şekilde yapılan Facebook şikayetlerinin çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde sonuçlandırılabilmesi mümkün oluyor.

Facebook şikayet telefonu numarası bulunmaması sebebi ile Facebook kullanıcıları, telefon ile arayarak, Facebook müşteri hizmetleri desteğinden yararlanamıyor. Günümüzde internet üzerinde pek çok farklı platformda Facebook’ un çok yoğun şekilde kullanılmasından dolayı bu durumdan faydalanabilmek amacı ile bazı sahtekarlar tarafından çeşitli telefon numaraları paylaşılıyor.

Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası olarak paylaşılan bu numaralar, genellikle Facebook ürün ve hizmetlerine yönelik olarak Facebook dışında özel kuruluşlar veya kişiler tarafından sunulan destek hizmetlerini kapsamaktadır. Yani Facebook kullanıcılarına, Facebook ürün ve hizmetlerindeki teknik sorunları ile ilgili olarak çözüm sağlayarak, bu konu üzerinden kazanç sağlamayı amaçlayan kişi veya kurumlar tarafından bu telefon numaraları verilmektedir. Bu yüzden kullanıcıların direkt olarak Facebook resmi sitesindeki destek sayfasından şikayet işlemlerini yapmaları tavsiye ediliyor.

Arama Terimleri: facebook şikayet, facebook şikayet var, facebook şikayet hattı, facebook şikayet telefonu, facebook şikayetim var

3 Yorum

  1. İsmail 23 Mayıs 2021
  2. Murat ERMİŞ 19 Şubat 2023
  3. orhan kurum 4 Mart 2024

Yorum Yap