Facebook Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Facebook Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Facebook müşteri hizmetleri numarası 2019, Facebook telefon numarası, Facebook iletişim, Facebook müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

İlk geliştirildiği dönemde Harvard Üniversitesi’ ni kapsayacak şekilde hizmete açılan ve sonraki süreçte Boston genelindeki okulları da kapsamına alan Facebook, Harvard öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında geliştirilmiştir. İlk yılı içerisinde ABD’ deki tüm okulları kapsamına alan Facebook’a o dönemde üye olabilmek için okulların e-posta adresleri ile kayıt gerçekleştirilebiliyordu. 11 Eylül 2006 tarihinde ise tüm e-posta adreslerine açılan ve yaş sınırlamasıyla kullanılmaya başlanmıştır. Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde uluslararası pazarda büyüme kaydetmiş ve modern dünyada herkesin en az bir Facebook hesabı sahibi olması gibi bir kullanım yüzdesi ortaya çıkmıştır. Kullanıcıların kendi profillerinin olduğu, arkadaşlarını ekleyebildiği ve paylaşımlarda bulunabildiği bir platform olan Facebook’ta yaşanan sorunlar içinde müşteri hizmetleri arayışı söz konusu oluyor. Özellikle kullanıcılar, Facebook müşteri hizmetleri numarası 2019 güncel bilgilerinin ne olduğu merak ediyor.

Facebook, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi haline gelmeyi başarmıştır. Dünyanın her yerinde en çok bilinen ve kullanılan sosyal medya platformu olması beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Dijital sunucular üzerinden hizmet veren Facebook’ta kullanıcılar doğal olarak çeşitli sorunlar yaşayabiliyor. Bu tip sorunların yaşanması durumunda da doğal olarak destek alabilecekleri bir müşteri hizmetleri numarası arıyor. Özellikle Türkiye’ de kullanıcılar, yaşadıkları sorunlara ilişkin olarak Facebook müşteri hizmetleri numarası 2019 bilgilerini nasıl öğrenebileceğini araştırıyor.

Fotoğraf, video, hikaye, yazı vb. pek çok türde paylaşımların yapılabildiği insanların kendi profil sayfalarını oluşturarak, kendileri hakkında bilgiler verebildiği bir sosyal paylaşım platformudur. Bununla birlikte kullanıcılar birbirlerini kendi profillerine/hesaplarına ekleyebiliyor. Ayrıca birbirleriyle yazılı sohbet, sesli sohbet ve görüntü sohbet gibi görüşmeleri de kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Mobil Facebook uygulaması ile de son yıllarda akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlarda da pratik bir şekilde kullanılabilir hale geldi. Bu şekilde günlük yaşamın her noktasında kendisine yer bulan Facebook ile ilgili olarak bir sorun yaşanması durumunda, kullanıcılar nasıl çözüm alabileceklerini merak edebiliyor. Özellikle de Facebook müşteri hizmetleri numarası 2019 bilgileri ile yaşadıkları sorunlar için müşteri temsilcileriyle görüşmek isteyebiliyor.

Facebook Çağrı Merkezi Numarası 2019

Dünyanın en değerli şirketlerinden birisi olan Facebook, Türkçe dil desteği ile Türkiye’ deki internet kullanıcılarına da hizmet veriyor. Ancak Facebook’ un Türkiye’ de ofisinin bulunmaması ve aynı zamanda da tüm internet platformlarında olduğu gibi çağrı merkeziyle hizmet verme anlayışının bulunmaması nedeniyle Türkiye’ de Facebook çağrı merkezi numarası 2019 yılında da bulunmuyor. Yani şirketin herhangi bir müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Bu sebeple de tüm sorun ve konulara ilişkin olarak ihtiyaç duyulan işlemler, yalnızca Facebook’ un kurmuş olduğu dijital müşteri hizmetleri servisi “Yardım Hattı” üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Facebook “Yardım Merkezi” isimli bölümden mevcut otomatik sorun çözüm yönlendirmeleri ile yaşanan sorunlara yanıt alınabildiği gibi aynı zamanda da şikayet ve önerilerde kolayca şirkete iletilebiliyor.

Facebook çağrı merkezi numarası 2019 yılında da henüz kurulmamış olduğundan, telefonla müşteri temsilcilerini arayarak, görüşme gerçekleştirilebilmesi mümkün değil. Ancak çağrı merkezi bulunmasa da “Yardım Merkezi” ile kullanıcılarının yaşadıkları sorunlara yönelik çözümler sağlıyor. Buna göre Facebook “Yardım Merkezi” sayfasında bulunan otomatik yönlendirmeler sayesinde sorunlar kolayca çözüme kavuşturulabiliyor. Facebook kullanıcılarının en sık yaşadıkları sorunlardan, Facebook şirketinin geliştiricilerinin öngördükleri sorunlara kadar çok geniş bir yelpazede Facebook sorunları için yardım merkezinde otomatik yönlendirmeler bulunuyor. Bu yönlendirmeler ile kullanıcıların Facebook hesaplarında ya da genel kullanımında yaşadıkları tüm kişisel sorunlarından, teknik sorunlarına kadar her biri için hızlı ve pratik bir şekilde yanı alabilmeleri sağlanabiliyor.

Facebook şirketinin “Yardım Merkezi” ile yaşanan sorunlara çözüm oluşturulamaması durumunda ise teknik destek bölümüne yaşanan soruna ilişkin şikayet bildiriminde bulunabiliyor. Bu şekilde Facebook şirketinin ilgili departmanlarındaki yetkili personeller tarafından, kullanıcının yaşadığı soruna ilişkin değerlendirme ve çözümler sağlanmaktadır. Bu şekilde kısa zaman dilimleri içerisinde Facebook çağrı merkezi numarası 2019 olmasa da çözüm sağlanabilmesi mümkün oluyor. Facebook giriş sorunu, Facebook şifre sıfırlama gibi kullanım sırasında aksaklıklara neden olan veya hizmetleri hiç kullanamamaya neden olan sorunlar için bu şekilde ihtiyaç duyulan teknik destek alınabilir. Bununla birlikte Facebook reklam hizmetleri hakkında bilgi almak veya yaşanan reklam sorunları içinde yine yardım merkezi, sorun bildir ve şikayet bölümlerinden destek alınabilir.

Facebook şirketinin canlı destek hattının bulunmaması sebebi ile müşteri hizmetleri konusunda herhangi bir zaman sınırlaması da bulunmuyor. Günün her saatinde yapılan şikayet ve sorun bildirimleri için en kısa zaman dilimleri içerisinde incelemeler gerçekleştirilerek, kullanıcılara yanıt sağlanmaktadır. Ayrıca Facebook şirketi ile ilgili olarak en fazla gündeme gelen konulardan birisi de hizmetlerine ilişkin ücretlendirme uygulanması konusudur. Facebook şirketi, hiçbir zaman herhangi bir hizmeti için (reklam verme hariç) ücret talebinde bulunmayacağını açıklamıştı. Bu yüzden Facebook destek hizmetleri içinde kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesi yapması gerekmemektedir.

Facebook Telefon Numarası

Türkiye’ de Facebook ofisi bulunmuyor. Bu yüzden yurtdışında da olduğu gibi Facebook telefon numarası Türkiye’ de de bulunmuyor. Ancak Facebook’ un şirket olarak Türkiye’ de gelecek yıllarda ofis açması ile ilgili olarak bir gündemi bulunuyor. Türkiye’ de yüksek potansiyelli kullanım yapısı bulunan Facebook, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek amacı ile gelecek dönemlerde böyle bir adım atabilir.

Ancak Facebook Türkiye ofisinin açılması durumun da bile aktif canlı destek hizmeti vermek üzere Facebook telefon numarası açılacağı düşünülmemektedir. Çünkü Facebook, uluslararası kapsamda 2 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahiptir. Herhangi bir canlı müşteri hizmetleri servisi oluşturması halinde çok ciddi bir yatırım gerekliliği doğabileceği gibi yüksek kalite standartlarına uygun şekilde müşteri destek hizmetlerini tüm kullanıcılarına sunabilmesi pek mümkün olmaz. Bu sebeple de Facebook çağrı merkezi veya müşteri hizmetleri servisi gibi bir birimin kurulması söz konusu değildir.

Facebook İletişim

Müşteri hizmetleri numarası bulunmadığından, kullanıcılar yaşadıkları sorunlarda Facebook ilgili departmanları ile nasıl iletişime geçebileceklerini merak edebiliyor. İşte bu noktada Facebook iletişim kanalları bulunuyor. Özellikle Yardım Merkezi kapsamı dışında kalan konularda teknik destek veya bilgi almak ya da şikayet oluşturmak için kullanılabilecek Facebook e-posta adresleri bulunuyor. Tüm üyeler yaşadıkları sorunlara istinaden Facebook mail adresleri olan “info@facebook.com” ve “privacy@facebook.com” şeklindeki mail adresleri üzerinden başvurularda bulunabiliyor. Tüm mail servisleri üzerinden bu Facebook mail adreslerine gönderim gerçekleştirilebiliyor. Bu Facebook iletişim kanalı üzerinden yapılan başvurularda, en kısa zaman dilimleri içerisinde üyelere yanıt sağlanıyor. Ancak Facebook’ un 2 milyarı aşkın kullanıcısı olduğu göz önünde bulundurulduğunda, gün içerisinde gelebilecek sorun ve şikayet bildirimleri devasa sayılara ulaşabiliyor. Bu sebeple de Facebook’ un hangi iletişim kanalından olursa olsun yapılan başvuru ve bildirimlerde anında yanıt sağlanabilmesi veya ne kadar süre içerisinde yanıt verileceğine dair net bilgi verilebilmesi ise ne yazık ki mümkün olmaz. Bu yüzden e-posta iletişim kanalıyla yapılan başvuru ve bildirimlerde, tüketicilerin sabırlı olarak, Facebook’ un ilgili departmanlarından yanıt gelmesini beklemesi gerekiyor.

Facebook Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
Facebook müşteri hizmetleri numarası bulunmamaktadır. Onun yerinde destek kısmından Facebook ile ilgili yaşamış olduğunuz sorunlar için çözüm bulabilirsiniz.

Facebook müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Facebook çağrı merkezi, Facebook iletişim bilgileri, Facebook telefon numarası, Facebook müşteri temsilcisi, Facebook şikayet hattı, Facebook müşteri hizmetleri 2019

4 Yorum

  1. Göksel 24 Aralık 2019
  2. Neşat Öz 3 Nisan 2020
    • Ferdk 16 Ocak 2021
  3. Demet 25 Haziran 2022

Yorum Yap