Emniyet Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Emniyet Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Emniyet Genel Müdürlüğü çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından Emniyet Genel Müdürlüğü ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri Numarası

10 Nisan 1845 yılında kurulan Emniyet Genel Müdürlüğü, 4 ve 10 Nisan arasında polis haftasını ilan ederek çeşitli kutlamalar düzenliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, polis memurluğundan başlayıp emniyet müdürlüğüne kadar yükselen, tüm il ve ilçelerde örgütlenmiş, sahil ve denizlerde de görev alan polisler, kırsalda ise görevini devrettiği jandarma şehrin iç güvenliğinden sorumlu devlet teşkilatı görevini üstlenmiştir.

Genel Merkezinde birden fazla teşkilatlandırılmaya ayrılmış Emniyet Genel Müdürlüğü İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışır.

Ana Komuta Kontrol, Strateji Geliştirme, Arşiv, Asayiş, Bilgi İşlem, Dış İlişkiler, Güvenlik, Haberleşme, Havacılık, İdari ve Mali işler, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele, Koruma, Kriminal, Özel Harekât, Personel, Sağlık İşleri, Sivil Savunma, Sosyal Hizmetler, Teftiş Kurulu, Terörle Mücadele Harekât, Trafik Eğitim ve Araştırma, Trafik ve Denetleme, Yabancılar Hudut İltica Daireleri olarak teşkilatlandırılan birimlerin hepsi ana merkeze bağlıdır.

Emniyet Genel Müdürlüğünde, genel müdürlüğe bağlı olmak şartıyla 5 adet emniyet genel müdür yardımcı atanmıştır.

81 ilde teşkilatlanmış olup, konularına göre uzmanlaşmış alt birimlere ayrılmış olan Emniyet Genel Müdürlüğü, suç türlerinin değişmesine göre de polis teşkilatında her geçen gün yeni uzmanlık birimleri de oluşturulmaktadır.

Şayet Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden mezun olarak, polis olan kişilerin yanı sıra; lisans eğitimini tamamlayıp,  6 aylık mesleki eğitimi geçtikten sonra polis memuru olarak göreve başlarlar.

İnsanların hak ve özgürlüklerinin güven altında tutulması, toplumda huzur ve güvenin sağlanması açısından, insanların can ve mal güvenliğini korumakta görevlendirilen, yasa hâkimiyetini sağlayan ve bu görevi Türkiye sınırları içinde yürüten teşkilatlardan biri Polis Teşkilatıdır.

Türk tarihiyle başlayan polis tarihi, tarih boyunca çeşitli devletler kurmuş olan Türk kamu düzeni ve güvenliğini eski zamanlardan beri korumaya devam etmiştir.

Çıkan yasalara uyum sağlamış ve suçların önlenmesi için işlenen suçlarda suçluların yakalanmasına önem verilmiştir. Eski zamanlarda polis teşkilatı ile askeri teşkilat aynı kadro içerisinde yer almıştır. Tarihte ilk polis amiri de Gündüz Alp’tir. Tüm ordu ve polis teşkilatını yönetmiş ve kentin dirlik ve düzenini sağlamışlardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Santral Telefon Numarası
0312 462 0 462

Emniyet Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri Mail Adresi
bhim@egm.gov.tr

Emniyet Genel Müdürlüğü Adres
Emniyet Genel Müdürlüğü
Ayrancı Mahallesi Dikmen Caddesi No:11
06100
ÇANKAYA/ANKARA

Arama Terimleri: emniyet genel müdürlüğü çağrı merkezi, emniyet genel müdürlüğü iletişim, emniyet genel müdürlüğü müşteri hizmetleri, emniyet genel müdürlüğü telefon numarası, emniyet genel müdürlüğü şikayet hattı, emniyet genel müdürlüğü müşteri hizmetleri numarası, emniyet genel müdürlüğü şikayet

Yorum Yap