budo-cagri-merkezi-numarasi

BUDO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

BUDO yani Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun genel amacı Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamaktır. İDO’nun alternatifi olarak kurulan BUDO, son yıllarda ilgiyle ve memnuniyetle kullanılmaktadır.

Belediye bünyesindeki ulaşım şirketi olan BURULAŞ bünyesinde kurulan BUDO, İstanbuldan; Kabataş, Eminönü-Sirkeci ve Büyükçekmece deniz otobüsü iskelelerinden Bursa’da Mudanya deniz otobüsü iskelesine seferler düzenlemektedir.

BUDO’nun seferleri şöyledir;

İstanbul(Kabataş) – Bursa(Mudanya)
Bursa(Mudanya) – İstanbul(Kabataş)
İstanbul(Kabataş) – Armutlu(İhlas)
Armutlu(İhlas) – İstanbul(Kabataş)
Armutlu(İhlas) – Bursa(Mudanya)
İstanbul(Büyükçekmece) – Bursa(Mudanya)
Bursa(Mudanya) – İstanbul(Büyükçekmece)
İstanbul(Kabataş)-Erdek
İstanbul(Kabataş)-Marmara Adası
Marmara Adası -İstanbul(Kabataş)
Erdek – İstanbul(Kabataş)

BUDO yolcularının dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak öncelikle bütün yolcular biletlerini ibraz etmeleri gerekmektedir. İbraz edilen bilet üzerindeki qr kod turnikeye okutularak geçiş yapılmaktadır. Sefer sırasında el bagajı dışında olan yükler görevlilerin gösterdiği yerlere yerleştirilmelidir. Görevliler izin vermediği sürece aracı terkedilmemelidir. Alkol, uyuşturucu ya da sigara türevi maddeler kullanılmamalıdır. 15 dakika öncesinde hareket edilecek yerde yolcuların hazır olması gerekmektedir. Aksi durumlarda bilet iade edilmeden taşıma hizmeti reddedilebilir. Yolcular taşıma esnasında sigortalılardır ancak doğal afetler ile birlikte meydana gelen kazalar hariçtir. 6 yaşından büyük çocuklar ayrı koltukta yer almalı ve 10 yaşından küçük çocuklar yanlarında velileri olmadan seyahat edemezler. 0-6 yaş aralığındaki çocuklar koltuk işgal etmediği için bir yetişkin ile birlikte tek koltukta seyahat edebilirler. Daha detaylı bilgi için BUDO çağrı merkezi numarası nı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Eğer gidiş-dönüş bilet satın alındıysa, gidiş seferinin iptal olması, dönüş seferinin iptalini gerektirmiyor. Yolcularımız, istekleri doğrultusunda, dönüş iadesini asgari seferden son bir (1) saat öncesine kadar alabilmektedirler. Bilet iptalinin sadece online alınan biletlerde, sefer saatine 12 saatten fazla süre varsa bilet bedelinin %15 i kadar kesinti yapılarak bilet iptal edilmektedir. Sefer saatine 12 saat ile 1 saat arasında süre varsa bilet bedelinin %35 i kadar kesinti yapılarak bilet iptal edilebilmektedir. Sefer saatine 1 saatten az bir süre kaldığında bilet iptal ve değişiklik yapılamamaktadır. Koltuk değişimi çağrı merkezini arayarak ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

İptal olan seferleri budo çağrı merkezi müşteri hizmetleri iletişim numarasını arayarak kolayca öğrenebilirsiniz. Sefer süresi yaklaşık olarak 1 saat 50 dakika sürmektedir. Yolcular yanlarında ruhsatlı olmak koşuluyla getirdiği silahı kaptana teslim ederek yolcuğuna çıkabilmektedir. Şahsi araç ya da kamyonet ile binilmemektedir. Yolculuk esnasında eşyanız kaybolduysa terminal yetkililerine başvurarak kayıp eşya formunu doldurmalısınız. BUDO deniz otobüslerinde bisikletler için özel bagaj alanı bulunmuyor.En fazla iki bisiklet kapasitesi ile sınırlıdır. İki bisikletten fazla sayıda talepleriniz olumlu olarak cevaplanmamaktadır.

BUDO Çağrı Merkezi Numarası

BUDO’nun 0850’li bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla BUDO seferleri ve saatleri hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabilir, bilet satın alma işlemleriniz hakkında destek alabilir; istek, soru, öneri ve şikayetlerinizi kolayca bildirebilirsiniz.

BUDO çağrı merkezi iletişim numarası üzerinden çıkacağınız sefer hakkında bilgi alabilir ya da seferin iptal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Çağrı merkezini kullanarak müşteri temsilcisi ile görüşebilir istediğiniz konu hakkında bilgi alabilrisiniz.

BUDO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
0850 850 99 16

Arama Terimleri: budo iletişim bilgileri, budo telefon no, budo irtibat tel, budo canlı destek, budo müşteri temsilcisi, budo şikayet hattı, budo müşteri hizmetleri, budo çağrı merkezi, budo müşteri hizmetleri numarası, budo çağrı merkezi numarası

12 Yorum

 1. Tamer sağlam 9 Haziran 2017
 2. Emre AYDIN 10 Haziran 2017
 3. Emine Algül 21 Haziran 2017
 4. mehmet arif taşdelen 22 Ağustos 2017
  • Yönetici 22 Ağustos 2017
 5. Yeliz 10 Eylül 2017
 6. Hamit yildiz 26 Eylül 2017
 7. Irfan 3 Kasım 2017
 8. Ayse Sahin 6 Aralık 2017
 9. Beytullah aydin 26 Haziran 2018
  • Yönetici 28 Haziran 2018
 10. Esin 19 Ocak 2019

Yorum Yap