zabıta-alo-153

Zabıta Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Şikayet Hattı

Zabıta çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Zabıta müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Zabıta şikayet hattına erişebilirsiniz. Zabıta müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Her şehrin belediyesine bağlı olan günümüzde çoğalan zabıta mesleği halkın huzur ve düzenini sağlayan belli yasaklara uyulup uyulmadığını denetleyen aynı zamanda görev yaptıkları yerde işlenen suçları takip eden yapılması suç olan şeylere el koyup durumu yetkililere bildiren memurlardır.

Ülkemizde iki tür zabıta çeşidi vardır bunlardan biri genel zabıta diğeri ise özel zabıtadır. Genel zabıtalar halkın düzeninden, rahatından sorumlu olan denetleyenlerdir, özel zabıta ise suç delilleri toplayan ve suçluları yakalayan zabıtalardır. Zabıtaların genel görevleri gereken uygulamaları kontrol etmek, şikayetleri dinlemek, pazarlarda kontrol yapmak, sağlığa uygun üretim yapmayan dükkanları denetlemek, su, kanalizasyon gibi alanlarda bir sorun varsa ilgili kurumlara haber vermek, belediyeler tarafından kullanılmasına izin verilmeyen halka açık yerleri kullanmaya kalkanlara izin vermemek, belediyeye ait tarihi eserlerin korunmasına yardımcı olmak, zarar görmesine izin vermemek, halka açık yerlerin, sağlık şartlarına uygun olup olmadığını denetlemek, bu yerlere belediyece ruhsat verilmesi için gerekli incelemeyi yapmak, açılış ve kapanış saatlerine uyup uymadıklarını kontrol etmek gibi görevlerdir.

Ayrıca doğal afet olaylarında yani deprem, su baskını, yangın gibi şeylerde mesai saati dışında da çalışmak zorundadırlar.

Zabıtalar görevleri ile ilgili kanun ve yönetmelikleri bilmek zorundadır belediyede bulunan belgeleri gizli tutmakla yükümlüdürler hizmet ettikleri sürece kılık kıyafet yönetmeliğine uymak zorundadırlar.

Osmanlıda kurucumuz olan Osman Gazi bağımsızlık ilan ettiğinde, ülkemizdeki huzuru korumak amacı ile ilk zabıta teşkilatını kurmuştur o devirde zabıtalara su başı denmiştir her yıl 4-8 Eylül haftası zabıta haftası olarak kutlanır.

Zabıta Çağrı Merkezi Numarası

Toplum içerisinde ve yaşadığımız alanlarda kendimizin ya da sevdiklerimizin her zaman en iyi şekilde güvende olmasını arz ederiz. Güven içerisinde yaşamak bizim en doğal ve en büyük hakkımız olmaktadır. Maalesef ki hiç yaşamak istemeyeceğimiz bazı kötü olaylar yaşarız ve bizi bu olaylardan, kamu düzeni ve sayısız bir çok görevi olan zabıtalar korur. Sizlerde kötü bir anda olduğunuzu düşünüyor iseniz ve yardıma ihtiyacınız var ise 153 zabıta çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Zabıta çağrı merkezi numarası 153 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Zabıta Müşteri Hizmetleri Numarası

Her alanın kendine göre bir iletişim numarası mevcut olmaktadır. Zabıtanın da kendine ait bir telefon numarası vardır. Zabıta, görev aldığı bölgenin düzenini sağlamak ile görevlidir ve bunun için uğraşır. Çevrenizde bulunan esnafları düzenli bir şekilde kontrol ederek kamu düzenini korur. Halkın refahını her zaman için korumaya ve düzene sokmaya çalışır. Sizin de sorun yaşadığınız bir konu varsa ya da bölgenize bağlı olan zabıtalar hakkında bilgi almak istiyorsanız 153 zabıta müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz

Zabıta müşteri hizmetleri numarası 153 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Zabıta Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Yerel yönetimlere bağlı olarak çalışan zabıtalar sizin rahatlığınızı ve refah seviyenizi daima korumak için çalışmaktadır. Kamu düzeni, halk sağlığı zabıtalar için bir görevdir ve sizler için hizmet sunmaktadır. Gıda malzemeleri satışı sunan esnaflarına ani baskın yaparak sizin sağlınızı bozacak yiyeceklerin satışını yasaklar ve esnaf hakkında gerekli işlemleri halleder. Ruhsatsız iş yerlerini kapatır ve sizlerin kalitesiz yerlerden alışveriş yapmanızı engeller. Sizlerin de bu konular hakkında memnun olmadığınız var ise 153 numarası üzerinden direkt bağlanabilirsiniz.

Zabıta müşteri hizmetlerine direk bağlanma 153 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Zabıta Şikayet Hattı

Günümüzde teknoloji çok gelişmiştir ve bunun en güzel faydaları iletişimdir. Rahatsız olduğumuz konuların giderilmesi için de alo zabıta hattı bulunmaktadır. Sizlerin rahat ve refah düzeyinizin bozulmaması için sizler ile en iyi şekilde ilgilenmeye çalışır. Türkiye’nin hangi tarafında olursanız olun tek bir sabit telefon ile jandarma müdürlüğüne ulaşabilirsiniz. Rahatsız olduğunuz her durumda veya şikayet etmek istediğiniz her kimde 153 numarası üzerinden dilediğiniz konuda şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Zabıta ekibi gerekeni gerçekleştirecektir.

Zabıtanın şikayet hattı numarası bulunmaktadır. Bu numaradan arayarak şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Zabıta İletişim Şikayet Hattı Telefon Numarası
153

Zabıta şikayet hattı 153 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Zabıta müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri Zabıta şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

Zabıta Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

153

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. Zabıta çağrı merkezi numarasına 153 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

Arama Terimleri: Zabıta iletişim bilgileri, Zabıta telefon no, Zabıta irtibat tel, Zabıta canlı destek, Zabıta müşteri temsilcisi, Zabıta şikayet hattı, Zabıta müşteri hizmetleri numarası, Zabıta çağrı merkezi numarası, Zabıta iletişim numarası, Zabıta çağrı merkezi, Zabıta müşteri hizmetleri direk bağlanma

3 Yorum

  1. Aynur kır 14 Haziran 2018
    • Yönetici 19 Haziran 2018
  2. mehtap akyüz 5 Eylül 2022

Yorum Yap