Valilik Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Valilik Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Valilik açılış saati kaçta? Valilik kapanış saati kaçta? Valilik çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Valilik Çalışma Saatleri

Ülkemizin tüm şehirlerinde hizmet vermekte olan valilikler, Bakanlar Kurulu kararı ve Cumhurbaşkanı’nın onayı sonrasında atanan valiler tarafından yönetilmektedir. Özel olarak görevlendirilmeleri sonucunda, ülkemizde hükümetin en üst temsilcileri olarak bilinen valiler, özel alanları olan valiliklerde görev yaparak, şikâyet ve önerileri almaktadır. Bir nevi şehir için yapılması gereken istek, öneri ve konular hakkında yetkili üst mercilere rapor ederek, bilgilendirme görevi amacı ile kurulmuş ve buna göre hizmetlerin sağlanmış olduğu valilikler belirli saatler arasında açıktır.

Aynı zamanda illerde yaşayan maddi durumu yetersiz kişiler için yardım ya da desteklerin yapılabilmesi için yetkilendirilmiştir, muhtar ya da belediye başkanları ortaklığı ile tespit işlemleri çalışmalarını da yürütmektedir. Hükümet yetkilileri ve şehirlerdeki vatandaşlar arasında köprü görevi olan valiler, bunun yanı sıra özel tören ve organizasyonlarda da protokollerde en ön sıralarda yer almaktadır. Ancak bir şehirde hizmet veren valiler, memurlarda da olduğu gibi farklı şehirlere atanabilmekte ve buna göre tüm şehirlerde hizmet vermek için aralıksız olarak çalışabilmektedir.

Valilik Açılış Kapanış Saati

Türkiye’de yaşayan halkın genel olarak iş bulmak, mahallelerdeki sorunlar, istekler ve de öneriler için sıkça ziyaret etmiş oldukları valilikler, özel güvenlikler ve polis ekipleri tarafınca 7/24 güvenlik önlemleri alınarak korunmaktadır. Kamera sistemleri ve ekipler tarafından korunmaları sayesinde, izinsiz şekilde girilemeyen valilikler, insanlar tarafınca bazı sorular ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hizmetlerini resmi olarak yürüten ve halkın sorunları ile en üst makam rütbesi ile ilgilenerek gerçekleştiren valilikler için insanlar, kaçta açıldıklarını, kapanış saatlerini, resmi tatil günlerini ve hangi günlerde açık olduklarını sıkça merak etmektedir.

Ülkemizin hangi ilinde olursa olsun valilikler, yalnızca hafta içi açık olarak vatandaşlara hizmet vermektedir. Pazartesi ve Cuma günleri arasında sabah ilk olarak 08:30’da hizmet vermek amacı ile açılan valilikler, 12:30’da öğle tatiline çıkmaktadır. Yaklaşık 1 saatlik aranın ardından 13:30’da yeniden halka açık olarak hizmet sunan valiliklerin, kapanış saati ise 17:30’dur. Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olan valilikler, bunun yanı sıra Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, 15 Temmuz, 1 Mayıs ve 29 Ekim gibi dini ve milli bayramlarda da kapalıdır.

Valilik Açılış Saati
08:30

Valilik Kapanış Saati
17:30

Valilik Çalışma Saatleri
08:30-12:30
13:30-17:30

Arama Terimleri: Valilik açılış saati, Valilik kapanış saati, Valilik çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap