Türkiye İstatistik Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye İstatistik Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye İstatistik Kurumu çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Türkiye İstatistik Kurumu müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Türkiye İstatistik Kurumu şikayet hattına erişebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu Çağrı Merkezi Numarası

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmalarına ve araştırmalarına devam eden bir kurumdur. Merkezi Ankara’da bulunan kurumun ülke genelinde 26 adet bölge müdürlüğü bulunmaktadır. Televizyon haberlerinde ya da sosyal medya platformlarında yer alan istatistik verileri insanların ilgisini çekmektedir. Bu verilerin elde edilmesini sağlayan ve araştırmalar yapan kurumdur. Özellikle genel tarım sayımı, genel endüstriyel sanayi ve işyerleri sayımı, nüfus sayımı, milli gelir- kişi başına düşen ortalama gelir tahminleri, tüketici endeksi fiyatları, üretici endeksi fiyatları ve enflasyon oranı yapmak gibi araştırmaları ve faaliyetleri vardır.

Firma ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi 0312 454 70 00 numaralı iletişim hattını kullanarak iletebilirsiniz. Ayrıca, ty.tuik.gov.tr e-posta adresine mail göndererek isteklerinizin cevap bulmasını sağlayabilirsiniz. Resmi kurum ve kuruluşların istatistik amaçlı veri toplama hakkı vardır. Bu kuruluşları, kurum düzenli olarak paylaşmaktadır. Kurum, istatistik verisi sağlama amaçlı gerekli gördüğü her türlü ortamdaki verileri standartlara uygun olarak doğrudan isteme yetkisine sahiptir. Bunun sonucunda araştırma, kontrol ve doğruluğunu kontrol edebilmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu çağrı merkezi numarası 0312 454 70 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu Müşteri Hizmetleri Numarası

Kuruma ait müşteri hizmetleri numarasını arayarak iletişime geçebilir ve destek sağlayabilirsiniz. 0312 454 70 00 numaralı telefon hattı tüm vatandaşlara aktif olarak hizmet sağlamaktadır. Mail adresine yazmak içinse ty.tuik.gov.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz. Kurum; anketler ve nüfus sayımları yoluyla bireylerden, hanelerden ve işyerlerinden veri toplamaktadır. Toplanan verileri analiz ederek istatistiksel bilgilere dönüştürür. Bu istatistik, toplumun tüm kesimlerinin karar alma aşamalarında güvenilir bir yol göstericidir. Ayrıca, resmi istatistiksel programların oluşturulması yoluyla program faaliyetlerinin izlenmesi ve değerlendirilmesi hakkında raporlar hazırlamaktadır. Hangi tanımların, yöntemlerin, kapsamların ve sınıflamaların hangi kurumlar tarafından kullanıldığı, ne sıklıkta ve hangilerinin yayınlandığı hakkında bilgiler içerir.

Bu kuruma ait araştırmalara ve verilere ulaşmak için kurum web sitesinde çeşitli araçlar bulunmaktadır. Site haritası bölümünde; sitedeki tüm konu başlıkları yer almaktadır. Merak ettiğiniz araştırmaya ait konu başlığına tıklayarak istediğiniz bölüme ulaşabilirsiniz. Kuruma bilgi talebinde bulunmadan önce ana sayfada bulunan ürün ve hizmetlerimiz başlığını inceleyerek istediğiniz verileri bulabilirsiniz. Eğer istediğiniz veri, başlık altında bulunmuyorsa müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi sağlayabilir ya da mail adresine ileti göndererek bilgi talebi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu müşteri hizmetleri numarası 0312 454 70 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Kuruma ait web sitesine üye olarak haberdar olmak istediğiniz konu başlıklarını seçerek yeni açıklanan veriler hakkında üye olurken kullandığınız e-posta adresine düzenli olarak bilgi akışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca web sitesinde yer alan veri yayımlama takvimi aracılığıyla istediğiniz verilere yayımlanmadan önce hangi tarihte paylaşılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yeni çıkan yayınlardan satın alma işlemi için sitenin Yayınlar bölümünde yer alan kitap ve CD’lerden istediğinizi seçerek alışveriş yapabilirsiniz.  Satın almadan önce yayınları üye olmadan da görebilirsiniz ancak, satın alma aşamasında üye kaydı yaptırmak zorunludur. Sebebi ise satın aldığınız ürün için fatura adresi talep etmeleridir.

Türkiye İstatistik Kurumu müşteri hizmetlerine direk bağlanma 0312 454 70 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Türkiye İstatistik Kurumu Şikayet Hattı

Kurum, resmi olarak 26 Şubat 1926 tarihinde faaliyetine başlamıştır. Genel nüfus sayımı, milli gelir tahminleri, enflasyon oranı hesabı, üretici ve tüketici fiyatları endeksi gibi başlıca konularda veri toplayarak istatistiğini halka açık olarak paylaşmaktadır. Bireylerden, hanelerden, iş yerlerinden araştırmalar ve sayımlar yolu ile veriler toplar ve bu bilgileri istatistik haline getirmektedir. Bunun sonucunda ise paylaşılan istatistikler ve veriler toplumun çoğu kesiminde karar alma aşamalarında güvenilir yol göstericiler haline gelmektedir.

Türkiye İstatistik Kurumu şikayet hattı 0312 454 70 00 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Türkiye İstatistik Kurumu müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri Türkiye İstatistik Kurumu şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

Türkiye İstatistik Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

0312 454 70 00

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumu çağrı merkezi numarasına 0312 454 70 00 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

İletişim

Adres : Devlet Mahallesi Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya/Ankara
Telefon : 0312 454 70 00

Arama Terimleri: Türkiye İstatistik Kurumu iletişim bilgileri, Türkiye İstatistik Kurumu telefon no, Türkiye İstatistik Kurumu irtibat tel, Türkiye İstatistik Kurumu canlı destek, Türkiye İstatistik Kurumu müşteri temsilcisi

Yorum Yap