Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Kredi Yurtlar Kurumu çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından Kredi Yurtlar Kurumu ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu Müşteri Hizmetleri

Gençlik ve spor bakanlığına bağlı olan Kredi Yurtlar Kurumu, devlet yurtlarıdır. Türkiye’nin 81 ilinde toplam 656 tane Kyk yurdu bulunmaktadır.

Kyk Kredi-Burs Başvuruları Ne Zaman

Tüm üniversite öğrencilerinin merakla beklediği Kyk Kredi-Burs başvuruları nın başlama tarihi hakkında sosyal medya üzerinden herhangi bir açıklama yapılmamıştır. 2018 yılında KYK başvuru işlemleri 16 Ekim’de başlamışken bu yıl hala başlamamıştır.

Evlerinden uzak olan veya maddi ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılamak için verilen burs başvuruları, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak, Kredi ve Yurtlar Kurumunun sistemi üzerinden onay verilecektir.

Kyk Kredi-Burs Ücretleri Ne Kadar?

2018 yılında lisans öğrencileri için 470 TL olan kredi-burs ücreti her yıl düzenli olarak artış göstermektedir. Kyk Kredi-Burs ücreti, lisans öğrencileri için 500 TL, Yüksek Lisans öğrencileri için 1000 TL, Doktora öğrencileri için ise 1.500 TLolmuştur.

Her ne kadar öğrencilerin tam manasıyla ihtiyacını karşılamasa da öğrencilere bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışılmıştır.

Kyk Kredi-Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kyk başvuruları önceki zamanda hangi şehirdeyseniz, Kredi Yurtlar Kurumu’nun ana merkezine gidip, form doldurarak yapılıyordu. Günümüzde ise her yıl öğrencilere duyurulan tariler arasında e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Şayet e-devlet şifreniz mevcut değilse tüm PTT şubelerinden bir tane e-devlet şifresi edinmelisiniz. Başvuru yaptıkları sırada, öğrencilerden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuyla ilgili bazı özel sorular sorulmakta ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan bilgilerle kontrol edilmektedir. Değerlendirilmeler sonucu, ekonomik durumu zayıf kişilere burs verilmekte, ekonomik durumu burs alacak kadar düşük olmayanlara ise kredi verilmektedir. Alınan krediler okul bittikten 2 yıl sonra öğrenciler işe başladığı takdirde alınacaktır. Bursların geri ödemesi yoktur.

Kyk Kredi-Burs-Yurt Başvuru Sonucunu Nerden Öğrenebilirim?

Başvurulan kredi, burs ve yurtların başvuruların sonucu, başvuru yapılan günden itibaren 1 hafta veya 10 gün içinde Kredi Yurtlar Kurumunun resmi sitesinde yayınlanmaktadır. Burs veya kredi hangisi için uygun görülmüşseniz, üniversiteniz bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu Genel Merkezine giderek form doldurmanız gerekir. İlk kredi ücretinizi, 2 ay sonra alabilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 19 61

Arama Terimleri: kredi yurtlar kurumu çağrı merkezi, kredi yurtlar kurumu iletişim, kredi yurtlar kurumu müşteri hizmetleri, kredi yurtlar kurumu telefon numarası, kredi yurtlar kurumu şikayet hattı, kredi yurtlar kurumu müşteri hizmetleri numarası, kredi yurtlar kurumu şikayet

Yorum Yap