Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü şikayet hattına erişebilirsiniz. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi Numarası

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, halk arasında bilinen ismi ile SGHM,  Türk Sivil Havacılık Kanunu çerçevesinde faaliyetlerini gerçekleştiren sivil havacılık otoritesinin ismidir. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Ankara ve Maltepe’de yer alan binasında çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Antalya, İstanbul ve Nevşehir olmak üzere üç ayrı ilde temsilcilikleri mevcuttur.

1954 yılı itibariyle Ulaştırma Bakanlığı’nın bünyesine bağlı olarak kurulan bu kurum, 1987 yılında bugünkü ismini almıştır.  2005 yılında yürürlüğe girmiş olan 5431 sayılı kanununun ardından ise finansal özerkliğini kazanmıştır. Müdürlüğün çağrı merkezi numarası 444 60 01’dir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü çağrı merkezi numarası 444 60 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri Numarası

Firma; Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO), Avrupa Havacılık Otoriteleri Birliği (JAA), Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) ve Avrupa Havacılık Seyrüsefer Güvenliği Teşkilatı (EUROCONTROL) başta olmak üzere pek çok kurum ve kuruluşun yaptığı çalışmaları yakından izleyerek gerçekleştirilen toplantılara katılmaktadır.  4 Nisan 2001 tarihinde Avrupa Havacılık Otoriteleri Birliği bünyesine üye olmaya hak kazanmış ve ardından uluslararası havacılık faaliyetlerinde daha aktif bir görev üstlenmiştir. Pek çok kişinin yakından tanıdığı firmanın müşteri hizmetleri numarası 444 60 01’dir. Bu iletişim numarası üzerinden kurum ile iletişime geçerek herhangi bir konu hakkında bilgi almak mümkündür.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü müşteri hizmetleri numarası 444 60 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Müşteri Hizmetleri Direk Bağlama

Havacılıkla ilgili kurumlardan görüşler alarak teknik, sosyal ve ekonomik  faaliyetler gerçekleştiren bu kuruluş; Türkiye’nin hava sahasında yer alan sivil uçakların trafiğini, düzenini ve haberleşme faaliyetlerini düzenlemekle yükümlüdür.  Bunun yanı sıra sivil havacılık çalışmalarının kurallarını düzenleyerek kaliteli eğitimlerin gerçekleştirilmesi adına çalışmaktadır.  Kurumun yaptığı çalışmalar hakkında bilgi almak, gerçekleştirilen faaliyetler hakkında soru sormak ve daha fazlası içinse genel müdürlüğün direkt bağlama hattı kullanılmaktadır. Bu hat 7/24 aktif bir şekilde gelen soru ve şikayetleri dinleyerek gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirir. Herhangi bir sorun olması durumunda ise hat üzerinden iletişime geçilmesiyle mevcut problem çözüme ulaştırılır. Kurumun direkt bağlama hattı şehirlere göre değişim göstermektedir. Kurumun şehirlere göre bağlama hattı numaraları listesi aşağıdaki şekildedir.

Genel müdürlük direkt bağlama hattı +90 444 60 01 – +90 312 203 61 40 – +90 321 203 74 79

İstanbul temsilciliği direkt bağlama hattı +90 212 891 75 10

Antalya temsilciliği direkt bağlama hattı +90 242 330 32 38

Nevşehir temsilciliği direkt bağlama hattı +90 384 353 52 64

Bu hatların yanı sıra kurumun fax adresi numaraları üzerinden de iletişime geçilmesi mümkündür.

Genel müdürlük fax numarası +90 312 212 46 84

İstanbul temsilciliği fax numarası +90 212 891 75 10

Antalya temsilciği fax numarası +90 242 330 32 38

Nevşehir temsilciliği fax numarası +90 383 353 50 88

Olarak belirtilmiştir. Herhangi bir aksilik olması durumunda direkt bağlama hattı ya da fax numarası üzerinden iletişim kurulabilmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Şikayet Hattı

Kurum ve kuruluşların çalışma sistemleri bazı durumlarda aksaklığa uğrayabilir. Alınan hizmetin kalitesindeki düşüş, aksilikler, yolcu haklarındaki sorunlar ve daha fazlası için şikâyet hattı kullanılmaktadır.  Sivil havacılıkla ilgili problemlerin ortadan kaldırılması, şikâyet edilmesi gereken aksiliklerin düzeltilmesi içinse pek çok kişi şikayet hattını araştırmaktadır. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgilerin elde edilmesi, mevzuatlara uyumsuzluk olması durumunda gerekli işlemlerin yapılması için şikâyet hattı kullanılır. Bu kurumun şikâyet hattı numarası ise 444 60 01’dir. Şikâyet edilecek herhangi bir durumun yaşanması üzerine bu hat üzerinden iletişime geçerek sorunun ortadan kaldırılması mümkündür.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü şikayet hattı 444 60 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

444 60 01

Çağrı merkezi numarası ile çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Adres : Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:128/A 06570 Maltepe / ANKARA
Telefon : 444 60 01

Arama Terimleri: Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü iletişim bilgileri, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü telefon no, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü irtibat tel, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü canlı destek, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü müşteri temsilcisi

Yorum Yap