rtuk-cagri-merkezi-numarasi

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

RTÜK yani Radyo ve Televizyon Üst Kurulu 1994 yılında kurulmuştur. Üyeleri TBMM’de belirlenen partilerin adayları arasından seçilmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren televizyon ve radyo gibi yayın organlarının denetimini sağlar.

RTÜK, belirlediği kurallar çerçevesinde yayınlarını sürdürmeyen, izin kurallarını ihlal eden, yayın ilkelerine ve kanun maddelerine aykırı şekilde yayın yapan yayın organlarını uyarır ve yayın esnasında açık bir şekilde özür dilemesini ister. Bu ihlalleri tekrardan yapan ve yine aynı kurallara aykırı şekilde davranan yayın organları 1 ile 12 gün arasında cezalandırılır.

RTÜK’ün 444’lü bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla kanunlar karşısında ihlal yapan yayıncıları, toplumun ahlakını bozacak türde yayın yapan yayıncıları, Türk milleti ile ilgili kötüleyici tarzda yayın yapan yayıncıları şikayet edebilir; istek, soru, öneri ve görüşlerinizi kolayca bildirebilirsiniz.

RTÜK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 1 178

Arama Terimleri: rtük iletişim bilgileri, rtük telefon no, rtük irtibat tel, rtük canlı destek, rtük müşteri temsilcisi, rtük şikayet hattı

3 Yorum

  1. Tİjen SEyman 16 Ekim 2017
  2. Demir cakir 19 Mart 2018
  3. Hava Libel 19 Ağustos 2021

Yorum Yap