Komagene Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Komagene Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Komagene çağrı merkezi iletişim müşteri hizmetleri telefon numarası hakkında bilgi vereceğiz. Bu iletişim numarasından Komagene ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Komagene Müşteri Hizmetleri Numarası

Bir rivayete göre, Komagene aslında bir bölgenin adıdır. Kommagene Krallığı bugün ki Adıyaman bölgesinde olan, Persler ve Romalılar arasında, dönemin iki süper gücü ile barış içinde yaşamış ve aynı toprakları paylaşmış bir devlettir. Uygarlık tarihinde 300 yıl boyunca hiç kimseyle savaşmadan varlığını sürdüren diğer bir devlet yoktur. Kommagene barışın, doğruluğun ve uygarlığın sembolüdür.

Yine aynı bölgede olan, bugün Peygamberler diyarı diye de adlandırılan Urfa yöresinde Hz İbrahim’in ateşe atıldığı da rivayet edilmektedir. Bu olay Kommagene Uygarlığından aşağı yukarı iki bin yıl önce, yani günümüzden dört bin yıl önce gerçekleştiği varsayılmaktadır. Geleneksel Anadolu mutfağının vazgeçilmezlerinden olan çiğ köftenin tarihi de Adıyaman bölgesine dayanmaktadır.

Çiğ köfte’nin doğuşu hakkında da, günümüze kadar farklı hikayeler yaşanmış ve günümüze ulaşmıştır. Bunların hepsi İbrahim Peygamber zamanında yaşanmıştır.

Dönemin Nemrut’u olan kişi, Hazreti İbrahim’in büyük bir ateşte yakılmasını emreder. Bu amaçla Kommagene’deki tüm odunları toplatmış, halkın da ateş yakması yasaklamıştır. Hikayeye göre bir avcı avladığı ceylanı eve getirir ve hanımına yemek hazırlamasını dile getirir. Kadın odun bulupta ateş yakamaz. Çünkü tüm odunlar Nemrut tarafından toplatılmış bulunmaktadır. Ceylanın but tarafından etini ayırarak onu bir taşla iyice ezip, kıyma kıvamına getirir. Eti, bulgur, biber ve tuzla karıştırarak yoğurur. Böylece günümüzde bile çoğu kişi tarafından sevilen, tadına doyum olmayan o leziz çiğ köfte oluşur.

Geleneksel lezzetleri, kendi kültürleriyle ve tarihi miraslarla yaşatmak adına, ürünlerine Kommagene adını vermişlerdir.

Komagene Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 65 64

Komagene Mail Adresi
komagene@komagene.com.tr 

Komagene Genel Müdürlük Telefon Numarası
0216 367 97 00

Komagene Genel Müdürlük Faks Numarası
0216 417 38 80

Komagene Genel Müdürlük
Ofisim İstanbul Plazaları Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. No:20 B Blok Kat:8 Ofis No:44 Maltepe / İstanbul

Arama Terimleri: komagene çağrı merkezi, komagene iletişim, komagene müşteri hizmetleri, komagene telefon numarası, komagene şikayet hattı, komagene müşteri hizmetleri numarası, komagene şikayet

Yorum Yap